1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TEKMECİNİN YENİ GÖRÜNTÜLERİ
TEKMECİNİN YENİ GÖRÜNTÜLERİ

TEKMECİNİN YENİ GÖRÜNTÜLERİ

Yusuf Yerkel'in o tekme öncesi yeni görüntüleri ortaya çıktı. Ve; TTB’den tekmeci müşavire rapor veren doktora soruşturma...

A+A-

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel, Soma’da bir kişiyi tekmeledikten sonra Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden rapor almış. Rapora göre Yerkel’in tekme attığı dizinde kızarıklık ve doku şişliği var. Soma’da maden faciasının ardından Başbakan’ın ziyareti sırasında yere düşen bir kişiye tekme atarken görüntülenen ve 7 günlük iş göremez raporu alan Basbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in sağlık raporuna Radikal ulaştı. Yerkel’e tekme attığı sağ dizde kızarıklık ve yumuşak doku şişliği tanısı konulduğu ortaya çıktı.

‘Düştüm’ demiş

Sağlık raporuna göre Yerkel, tekme attığı gün olan 14 Mayıs’ta saat 20.00’de sağ dizde şişlik ve ağrı şikâyetiyle Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek Doktor Servan Gökhan’a muayene oldu. Yerkel, muayenede, sağ dizindeki ağrı ve şişliğin düşme nedeniyle oluştuğunu söyledi. Sağ dizinin filmi çekildikten sonra Yerkel’e 7 gün iş göremezlik raporu verildi. Radikal'in ele geçirdiği Raporda Yerkel’e şu tanı konuldu: “Sağ dizde yaklaşık 10X10 cm ödem (şişlik), ekimoz (kızarıklık) ve yumuşak doku şişliği, sol omuz ve göğüs ön yüzde ekimoz ve yumuşak doku şişliği mevcuttur. Extremite (kol ve bacak) hareketlerinde hassasiyet ve yürümede güçlük mevcut olup hastada yaygın yumuşak doku travması mevcuttur. Hastaya 7 gün iş göremezlik raporu verilmiştir.”

Raporu Çelik açıklamıştı

Yerkel’e doktor raporunu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik açıklamıştı. Çelik Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in bir vatandaşı yerde tekmelerken görüntüleri için, “Yusuf Yerkel, yerde tekmelediği kimsenin kendisine saldırdığını, kendisini yaraladığını, 7 günlük rapor aldığına dair açıklama yaptı” demişti. Yerkel, bu açıklamanın hemen ardından cuma namazında Başbakan Erdoğan’ın yanında kameralara yansımıştı.

TTB’den doktora soruşturma

Türk Tabipleri Birliği (TTB), tekme atan müşavire rapor veren doktor hakkında soruşturma açıyor. TTB Genel Sekreteri Beyazıt İlhan, öncelikle rapordaki bilgilerin gerçek bulguları yansıtıp yansıtmadığının araştırılacağını, gerçeği aykırı tanı konulduğunun tespit edilmesi halinde doktorla ilgili yaptırım uygulanacağını anımsatarak şöyle konuştu: “Vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in, rapor aldığı söylenmişti. Daha önce böyle şeyler yaşandığı için hiç şaşırmadık. Konuyu hem SGK hem de Sağlık Bakanlığı nezdinde araştırdık. Böyle bir rapora imza atmak suçtur. Hekimlik meslek ilkeleri bakımından 6 aya kadar meslekten men cezası verilir.

TCK‘da da 3 yıldan 8 yıla kadar ceza isteniyor. Bir hekimin böyle asılsız bir rapor vermesini asla kabul etmeyiz ve üstünü örtmeyiz. Gereken neyse bunu yapacağız. Sonuçta bir doktor röntgen raporlarına göre, kişinin bedenindeki hasara göre rapor verir. Her şey açık seçik bir olayda böyle bir rapor düzenlendiyse kesinlikle bir skandaldır. Öncelikle doktor hakkında soruşturma açacağız. Disiplin işlemlerini Ankara Tabip Odası (ATO) yapacak. Soruşturmacı bilgi ve belgeleri toplayacak. Hastane ve hekimin ifadesi alıncak, rapor hazırlanacak. En son Tabip Odası Onur Kurulları karar verecek.” 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum