1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SOSYAL MEDYAYI AYAĞA KALDIRAN İŞİD'Lİ KOMUTAN OLAYI NETLEŞTİ
SOSYAL MEDYAYI AYAĞA KALDIRAN İŞİD'Lİ KOMUTAN OLAYI NETLEŞTİ

SOSYAL MEDYAYI AYAĞA KALDIRAN İŞİD'Lİ KOMUTAN OLAYI NETLEŞTİ

Ama defalarca kez sivil toplum örgütleri tarafından Ak Parti'nin IŞİD'e destek verdiği ve birlikte politika yürüttükleri kanatlandı. Denizli'de Ak Parti'nin eliyle IŞİD terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yapıldığı netleşmiştir

A+A-

DENİZLİ'de sosyal medyada dünden bu yana yasadışı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünde komutan olduğu ve Kobani'de, YPG ile girilen çatışmada yaralandığı belirtilen Emrah Ç.'nin, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edildiği iddiaları, Denizli Valiliği tarafından da doğrulandı.

NORMAL VATANDAŞ GİBİ TEDAVİ HİZMETLERİNDEN FAYDALANIYOR AÇIKLAMASI

Valilik, Emrah Ç.'nin, akrabaları olduğu için Denizli'ye geldiğini ve 'normal vatandaş' gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereği tedavi işlemlerinin devam ettiği belirtildi. 

Aslen Muş'un Malazgirt İlçesi nüfusuna kayıtlı ve 6 aydır IŞİD saflarında komutan olduğu ve Kobani'de YPG ile girilen çatışmalarda yaralandığı iddia edilen Emrah Ç.'nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edildiği sosyal medyada yer aldı. Baldırından bomba ile yaralandığı, daha önce Antakya'da bir hastanede tedavisinin yapıldığı ileri sürülen Emrah Ç.'nin, Denizli'de tedavi gördüğü iddialarını Valilik doğruladı. Denizli Valiliği'nden bugün yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

YARALANMASINA İLİŞKİN SORUŞTURMA SÜRÜYOR

"Sosyal medyada Suriye'deki çatışma bölgelerinde yaralanan E.Ç.'nin ilimizde tedavi edildiği şeklindeki haberler ile ilgili olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılması uygun görülmüştür. E.Ç., Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne bizzat kendisi müracaat etmiş ve tedavisine başlanılmıştır. Yaralanmasıyla ilgili olarak adli işlemler ülkemize girişi sırasında sınır vilayetimiz tarafından yapılmış ve halen devam etmektedir. Her vatandaşımız gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereğince tedavi işlemleri devam etmektedir." 

Emrah Ç.'nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne geçen 28 Şubat'ta başvurduğu ve yatışının yapıldığı, plastik cerrahi bölümünde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

HDP: IŞİD'E YATAKLIK NETLEŞTİ

HDP Denizli İl Eş Başkanı Orhan Çiçek, Kobani'de çatışmada yaralanan IŞİD komutanı Emrah Ç.'nin, Antakya'da tedavisinin ardından Denizli'ye geldiğini belirterek, "Burada da Denizli Devlet Hastanesi'ne gitmiş onlar kabul etmemiş ardında da Servergazi Devlet Hastanesi'ne gitmiş orası da kabul etmemiş" dedi. Emrah Ç.'nin en son Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'nde kabulü yapılarak plastik cerrahide tedaviye alındığını belirten Orhan Çiçek, "Yaptığımız araştırmada IŞİD terör örgütü üyesi olduğunu ve emir (komutan) olduğunu öğrendik. Devlet ve devleti yöneten Ak Parti her defasında IŞİD'e yardım yataklık yapmadıklarını destek sağlamadıkları söylediler. Ama defalarca kez sivil toplum örgütleri tarafından Ak Parti'nin IŞİD'e destek verdiği ve birlikte politika yürüttükleri kanatlandı. Denizli'de Ak Parti'nin eliyle IŞİD terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yapıldığı netleşmiştir" dedi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

DENİZLİ'de sosyal medyada dünden bu yana Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) emiri olduğu iddia edilen ve Kobani'de, YPG ile girilen çatışmada yaralandığı ileri sürülen E.Ç.'nin (Emrah Çakan) Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edildiği yolundaki paylaşımlar ve iddialar, valilik tarafından da doğrulandı. E.Ç.'nin hastaneye kendisinin başvurduğu ve her vatandaş gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereği tedavi işlemlerinin devam ettiği belirtildi. Aslen Muş'un Malazgirt ilçesinden olduğu, altı aydır IŞİD emiri olduğu ve Kobani'de YPG ile girilen çatışmalarda yaralandığı iddia edilen E.Ç.'nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edildiği yolunda sosyal medyada dünden bu yana yapılan paylaşımlar üzerine Denizli Valiliği yazılı açıklama yaptı. Baldırından bomba ile yaralandığı, daha önce Antakya'da bir hastanede tedavisinin yapıldığı ileri sürülen E.Ç.'nin Denizli'de tedavi gördüğü iddialarını Valilik doğruladı. Denizli Valiliği'nden bugün yapılan yazılı açıklamada, "Sosyal medyada Suriye'deki çatışma bölgelerinde yaralanan E.Ç.'nin ilimizde tedavi edildiği şeklindeki haberler ile ilgili olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılması uygun görülmüştür. E.Ç., Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne bizzat kendisi müracaat etmiş ve tedavisine başlanılmıştır. Yaralanmasıyla ilgili olarak adli işlemler ülkemize girişi sırasında sınır vilayetimiz tarafından yapılmış ve halen devam etmektedir. Her vatandaşımız gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereğince tedavi işlemleri devam etmektedir" denildi. Çakan'ın Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne geçen 28 Şubat'ta başvurduğu ve yatışının yapıldığı, plastik cerrahi bölümünde tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Çakan'ın akrabaları olduğu için Denizli'ye geldiği öğrenildi.

HDP İL BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan HDP Denizli İl Eş Başkanı Orhan Çiçek de, "PAÜ hastanesinde tedaviye alınan kişinin Kobani ve çevresinde çatışma sonucu yaralandığını, ilk olarak Antakya'da ardından da Denizli'ye geldiğini öğrendik. İlk olarak Denizli Devlet Hastanesi'ne gitmişler onlar kabul etmemiş ardında da Servergazi Devlet Hastanesi'ne gitmişler orası da kabul etmemiştir. En son Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Acil servisinden kabul edilerek plastik cerrahide tedaviye alınmıştır. Yaptığımız araştırmada IŞİD terör örgütü üyesi olduğunu ve emir olduğunu öğrendik. Geçmişten bugüne kadar da devlet ve devleti yöneten AK Parti yönetimi her defasında IŞİD'e yardım yataklık yapmadıkları destek sağlamadıkları söylediler. Ama defalarca kez sivil toplum örgütleri tarafından AK Parti'nin IŞİD'e destek verdiği ve birlikte politika yürüttükleri kanatlandı. Ortaya konulan iddiaları reddeden bir anlayışla karşı karşıyayız. Denizli'de AK Parti'nin eliyle IŞİD terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yapıldığı netleşmiştir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.