1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Silivri'ye 925 milyon yatırım yaptık
Silivri'ye 925 milyon yatırım yaptık

Silivri'ye 925 milyon yatırım yaptık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri ilçesine dönemlerinde 925 milyon TL yatırım yaptıklarına değinerek, “Projelendirme çalışmalarını yaptığımız metroyla Silivri sayfiye yeri olmaktan çıkacak, İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak”

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri ilçesine dönemlerinde 925 milyon TL yatırım yaptıklarına değinerek, “Projelendirme çalışmalarını yaptığımız metroyla Silivri sayfiye yeri olmaktan çıkacak, İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak” dedi.

Silivri'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne dahil olduktan sonra ilçeye ve köylerine toplam 925 milyon TL’lik yatırım ve hizmet gerçekleştirdiklerini hatırlatan Kadir Topbaş, “Altyapıdan ulaşım sistemlerine kadar yatırımlarımız devam ediyor. 2005 yılında buradaki sanayi bölgesine 45 günde 18 kilometrelik mesafeden doğalgaz getirdik. Bize mali geri dönüşümünün yıllar sonra olacağını bilerek bu yatırımı yaptık. Çünkü sanayi demek, Türkiye’nin geleceği demekti. Silivrililerin istihdamı demekti. Silivri’nin merkezinde ve köylerinde de doğalgazı yaygınlaştırdık” diye belirtti.

İstanbul’a yılsonuna kadar 60 milyar TL yatırım yapacaklarını, bunun ise bir devlet bütçesine denk olduğunu kaydeden Başkan Kadir Topbaş, “Silivri’ye metro dediğimizde kimsenin hayallerinin bile ulaşamayacağı bir şeyi ifade ettik. Bunu ancak biz yaparız ve adımlarını atıyoruz. Projelendirme çalışmalarını yapıyoruz. Metroyla Silivri yazlık bir sayfiye yeri olmaktan çıkacak, İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak. Sizlerden aldığımız destekle bunu süreleri de kısaltarak hayata geçirmek istiyoruz. Belediye olarak kaynaklarımız ve borçlanma imkanlarımız var. Yıllık bütçemizi yüzde 98 oranında gerçekleştiriyoruz. Kamu kuruluşu olarak özel sektörde bile zor olan bir şey başarıyoruz. Çünkü kaynaklarımızı doğru kullanıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Silivri’de yapılan yatırımların anlatıldığı kitapçığı iftar sonrası gezide vatandaşlara tavsiye eden Başkan Topbaş, “Lütfen okuyunuz, bunlar sizlerin kaynaklarıyla yapılmış işler. Ve yarın bunların hesabını sandıkta bize sorun. Bunun hesabını vermeye hazırız” dedi.

“Siyasi görüşlerimiz, kültürlerimiz, hatta inançlarımız farklı olabilir. Ama insanız ve beraberiz. Birbirimizi sevmeliyiz, toplumdaki barış buradan geçiyor” diye vurgulayan Topbaş, “Her şey ülkemiz için, vatan için, bayrak için, değerlerimiz için… Bunun için varız, makamlar geçici. Yaptıklarımız, hizmetlerimiz geriye kalacak. İstiyoruz ki engellenmesin. Bu şehre yaptığımız işler ortada. Hizmet heyecanımız ve sorumluluğumuz var. Yâri güzel olanın gözüne uyku girmezmiş. Benim yârim İstanbul” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.