1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şike BAHANE Topraklar ŞAHANE
Şike BAHANE Topraklar ŞAHANE

Şike BAHANE Topraklar ŞAHANE

Fenerbahçe'nin ve Aziz yıldırım'ın 3 Temmuz 2011 den beri başına gelenler için ortaya atılan MÜTHİŞ İDDİA...

A+A-

Fenerbahçe camiasında 8 yıldır konuşulan, önceleri komplo teorisi olarak adlandırılan ama her geçen gün ortaya çıkan olaylar ile gerçekliği yavaş yavaş kabul edilen, özellikle 3 Temmuz Darbesi  "FENERBAHÇE TOPRAKLARI için yapıldı" dedirten bir iddia var. Gelin olaylar, gazeteler, açıklamalar ve sonuçları ile bu iddiayı irdeleyelim hep birlikte.

OKUMAYI SEVMEYENLER ICIN ULUSAL TV DE BU KONUDA YAPILAN PROGRAM VIDEOSU ALTA YERLEŞTİRİLMİŞTİR..
 
Her yıl Fransa’nın Cannes kentinde Reed Midem tarafından düzenlenen  bir Gayrımenkul Fuarı var. Adı MIPIM  Dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul fuarı olarak adlandırılan MIPIM, açılımı Uluslararası Gayrimenkul Profesyonelleri Fuarı (Marché International des Professionnels d`Immobilier ) Bu fuarda Uluslararası yatırımcılar, otel grupları, perakendeciler, Belediyeler ve şehir planlamacıları buluşup yeni iş bağlantılarının kurulmasına ve küresel bir network oluşturulmasına fırsat yaratmaktadır. 
 
Fuarda, gayrimenkul piyasası oyuncuları, kendi geliştirdikleri projeleri, uygun arazileri, gelişme potansiyelleri ve cazip fırsatları tanıtır, müzakere eder, varsa eksiklerini tamamlamaya çalışır ve bu projeleri gerçekleştirmeye uğraşırlar.
 
Peki MİPİM in Fenerbahçe ile ilgisi ne? diye sormak gelmedi mi içinizden... Anlatalım..
 
2005'deki fuara  İstanbul Büykşehir Belediyesi de katıldı. Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ bu fuara giderken şu sözleri sarfediyordu: " Hem pazar, hem de kentin tanıtımı açısından bu platform çok önemli. Görücüye çıkmak gibi. Projelerimizi yatırımcılara sunacağız. Yap-işlet gibi her türlü teklife açığız. Dünyada artık kentler yarışıyor. İnsanlar Dubai'yi, Palmiye Adası'nı, Yelken Otel'i konuşuyor. Biz de burada, dünyayla yarışacak projeleri ortaya koyacağız. İstanbul'un yatırım potansiyeline dikkat çekeceğiz. İstanbul, yeni bir cazibe merkezi. Her hafta birkaç firma İstanbul'da yatırım yapmak için bizden randevu istiyor."
 
Peki neydi Fuarda tanıtılan projeler : Okudugunuzda hayretler içinde kalacaksınız. Neredeyse tamamı gerçekleşti - İnşa edildi..

 
 
Son cümle yani : " Kadıköy ile ilgili çeşitli projeler "   FENERBAHÇElilerin hayret ve merakla ilgilendikleri bir proje oldu . Ama önce rakip Galatasaray'a yapılan operasyona bakalım.  
 
 
Biliyorsunuz Mecidiyekoy'deki Galatasaray'ın Ali Sami YEN Stadyumu, ARENA bizzat Devlet tarafından yapılarak  takas edildi. Bu arazinin yanındaki Tekel Fabrikası arazisi ise daha once beklenmeyen bir fiyatla ozellestirilmisti. Daha sonra ASY nin yerini alamayacak bir adamın o kucuk araziye buyuk bir proje yapması mumkun muydu ? 

Ali Sami Yen Arazisi ve Tekel Likör Fabrika Arazisi tek tek ele alındığında 300-400 milyon dolar fiyat edecek iken birlikte  7-8 milyar dolarlık bir değere kavuşmaktadır.  
 
Peki Ali Sami Yen Ve Tekel Arazisi ihalesini alan Şirket; Torunlar GYO   bu araziye ne yapıyor bakalım ve düşünelim bu büyük proje sadece Tekel Arazisine veya sadece eski stadyum arazisine yapılabilir miydi ?
 
 

 
 
Ne dersiniz? Olur muydu parça parça o araziye bu proje ? Ben yorum yapmayayım Anlayan Anladı..
 
Gelelim FENERBAHÇE topraklarına
 
Önce yukarıdan bu topraklara bir bakalım derin derin: 
 
 
Sonra bakalım parsel parsel bu arazilere : Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumunu görüyorsunuz. Tapusu Fenerbahçeye ait olan ve bizzat Fenerbahçe tarafından yapılan stadyum.. Arada Kalan konutların olduğu yerleşim merkezi, hemen altında Dereağzı Tesisleri, Yukarıda Salı Pazarı .
 
Gelin bir proje geliştirelim bu topraklarda;
 
Moda Burnu ile Fenerbahçe Burnunu iki mendirekle kapattığınız zaman Fenerbahçe Dereağzı tesislerinin olduğu koyu olduğu gibi dalgalardan arındırıyorsunuz, Kurbağalı Dereyi de 20 metre genişletirseniz, dere boyu Salı Pazarına kadar bu tesisleri kurarsınız
 
Ortaya genişletilmiş bir Kurbağalıdere ile yatların Salıpazarı na kadar gidebildigi, Avrupa'nın en büyük MARİNA sı ortaya çıkıyor. Dünyada Yat limanı sıkıntısı sürerken, İstanbul Boğazında yatınızı yıl boyu tutabileceğiniz, uçakla gelip yatınıza atlayıp tüm Karadeniz - Marmara - Ege'ye hatta Yunanistana gidebileceğiniz bir proje. Kulağa hoş geliyor değil mi? 
 
2005 te MİPİM Fuarında sunulan proje işte bu. KOMPLO TEORISI mi dediniz ? 
 
Peki...
 
Soralım 
 
- Salı Pazarı Neden 7-8 Senedir Boş ? Neden Vatandaş Salı pazarını pazar yeri olarak kullanamıyor ?
 
- Neden Dereağzı ıslah çalışmaları Kadıköy Belediyesinden 5 sene önce projelendirilip imzalandığı halde İstanbul Büyükşehir Belediyesi izin vermiyor ? Neden Leş gibi Kokuyor oralar ?

Siz bunları düşünedurun biz belgelere geçelim : 
 
Bu proje için olmazsa olmaz oradaki Stadyumun kaldırılması. Bunun için de aynen Galatasaray'a yapıldığı gibi Fenerbahçeliler'in hoşuna gidecek bir proje yaratılmak zorunda.

O zaman FENERBAHCELİ bildigimiz bazı BUYUKLERIMIZIN bu konudaki cabalarına bakalım.

Buyrun Aziz BASKAN 1998 de secilmeden 1 sene once STADIN YERI konusunda yapılan pazarlıklar ve imzalanan kagıtlar. 
Kamuoyuna duyuran : 2-3 Kasım 2013'te yapılacak Fenerbahçe Olağanüstü Kongresi'nde Başkan adayı olan MEHMET ALI AYDINLAR 
 
Buyrun Fenerbahçe Başkan vekili ve son günlerde aldığı ihalelerle parlayan yıldız LİMAK ın patronu Nihat Özdemir'in acıklaması ( Bu haberin daha sonra üstü kapatıldı ) 
 
 
Buyrun 2-3 Kasım 2013'te yapılacak Fenerbahçe Olağanüstü Kongresi'nde Başkan adayı olan Hulusi  BELGU nun Stadın yerinin degistirilme projesi.. 
 Ortak NOKTA ne

 Al FENERBAHÇE nin elinden stadyumu. Götür uzaklara mesela Pendik'te 75-100.000 kişilik bir stada. Bu arazileri de verdigin stada karşılık al Fenerbahce'nin elinden ve yap 10 Milyar USD lık bir proje..
 
 
Bu arada hatırlatalım :
 
2013 MIPIM Fuarının Onur Konuğu Ülke Kimdir ? 2013 MIPIM Onur Konuğu Ülke TÜRKİYE
2013 MIPIM Fuarı Özel Juri Üyesi ve Türkiye adına konuşmacısı ? Hulusi Belgü
 
Bir de bu projeye konu olan Yat Limanının KADIKOY Belediyesinden alınıp Ozellestirme İdaresine verilmesi konusundaki gelişmelere dikkat çekelim : 
 
Buyrun RESMI GAZETE de yayınlanan Özelleştirme Kurulu Kararı:

 
Hangi araziler bakalım mı?
 
 
 
 
 
Bu Karar, bu toprakları KADIKOY Belediyesinin elinden alıyor ve OZELLESTIRME IDARESI ne veriyor. Buyrun Kadıkoy Belediye Başkanının kendi sitesinden yakınması :
 
 
 
Peki İHALE ye kimler girecek ? Dudaklarınız uçuklamasın EKİM 2013 FORBES bu projeye BÜYÜK BALIK diyor 
 AVCILAR kim peki  ( Aynı degiden.. )Peki AV miktarı nedir.. ? (Sadece mevcut KOC'un işlettiği Marina bu ) Başka yoruma gerek var mı...?

 
 

 
 
Tekrar edelim :
 
Proje : FENERBAHÇE Büyük MARİNAsı
 
Geliştiren : İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
 
RANT : 10 Milyar USD
 
Talipler : İBB Başkanı TOPBAŞ dahil Herkes YOK YOK 
 
Toprağın sahibi : FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ
 
Projeye Karşı Çıkan : Aziz YILDIRIM
 
İşte Aziz Yıldırım bu operasyona karşı çıktığı için bu duruma geldi. Aziz Yıldırım Fenerbahce'nin sahip olduğu topraklarda bir proje yapılacaksa o projeyi FENERBAHCE yapacaktır dedi.. Ve Fenerbahce'nin Ofis - Rezidans - Konut satış  bedelleri, Yat Limanı kiraları ve Alışveriş merkezinden elde edilecek kiralar ve elde edilecek rant ile kasasına girecek asgari 2 Milyar USD ve  yıllık 100 Milyon USD kira geliri ile engellenemeyecek yükselişi oldu bu operasyonun sebebi.
 
Ne demiştik? FUTBOL ASLA SADECE FUTBOL DEĞİLDİR... 
 
Şike Mike hikaye.. Amaç projenin gerçekleşebilmesi için Aziz YILDIRIM ın Fenerbahçe Spor Kulübünün başından uzaklaştırılmasıdır

Ama bilinmesi gereken bir şey var ki...

FENERBAHÇE TARAFTARI uzun süre sessiz kalır.. İzler... 

Ama konuşmaya başladığında.. . Hele hele AYAĞA KALTIĞINDA...

Kimse onu susturamaz ve DURDURAMAZ...


 
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.