1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SARIGÜL:GEZİNİN LOJİSTİK DESTEĞİNİ BİZ YAPTIK
SARIGÜL:GEZİNİN LOJİSTİK DESTEĞİNİ BİZ YAPTIK

SARIGÜL:GEZİNİN LOJİSTİK DESTEĞİNİ BİZ YAPTIK

.

A+A-

 Sarıgül: Gezinin Lojistik Desteğini Biz Yaptık 


Gezi Parkı'na gitmediği için eleştirilerilen Mustafa Sarıgül, Gezi'ye doktorlar ve Fen İşleri ekipleriyle lojistik destek verdiklerini söyledi.

1, 5 ay sonra ilk kez bir TV programına çıkan Mustafa Sarıgül, 32. Gün'de "Gezi'nin lojistik desteğini biz yaptık. Gezi'nin birinci günü de ben oradaydım. İlk icraatım Gezi'de ölenler için saygı duruşunda bulunmak olacak" dedi.

"İLK İCRAATİM GEZİ'YE SAYGI DURUŞU OLACAK"


30 Mart'taki yerel seçim yaklaşırken, İstanbul'daki yarış kızışıyor. 20 yıl aradan sonra İstanbul'u geri almayı hedefleyen CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmalarını 32. Gün'e anlattı. Gezi Parkı olayları sonrası artan kamplaşmayı bitirmeyi hedeflediğini söyleyen Sarıgül, "Seçilirsem ilk icraatım Gezi'de kaybettiğimiz yedi can için saygı duruşunda bulunmak olacak" dedi.


"KADİR ABİ DOZER SOKMASAYDI 7 CAN ÖLMEZDİ"


CHP'nin İstanbul Adayı Mustafa Sarıgül, İstanbul'da en büyük problemin bölünmüşlük olduğunu belirtti. 30 Mart'ta seçilirse, İstanbul'da kin, nefret ve sevgisizlik dönemini bitireceğini söyleyen Sarıgül, "Sevgili Kadir Abi Taksim'e dozerleri sokmasaydı yedi can ölmezdi. Yedi canın ölmesine yol açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı karardı" dedi.

"GEZİ'NİN LOJİSTİK DESTEĞİNİ BİZ YAPTIK"


Gezi Parkı'na gitmediği için eleştirileri oklarının hedefi olan CHP'nin İstanbul adayı Sarıgül, Gezi'ye doktorlar ve Fen İşleri ekipleriyle lojistik destek verdiklerini söyledi. Sarıgül, "Gezi'nin lojistik desteğini biz yaptık. Gezi'nin birinci günü de ben oradaydım. Gitseydim oradaki gençlerin emeğine saygısızlık yapmış olurdum. "Gezi'yi kullanmaya çalıştı" derlerdi. Benim oğlum Ömer Sarıgül her gün oradaydı. Gezi demokratik bir tepkiydi. Siyasi olarak orada olsaydım o gençlerden tepki alırdım." diye konuştu.


"YARI FİNALİ BEN OYNAYACAĞIM, FİNALİ KILIÇDAROĞLU"


32. Gün Genel Yayın Yönetmeni Hilmi Hacaloğlu'nun sorularını yanıtlayan Mustafa Sarıgül, "asıl hedefinin CHP Genel Başkanlığı olduğu" iddialarına da cevap verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla kader birliği yaptıklarını söyleyen Sarıgül, "Biz önce İstanbul'da yarı finali alacağız sonra da final Ankara'da ve Başbakanlık'ta olacak ve partimizin iktidarı olacak. Yarı finali ben oynayacağım, finali Genel Başkanımız sayın Kılıçdaroğlu oynayacak ve inşallah da yapılacak olan ilk genel seçimde, Genel Başkanımızı Başbakan olarak göreceğiz." dedi.


"BÜTÜN CEMAATLERLE DİYALOĞUM İYİDİR"


İnançlara saygılı laikliği savunan, Atatürkçü bir sosyal demokrat olduğunu söyleyen Sarıgül, arkasında Cemaat ve ABD'nin olduğu iddialarına da yanıt verdi. Cemaatlerin Türkiye'nin bir gerçeği olduğunu belirten Mustafa Sarıgül, "Cemaatler bizim inanç önderlerimizdir. Benim bütün cemaatlerle de diyaloğum son derece iyidir.Ben insana insan diye bakıyorum. Hangi cemaate, hangi inanca, hangi kültüre mensup diye bakmıyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.