1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sarıgül 'Perşembe Günü Adayım'
Sarıgül 'Perşembe Günü Adayım'

Sarıgül 'Perşembe Günü Adayım'

Sarıgül, "Perşembe günü tam saat 13:00'te CHP'mize Allah'ım izin verirse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayıyım"

A+A-

SARIGÜL "PERŞEMBE GÜNÜ ADAYIM"

 Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül saat 13.00’te Zeytinburnu İstasyon Meydanı’nda düzenlediği mitingle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı için tarih verdi. Sarıgül, "Perşembe günü tam saat 13:00'te CHP'mize Allah'ım izin verirse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayıyım" dedi.

DOSTÇA REKABETE VARIZ 


Zeytinburnu'nda düzenlenen mitingte konuşan Sarıgül, rakiplerine 'Dostça rekabete varız' mesajı verdi. İstanbul'da gerginliği, kutuplaşmayı bitireceğini söyleyen Topbaş, "Gezi'nin katili Kadir Topbaş" sloganlarını durdurarak, taraftarlarını "Arkadaşlar çok rica ediyorum, bizim toplantılarımızda hiçbir aday hakkında aleyhte tezahürat diye bir şey yaptırmam. Bu meydanda sadece yapacaklarımızı konuşacağız, diğer siyasi parti adaylarını ağzımıza bile almayacağız" şeklinde uyardı.


PERŞEMBE GÜNÜ TAM SAAT 13:00'TE İBB ADAYIYIM 


1987 yılında önseçimle Zeytinburnu'ndan milletvekili seçildiğini hatırlatan Sarıgül, "O günlerin inancı ve bereketiyle İstanbul'daki yurttaşlarımın yüzde 10'unu, yüzde 20'sini değil, yüzde 100'ünü kucaklamak için Zeytinburnu'lu yurttaşlarımın ve Allah'ımın izniyle Perşembe günü tam saat 13:00'te CHP'mize Allah'ım izin verirse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayıyım" dedi.


TOPBAŞ'A TEŞEKKÜR 


Sarıgül "20 yıl geldiler, yeter. Yaptıklarına çok teşekkür ederiz ama 20 yıl olsa evinizin badanasını değiştireceksiniz, giydiğiniz paltoyu değiştireceksiniz. İstanbul'da yaptıklarına çok teşekkür ederim inşallah biz daha iyisini yapacağız" şeklinde konuştu.


SOSYAL MEDYADA 7 BİN KİŞİYİ TUTMUŞLAR 


Kendi kuşağının sosyal medyayı yeteri kadar bilmediği ifade eden Sarıgül, gençleri sosyal medyayı daha etkin biçimde kullanmaları konusunda uyardı. Sarügül aleyinde kampanyalar yürütülmesi için 7 bin hesap açıldığını iddia ederek şöyle konuştu: Tüm gençlerden ricam, sosyal medyada tam tamına 7 bin kişiyi tutmuşlar. 7 bin kişinin görevi, bizim aleyhimizde negatif kampanyalar yapmakmış. Ama unutmayın ki 7 bin kişi birbirine menfaat ağı ile bağlı, biz birbirimize merhamet ağıyla bağlıyız.


"MUHTAR SARIGÜL" SLOGANLARINA CEVAP 


İstanbul Belediyesi önünde 'muhtar Sarıgül' şeklinde slogan atıldığını söyleyen Sarıgül, sloganlara 'muhtarlar başımın tacı, muhtarlar olmadan demokrasi olmaz' diye yanıt verdi. Sarıgül "İstanbul Belediyesi önünde bağırıyorlarmış, 'muhtar Sarıgül', 'muhtar Sarıgül' diye. Onlar bağırırken ben beklerdim ki, belediye başkanımızın o bağıranları susturmasını beklerdim. Ben beklerdim ki bir siyasi desin ki 'rakiplerin aleyhinde konuşmak etik değil. Bu kampanya süresince beni aşağıya çekemeyecekler. Ben siyasetin kalitesini, siyasetin nezaketini, siyasetin güzelliğini sizlerle paylaşacağım" dedi. Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışanlara seslenen Sarıgül, "Hiçbir yurttaşımın, hiçbir çalışan kardeşimin düşüncesinden dolayı aşıyla, işiyle oynamayı Allah'ım bana kısmet etmesin" dedi.


30 MART SAAT 20:30'DA TAKSİM MEYDANI'NA RANDEVU 


CHP'nin İstanbul'da iktidar olmak için hazır olduğunu vurgulayan Sarıgül, "30 Mart akşamı 'İstanbul'da 60 yıldır CHP iktidara gelemiyor' diyenlere diyoruz ki sabırlı olun. 30 Mart akşamı sizlerle birlikte Allah'ım izin verirse saat 20:30'da Taksim meydanında olacağız" dedi.


ÖNCE PARTİLİ ARKADAŞLARIMIN SANDIĞINA GİRMEK İSTİYORUM


Sarıgül, İstanbul belediye başkan adaylığı için CHP içinde sandığa gitmek isteğini yineleyerek şöyle konuştu: Genel merkezimiz uygun görürse, önce partili arkadaşlarımın sandığına girmek istiyorum. Bütün yurttaşlarımın bilmesini arzu ediyorum ki Mustafa Sarıgül atamayla, tayinle bir yere gelmez, el etek öperek bir yere gelmez. Mustafa Sarıgül genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu uygun görse önce partili arkadaşlarımın sandığına sonra yurttaşlarımın sandığına girip kendimi Hakk'a ve halka emanet etmek istiyorum" dedi.


MÜNİH BELEDİYE BAŞKANI UDE SARIGÜL'ÜN FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ 


Sarıgül seçim otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmasına Münih Belediye Başkanı Christian Ude'yi davet etti. Sarıgül, Ude ile Bülent Ecevit aracılığıyla tanıştığını anlattı. 'I love you Ude' sloganlarıyla karşılanan Alman konuk, "Mustafa Sarıgül hem ekonomik anlamda, hem sosyal yaşamda hem de farklı inançlara toleransı temsil ediyor. Metropollerin buna ihtiyacı var' şeklinde konuştu. Ude Sarıgül'ün konuşması sırasında seçim otobüsü üzerinden Sarıgül'ün ve vatandaşların fotoğraflarını çekti.


'BU GECE HİÇ UYUDUN MU?'


Yerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart akşamına kadar uyuyamayacağını söyleyen Sarıgül, yaşadığı heyecanı anlattı. Sarıgül "Heyecan varsa başarı var, heyecan yoksa başarı yok. Ben buraya gelmek için bu gece hiç uyudum mu? Hiç de uyumam. 30 Mart akşamı saat 19:30'a kadar hiç de uyumayacağım. Çalmadığım kapı, sıkmadığım el kalmayacak" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.