1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA İŞ BIRAKIYOR
SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA İŞ BIRAKIYOR

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA İŞ BIRAKIYOR

GAZİANTEP’te sağlık çalışanları, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için çarşamba gününden itibaren 3 günlük iş bırakma eylemi yapacak.Gaziantep-Kilis Tabip Odası Genel Sekreteri Mehmet Çetin, çalışma koşullarının iyileştirilmesi...

A+A-

GAZİANTEP’te sağlık çalışanları, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için çarşamba gününden itibaren 3 günlük iş bırakma eylemi yapacak.

ÇALIŞMA KOŞULLARININ DÜZELMESİ İÇİN

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Genel Sekreteri Mehmet Çetin, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için 3 günlüğüne iş bırakacaklarını duyurdu. Çarşamba günü iş bırakmaya başlayacaklarını bildiren Mehmet Çetin, "Birinci basamak sağlık çalışanları, cumartesi günleri fazla çalışmaya kaynaklık eden yasal düzenlemelerin ve iş güvencesinin tamamen ortadan kaldıran, çalışma koşullarını ağırlaştıran, tahammülsüz kılan ödeme ve sözleşme yönetmeliğinin tamamen geri çekilmesini talebiyle 20-21-22 Mayıs günleri iş üretmeyecektir. Haklı taleplerin kamuoyu ile paylaşılması, karşılık bulması için çaba içinde olan birinci basamak sağlık çalışanları, haklarını korumak için uyarı niteliğinde iş bırakma eylemi yapma dışında çare kalmamıştır" dedi.

 

Cumartesi günleri Aile Sağlık Merkezlerini açmayarak direnişlerini devam ettireceklerini kaydeden Çetin, talepleri kabul görene kadar eylemlerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.