1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. SABAHAT AKKİRAZ'DAN SEDA SAYAN'A: EDEP BİLMEZ!
SABAHAT AKKİRAZ'DAN SEDA SAYAN'A: EDEP BİLMEZ!

SABAHAT AKKİRAZ'DAN SEDA SAYAN'A: EDEP BİLMEZ!

Sponsoru programı bıraktı...

A+A-

İki eşini öldüren ve daha önce de evlilik programına katılarak evlenmek istediğini söyleyen Sefer Çalınak, Seda Sayan’ın Show TV’deki programına konuk oldu. Çalınak’ı ekrana çıkaran Sayan’a tepkiler dinmek bilmiyor. Kadın örgütleri, Sayan hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. RTÜK’ün de incelemeye aldığı programın baş sponsoru olan Shafer ise sponsorluktan çekildiğini açıkladı.

Seda Sayan canlı yayına çıkardığı Sefer Çalınak’a “Peki, erkek karısını neden öldürür?” diye sorarak, cinayetlerin gerekçelendirilmesine katkı sağladı. Çalınak’ın ‘'tövbe etmesinden dolayı affedilebileceğini'’ söyledi.

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu da bir açıklama yayımlayarak Seda Sayan’a kınama ve suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.  Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, bugün saat 17.00'de  programın çekildiği Sefaköy’deki stüdyo önünde eylem yapacaklarını duyurdu.

 

Flash TV'de yayınlanan evlilik programına çıkıp, eş arayan Sefer Çalınak, iki karısını öldürdüğünü söylemesinin ardından canlı yayından kovulmuştu. Sefer Çalınak. bu kez Show TV'de Seda Sayan'ın programına konuk oldu.

5 kez evlenen ve 2 eşini öldüren Sefer Çalınak'ı canlı yayında ağırlayan Seda Sayan, "Peki, erkek karısını neden öldürür?" diyerek büyük tepki çekti. Sayan'ın, Çalınak'a "Bu kadar güler yüzlü bir katil gördünüz mü" demesi de tepkilerin odağı oldu.

'ŞİDDET MEŞRULAŞTIRILIYOR'

Kadına yönelik şiddet ve cinayetler gündemden düşmezken Seda Sayan'ın "Peki, erkek karısını neden öldürür?" diye sorması sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Sosyal medyada yüzlerce kişi, söz konusu sorunun, kadına yönelik şiddeti meşrulaştırmak anlamına geldiğini savundular. Canlı yayına telefonla bağlanan Sefer Çalınak'ın öldürdüğü kadınlardan birinin oğlu ise Seda Sayan'a tepki gösterdi. Sefer Çalınak'ın televizyona çıkartılmamasını isteyen annesi öldürülen gence, Sayan'ın "Neden çıkartmayacak mışız" demesi tansiyonu yükseltti. Annesi öldürülen genç , Sefer Çalınak'ın iki kadını öldürdüğünü hatırlatarak tepkisini devam ettirdi.

'GÜLERYÜZLÜ KATİL' DEDİ

Genç, telefonda "Reyting için katili ekrana çıkardınız" demesi üzerine Seda Sayan telefonu kesti. Öte yandan Seda Sayan'ın 'tövbe etmesinden dolayı affedilebileceğini' anlatmaya çalışması ve canlı yayında Sefer Çalınak'a "Bu kadar güler yüzlü bir katil gördünüz mü" demesi de tepkilerin odağı oldu. Songül Karlı da eşini 43 yerinden tornavidayla yaralayan Yakup Kara'yı canlı yayında programını çıkartmış ve "Beyefendi bir adam" demişti. Programın erkek konukları da Yakup Kara'yı haklı bulan konuşmalar yapmış, bazı kadın dernekleri program hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

SPONSOR ÇEKİLDİ

Öte yandan iki eşini öldüren Sefer Çalınak'ı canlı yayına çıkararak büyük tepki toplayan Seda Sayan'a ilk darbe sponsorundan geldi.Sosyal medyada programın yayından kaldırılması için kampanya başlatıldı. Artan tepkiler karşısında programın sponsoru olan firma anlaşmasını iptal ettiğini duyurdu.

 

Sayan'a bir tepki daha: Edep bilmez


Beş kez evlenen ve iki karısını öldüren adamı canlı yayına çıkarması nedeniyle eleştirilen Seda Sayan’a bir tepki de CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz'dan geldi.

Sayan hakkında, savcılığa suç duyurusunda bulunan Akkiraz,  Sayan ile kavgaya tutuşan CHP'li Aylin Nazlıaka'ya da destek çıktı.

Twitter hesabından Sayan'a cahil ve edepsiz diyen Akkiraz şunları yazdı Nazlıakay'ya şöyle destek verdi:  "Edep bilmez ile, cahil ile mücadele olmaz. Hz. Ali diyor ki "Cahille girdiğim hiçbir savaşı kazanamadım" üzülme arkadaşım."

 

İŞTE CANLI YAYINDA TEPKİ ÇEKEN O KONUŞMA 

Seda Sayan için Bakanlık harekete geçti


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "Seda Sayan Show" programına iki eşini öldürmüş bir kişinin konuk edilmesini, RTÜK'e twitter hesabı üzerinden şikayet etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "Seda Sayan Show"  programına iki eşini öldürmüş bir kişinin konuk edilmesini, RTÜK'e twitter hesabı  üzerinden şikayet etti. 
 
Bakanlığın resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Bakanlık,  1 Eylül'de "Seda Sayan Show" isimli televizyon programına, "iki eşini öldürmüş  bir kişinin konuk edilmesine" ilişkin Radyo Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK)  twitter üzerinden şikayette bulundu.

 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.