1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. OYUNCULAR SENDİKASI YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU
OYUNCULAR SENDİKASI YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

OYUNCULAR SENDİKASI YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Oyuncu Mehmet Alabora'nın başkanlığını devrettiği Oyuncular Sendikası, 2.Yönetim Kurulu’nu seçti.

A+A-

Kurulda Meltem Cumbul, Tilbe Saran, Özgür Çevik, Yiğit Özşener, Çağlar Deniz, Iraz Yöntem, Sercan Gidişoğlu, Ceyda Düvenci, Candaş Baş yer alıyor.

Medyatava'da yer alan habere göre Sahne, Perde, Ekran, Mikrofon Oyuncuları Sendikası Anatüzüğü gereği 3 yılda bir yapılması gereken genel kurul bu yıl 1000 üye sayısı aşıldığı için delege sistemi ile sürdürüldü.

2014 Mayıs/Haziran aralığında yapılan delege seçimleri sonucunda 250 delege oy kullanmaya hak kazandı. 6 Eylül 2014 tarihinde 165 delege ve üye genel kurula katıldı.

Sendikanın 1. Yönetim Kurulu, genel kurula sunulan faaliyet raporları ve mali rapor açısından oybirliği ile aklandı. Geçersiz oy pusulası olmadan gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurul'un 7 Eylül 2014 tarihinde yapılan seçim sonucunda: Oyuncular Sendikası 2. Yönetim Kurulu Üyeleri Meltem Cumbul, Tilbe Saran, Özgür Çevik, Yiğit Özşener, Çağlar Deniz, Iraz Yöntem, Sercan Gidişoğlu, Ceyda Düvenci, Candaş Baş Denetleme Kurulu Üyeleri Yavuz Topoyan, Erdem Ergin Çalışkan, Sennur Nogaylar Disiplin Kurulu Üyeleri Emine Umar, Laçin Ceylan, Nadir Sarıbacak oldu. 1. Yönetim Kurulu yeni dönem için üzerinde durmak istediği konuları açıklarken; 3 yıl boyunca sendika yönetiminde bulunan kadro ve üyelerin belirlediği ilke ve hedeflerinden sapmayacağını önemle belirtti.

Yönetim Kurulu, meslek tanımının gerçekleştirildiğini, İş Kanunu'nun çocuk işçiliği yasasını içeren 71. Maddeye çocuk oyuncular için ek maddenin hazırlanıp ve yönetmeliğin tamamlandığını, İşçi Sağlığı ve Güvenliği konusunda çok önemli bir yol alındığını, yeni dönemde kendilerinin de bu konularda üstün gayret sarfedeceklerini vurguladı. Yönetim Kurulu bütün sorunlarla beraber, oyuncuların 4A'lılığıyla ilgili temel meselede de yeni fikir ve çözümlerle, kendi vizyonları dahilinde sektörü düzenlemek konusundaki kararlılıklarını sürdüreceklerini ifade etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.