1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. ÖSYM'DEN ÖNEMLİ UYARI
ÖSYM'DEN ÖNEMLİ UYARI

ÖSYM'DEN ÖNEMLİ UYARI

ÖSYM’den adaylara önemli tercih uyarısı...

A+A-

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 7 Temmuz’da başlayan ÖSYS tercih  işlemleri, 17 Temmuz saat 23.59′da sona erecek. Tercih süresi uzatılmayacak.

Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve  şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi  yapılmayacak.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih  listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme  alınacak.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresindeki  açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacak. Tercih işleminin  ekrandaki uyarılara göre sonlandırılması gerekiyor.  Adayların tercihlerinin  ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2014-ÖSYS Tercihleriniz ………..’  tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir” ifadesini görmeleri gerekiyor.  Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde  https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol  etmesi ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklaması gerekiyor.

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra  tercih süresi  içerisinde https://ais.osym.gov.tr adresinden tercihlerinde değişiklik  yapabilecek.

Ayrıca, ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda;  106110415 kodlu Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 701 koşulu getirildi.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. kimlik  numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifresini özenle korumaları ve tercih rehberi  veya tercih robotu gibi sanal sistemler de dahil hiçbir kimseyle veya yazılımla  paylaşmamaları gerekiyor.  T.C. kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri  şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerde adayın kendisi  sorumlu olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.