1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. ONUR AKIN'DAN ÇOK SERT 'IRKÇI KAMPANYA' AÇIKLAMASI
ONUR AKIN'DAN ÇOK  SERT 'IRKÇI KAMPANYA' AÇIKLAMASI

ONUR AKIN'DAN ÇOK SERT 'IRKÇI KAMPANYA' AÇIKLAMASI

Onur Akın, "Böylesine ırkçı, militarist,...

A+A-

SANATÇI Onur Akın, bazı sanat kuruluşları tarafından başlatılan "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" adlı imza kampanyasında kendi adının izin alınmadan kullanıldığını belirterek, tepki gösterdi. Onur Akın, "Böylesine ırkçı, militarist, barış ve kardeşlik anlayışını da hiçbir sanatçıya yakıştırmıyorum. Sanat ve sanatçı her türlü terörü reddeder" dedi.


Onur Akın hem twitterdan hem de basın koordinatörü 3K1P İletişim Ajansı aracılığı ile yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:


"Bu kampanya ile ilgili imza komitesinden Sayın Onur Akın'a ya da basın koordinasyonunu gerçekleştiren 3K1P İleitşim Ajansı'na herhangi bir yazılı ya da sözlü talep olmamıştır. Dolayısıyla, sözü geçen bu kampanyada Sayın Onur Akın'ın ne imza ne de destek anlamında dahli yoktur.


Anlaşıldığı üzere Sayın Onur Akın ismi, bu bildiride ve kampanyada izinsiz olarak kullanılmış, servis edilen basın kuruluşları ya da basın toplantısına iştirak eden gazeteciler de bildirideki isimleri imza kabul edip haberini yapmakta 'doğal olarak' sakınca görmemiştir.


Sayın Onur Akın bu basın toplantısına katılmamış olmakla beraber bu bildiriden de haberdar edilmemiştir.


Bununla beraber, Sayın Onur Akın kampanyada belirtilen 26 Ekim'de 'Mehmetçik İçin Cumhuriyet' Konseri'nde yer alması söz konusu olmayacaktır."

TWİTTER'DAN DA TEPKİ GÖSTERDİ

"Sayın Onur Akın, konuyla ilgili görüşlerini @AknOnr twitter hesabından da tüm açıklığı ile şöyle belirtmiştir:


Sevgili dostlar, çeşitli sanatçılardan "Teröre hayır, kardeşliğe evet" adlı ve çok 'güzel başlıklı' bir kampanyada adım kullanılmıştır...!!


Başlığıyla metindeki içeriğin taban tabana zıt olduğu bu metni reddediyor, adımın benden habersiz kullanıldığını beyan ediyorum...!!!


Böylesine ırkçı, militarist, barış ve kardeşlik anlayışını da hiçbir sanatçıya yakıştırmıyorum...! Sanat ve sanatçı her türlü terörü reddeder!


Terörün bir çeşidi yoktur, ben her türlü teröre karşıyım. Sanatçı bölücü ve ayrıştırıcı değildir, olmamalı! Ölüme ve şiddete topyekün karşıyım!


Yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın barış... Her ölüm bizi birbirimizden uzaklaştırıyor... Bilinçli bir politika bu... Bu oyuna gelmeyelim!!!"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.