1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. "O CAMİ"YE YENİDEN ELEKTRİK VERİLDİ
"O CAMİ"YE YENİDEN ELEKTRİK VERİLDİ

"O CAMİ"YE YENİDEN ELEKTRİK VERİLDİ

BAĞCILAR Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan ve ağırlıklı olarak Caferi vatandaşların ibadet ettiği İmam-ı Ali Camii yeniden elektriğe kavuştu. Borcundan dolayı geçtiğimiz günlerde elektriği kesilen camiye yeniden elektrik verildi.Dünya...

A+A-

BAĞCILAR Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan ve ağırlıklı olarak Caferi vatandaşların ibadet ettiği İmam-ı Ali Camii yeniden elektriğe kavuştu. Borcundan dolayı geçtiğimiz günlerde elektriği kesilen camiye yeniden elektrik verildi.


Dünya Caferi Alimler Derneği Başkanı Hasan Karabulut, yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“İlçe Müftüsü'nün isteğiyle iki memur gelip elektriğimizi bağlamış. Ancak sorun çözülmüş değildir. Bizim topluma karşı bu uygulamayı yapanların bir açıklama yapmaları gerekiyor. Cumhuriyet tarihi boyunca şimdiye kadar bütün camilerimizin faturaları diğer camiler gibi devlet tarafından ödenmiş. Ülkemizde kaos ortamı olmasını asla arzu etmeyiz. Kaos ortamının her zaman önüne geçmişiz. Bu işin muhatabı, Diyanet'tir. Bu uygulamayla yasada var olan hakkımız çiğnenmektedir. Bu elektrik kesintisi maalesef camiye karşı, Allah'ın evine karşı bir saygısızlıktır. Caminin Sünnisi, Şiası olmaz, cami Allah'ın evidir. Geçici olarak elektrik bağlanmış, ama kısa bir süre sonra, seçim sonrası köklü bir çözüm istiyoruz. Elektrik kesintisi bir topluma yapılmış olan bir baskının tezahürüdür. Ülkeyi yönetenlerden bunun bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz. Camilerimizi kendi imkanlarımızla yaptırmışız. Ayda 300 bin liralık bir faturayı ödemekten de aciz değiliz.


Bugün çeşitli partilerden girişimde bulunan milletvekilleri olmuş. Onların duyarlı davranması Müftü Bey'i uyandırmış. Halkın en duyarlı olduğu konu inanç konusudur. İnanç üzerinden siyaset yaparsak, milletimizi bölmüş oluruz. Bugün Ortadoğu'da kan dökenler bu yoldan girmişlerdir. Günümüzde en büyük baskı medyadır. Medya eğer haberleri doğru bir şekilde yansıtırsa, insanın fıtratı doğrudan yanadır. Elbette bunda da medyanın etkisi var. Buradan duyarlılık gösteren medya kuruluşlarına teşekkür ediyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.