1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. NUMAN KURTULMUŞ ERDOĞAN'I BÖYLE GÖKLERE ÇIKARDI AMA
NUMAN KURTULMUŞ ERDOĞAN'I BÖYLE GÖKLERE ÇIKARDI AMA

NUMAN KURTULMUŞ ERDOĞAN'I BÖYLE GÖKLERE ÇIKARDI AMA

Erdoğan için söylediği ağır sözleri unutarak, bol bol yeni Türkiye mesajları verdi..

A+A-

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Siyaset Kulübü tarafından düzenlenen 'Medeniyet Yolunda Yeni Türkiye' konulu seminerde öğrencilerle bir araya geldi. Üniversitenin Halkalı'daki yerleşkesinde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Kurtulmuş'u, başta eşi Sevgi Kurtulmuş ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Bulut olmak üzere üniversitenin akademisyenleri ve öğrenciler dinledi. Konuşmasında eskiden ağır bir dille eleştirdiği Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçildiğine getiren Kurtulmuş, eskiden Erdoğan için söylediği ağır sözleri unuturak, bol bol yeni Türkiye mesajları verdi..

"TÜRKİYE, CEBERRUT DEVLETTEN KERİM DEVLET ANLAYIŞINA GEÇTİ"

Numan Kurtulmuş, Türkiye'de son 150-200 yıllık fikri, siyasi mücadelelerin, medeniyet tartışmaları içinde devam ettiğini belirterek, Türkiye'nin modernleşme tarihinde yapılan modernleşme uygulamalarını tepeden inme ve zoraki olduğu gerekçesiyle eleştirdi. Kurtulmuş, son 10-12 yıldır yaşanan ekonomik gelişme ve başarıların temel sebeplerini ise siyasi ve ekonomik reformların eşzamanlı yapılması olarak gösterdi. 

HIZINI ALAMADI

Numan Kurtulmuş, "Türkiye'de yollar, havalimanları, köprüler, Marmaray yapıldı, üniversiteler açıldı. Ancak bunlardan ziyade, Türkiye gibi bir ülkede en zor iş, zihniyet değişimidir. Bir ülkenin yönetiminin zihniyetinin değişmesi, deveye hendek atlatmaktan zordur. Türkiye zihniyet değişimi konusunda büyük bir mesafe kaydetmiştir. Ceberrut devletten kerim devlet anlayışına doğru gitmiştir" dedi.

ERDOĞAN'A"DİLİ ALİ KALBİ MUAVİYE SÖYLÜYOR" DİYEN BAŞKASIYMIŞ GİBİ

Türkiye'de, elitlerin egemenliğinden milletin egemenliğine doğru çok ciddi bir mesafe alındığını anlatan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:

İSRAİL'E EN BÜYÜK İYİLİĞİ AKP YAPTI DEMİŞTİ

"Eski Türkiye'de cumhurbaşkanını seçmek halkın işi değil, elitlerin vazifesiydi. Şimdi o eski Türkiye'den, halkın helal oylarıyla doğrudan doğruya, halkın içerisinden birisinin, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçildiği bir Türkiye'ye geldik. Bu, Türkiye için büyük bir devrim, aşamadır. Bundan sonra bu ülkede millet kimi istiyorsa onu cumhurbaşkanı seçecek. Kapalı kapılar arkasında, 'Biz Ahmet'i, Mehmet'i seçtik. Cumhurbaşkanı adayımız budur' devri kapanmıştır. Milletin istemediği hiçbir kimse bundan sonra bu ülkede cumhurbaşkanı olamayacaktır. Bu memlekette bundan sonra halkın içinden, çarşısından, pazarından, mescidinden, camisinden geçmeyen, kahvesinde oturmayan, halkın türküsünü, şarkısını söylemeyen ve beğenmeyen hiçkimse bir daha cumhurbaşkanı olamayacaktır."

İŞTE OTEL LOBİSİNDE "VAN MİNÜT" DEMEK KOLAY DİYEN NUMAN KURTULMUŞ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.