1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. NUMAN KURTULMUŞ CANLI YAYINDA TEHDİT ETTİ
NUMAN KURTULMUŞ CANLI YAYINDA TEHDİT ETTİ

NUMAN KURTULMUŞ CANLI YAYINDA TEHDİT ETTİ

Neredeyse tüm komşuları ile düşman haline gelen ve ekonomisi hergün daha kötüye giden AKP Türkiye'sinin Başbakan Yardımcısı canlı yayında dünyayı tehdit ediyormuş algısı yaratarak AKP tabanına hava attı

A+A-

 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Türkiye, kendi ulusal güvenliği bakımından da büyük bir teyakkuz durumunda olmak durumundadır" dedi. Erdoğan'ın bakanlık teklifine dayanamayıp Genel Başkanı olduğu HAS Partiyi bırakıp AKP'ye geçen Numan Kurtulmuş yüksek perdeden tehditler savurmaya başladı. Konuşmasına Amerika ve Rusya'ya kafa tutuyormuş gibi "Aklınız Başınıza toplayın" cümleleri ile başlayan Kurtulmuş AKP siyasetine alıştığını kanıtladı. Kurtulmuş'un konuşmasında Amerika ve Rusya'ya kafa tutuyormuş algısı yaratan ayrıntılar şöyle

AKLINIZ BAŞINIZA ALIN

"Bir kere daha sesleniyorum, Amerikalılar, Ruslar, diğer güçler; hepsi aklını başına almak durumundadır. dedi

Suriye'deki her değişimin bire bir Türkiye'yi ve sınırlarını ilgilendirdiğini öne süren Kurtulmuş, "Bir gün DAEŞ tarafından silah atılıyor, bir gün PYD tarafından Türkiye sınırlarına doğru saldırıda bulunuluyor. Özellikle PYD'nin hakim olduğu bölgelerdeki gelişmeler, Türkiye'nin içerisindeki terör gruplarına da ciddi bir şekilde güç, kuvvet veriyor. Bütün bunları sadece Suriye'de olan, uzak bir ülkedeki gelişme olarak göremeyiz. Hemen sınırlarımızın dibinde olan, bire bir Türkiye'yi ilgilendiren ulusal güvenlik meselesi olarak gördüğümüzün bilinmesini isteriz" diye konuştu.

BUNLAR VARSAYIM

Suriye'de Suudi arabistan ile ortak bir askeri operasyonun söz konusu olup olmadığının sorulmasına karışılık Kurtulmuş, "Bunların hepsi varsayım ve birtakım gazetelerde, haber bültenlerinde açıklamalardan ibarettir. Hiçbirisi teyit edilmemiştir. Hiçbirisi de Türkiye açısından şu anda doğru ve geçerli değildir" dedi.

AMERİKA RUSYA AKLINIZI BAŞINIZA ALIN

Kurtulmuş şöyle devam etti; "Bir kere daha sesleniyorum, Amerikalılar, Ruslar, diğer güçler; hepsi aklını başına almak durumundadır. Bir masa üzerinde Oyun oynar gibi Ortadoğu coğrafyasında 'savaşçılık oyunu' oynanmaz. Eğer Ortadoğu coğrafyasında herhangi bir şekilde 'savaşçılık oyunu' oynarsanız bunun akıbetinin nereye varacağını bilemezsiniz. Rusya'nın Afganistan'ı işgalinin ya da Amerika'nın Afganistan'ı ve Irak'ı işgalinin planlamalarından ne kadar uzak noktalara gittiğini kendileri daha iyi biliyor. Dolayısıyla bu bölge sadece planların, projelerin üzerinde durduğu gibi, bir savaş oyunu yapar gibi, savaşın cari olduğu bir bölge değil.

DOĞU AKDENİZE KİM HAKİM OLACAK SAVAŞI

Allah muhafaza, toplumsal bölünmelere son derece açık, dünyanın bütün büyük güçlerinin uçaklarının, gemilerinin, savaş araçlarının olduğu bir bölge. Sadece bu Suriye ile ilgili bir mesele değil aynı zamanda Doğu Akdeniz'de kim hakim olacak savaşının da başlangıcı olabilir. Burada herkesin hassas olması, aklını başına lazım. Burada yukarıdan tehdit göndererek, 'Şöyle yaparız, böyle yaparız' diyerek ya da sahadaki birtakım unsurları, terör örgütlerini, silahlı grupları destekleyerek hiç kimse bir sonuç elde edemez.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.