1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mustafa Sarıgül başbakan olmak istiyor!
Mustafa Sarıgül başbakan olmak istiyor!

Mustafa Sarıgül başbakan olmak istiyor!

Mustafa Sarıgül'ün hedefi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı değil başbakanlık.

A+A-
Mustafa Sarıgül başbakan olmak istiyor!

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül  çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Tokat’a gitti. Tokat'ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığıyla ilgili konuşan Sarıgülyaptığı açıklama ile İBB başkanlığını değil başbakanlığı düşündüğünün sinyallerini verdi.
 
Görevlerinin bütün yurttaşları kucaklamak olduğunu söyleyen Sarıgül, şöyle konuştu: "Yurttaşlarımızı bölümlere, kesinlere ayırmak bizim anlayışımızda yoktur. Bizim görevimizin yurttaşlarımızın tamamını kucaklamaktır. Ülkemizde ve dünyada bölgesel eşitsizlikler var. Bir yer bir bakarsa, kıyamet ondan kopar. Biz arzu ediyoruz kiTürkiye’nin ve dünyanın her noktasında eşitlik olsun, barış olsun ve mutlaka kardeşlik olsun diliyoruz. Dünyanın her noktasında küresel ekonomiye önem veriyoruz, hatta küresel ekonomi yetmez, küresel adalet diyoruz ve de küresel demokrasi diyoruz. Küresel adalet olmadan, küresel demokrasi olmadan bir yere varamayız. Türkiye ve dünyanın en önemli sorunu bana göre küresel ekonomi değil, küresel adalet ve küresel demokrasidir. Savaşların kaynadığı bölgesel eşitsizliktir ve küresel adaletsizliktir. O nedenle adaletin olmadığı yerde barış olmaz. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz. Adaletin olmadığı yerde güvenlik olmaz. Bütün yurttaşlarımız adalete güvenmelidir. Bütün yurttaşlarımız hiçbir siyasi farkı gözetmeden adalete güvenmelidir."
 
Hiçbir siyasi fark gözetmeyeceklerini belirten Sarıgül "Bizim yerel yönetimlerde Şişli modeli önemli bir model. Yerel yönetimlerde Şişli modelini inşallah ve inşallah İstanbul ve Türkiye modeli yapmamız lazım. Yerel yönetimlerde Şişli modeli Türkiye modeli olduğu zaman herkes mutlu olur. O zaman insanlar meydanlara, şu meydan senin bu meydan benim diye asla ve asla bir ayrım yapılmaz. Yerel yönetimlerde Şişli modeli çok başarılı bir modeldir. Bu modeli önümüzdeki günlerde, önümüzdeki aylarda, önümüzdeki yıllarda ne kadar ihtiyaç duyulur, onu zaman içerisinde yurttaşlarımızın takdiri gösterecektir. Ben bugün Tokat’a geldiğim zaman, Tokat’ta ki yurttaşlarımızın yüzde 75'i İstanbul’da oturuyor. Ben hiçbir siyasi farkı gözetmeden onları kucaklamaya geldim. Tokat’ta ki duyacağım sesi duymaya geldim. Tokat’ta ki yurttaşlarım beni nerede görmek istiyorlar, onu için Tokat’tayım. Benim iki tane inancım var. Rabbime inanıyorum, yurttaşlarımı da sonuna kadar güveniyorum. Önümüzdeki günlerde her şey nasiptir, kısmettir. Her şey alın yazısıdır. Hak yazdıysa her şey olacaktır. Allah’ım ne verirse hayırlısını versin. Ama Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarının rütbe heyecanı yok. Biz rütbemizi Türkiye’nin en genç milletvekili olarak aldık. Siyasetin her kademesin görev yaptık. Bundan sonrada nereye gideceğimize ben karar veremem, yurttaşlarımız karar verir.Ama benim en büyük arzum, ülkem şu an mutsuz, ülkemde şu anda sıkıntılar var. Ülkemdeki yurttaşlarımız o meydan senin bu meydan senin diye bölünmeye çalışıyor. Benim görevim meydanlarda toplanan bütün yurttaşlarımızı hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden inşallah el ele, kol kola, omuz omuza kucaklamaktır." dedi.
 
Yıllardan beri çalmadığı kapı, sekmadığı el kalmadığını belirten Sarıgül "Bu terler boşa akmıyor. Bu terler hak için akıyor. Bu terler inşallah sandıkta buluşacak, bir gün sandıktan mutlaka Sarıgül çıkacak" diyerek adetabaşbakanlık için uğraştının sinyallerini verdi. (BCE)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.