1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MİLYONLUK FÜZELER İLE METEOROLOJİ BALONU VURMA SKANDALI
MİLYONLUK FÜZELER İLE METEOROLOJİ BALONU VURMA SKANDALI

MİLYONLUK FÜZELER İLE METEOROLOJİ BALONU VURMA SKANDALI

Vurularak düşürülen hava aracı, “kırmızı renkli meteoroloji balonu” çıktı. Şirin Ünal’ın gayretleri ve Tayyip Erdoğan’ın emriyle “uçan balon” vurulmuştu.

A+A-

AKP hükümeti, oyuncak uçak gibi bir insansız hava aracına (İHA) her biri milyon dolarlık iki füzeyle vurdurduktan sonra propganda yaptığı ortaya çıkarken, AKP’nin “sicilinde” benzer bir olayın daha kayıtlı olduğu ortaya çıktı.Gazetecileronline sitesininGazeteci Ahmet Takan'a dayandırdığı habere göre, kumpas olduğu itiraf edilen Ergenekon ve türevi davalarda yüzlerce arkadaşı tutuklanırken gidip AKP’den İstanbul milletvekili olan Şirin Ünal’ın generalliği döneminde “balonlara” füze attırdığı bildirildi.

 İHA DİYE METEOROLOJİ BALONU VURMA İDDİASI

Çarpıcı olayı gazeteci Ahmet Takan yazdı. Takan, Yeniçağ gazetesindeki köşesinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın “Helikopter düşürüldü” diye propaganda yarışına girdiği aracın İHA olduğunun ortaya çıktığına dikkat çektikten sonra olayı şöyle aktardı:

YILLARDIR GİZLİ TUTULAN SKANDAL

Gelelim yıllardır gizli tutulan skandala. Eski Millî Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, Genelkurmay karargâhında görev yaptığı sırada bizzat yaşayıp şahit olduğu olayı anlattı:  

KENDİSİDE PİLOT OLAN TÜM GENERALİN BALON VURDURMASI

Hava aracını tam olarak teşhis etmeden yapılan müdahalelerin ve kamuoyuna yapılan farklı açıklamaların ne kadar sıkıntılı bir konu olduğunu en iyi AKP Milletvekili Şirin Ünal bilir. F-16 pilotu olan Şirin Ünal, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında, Hv. Plt. Tümgeneral rütbesiyle, Komuta Kontrol Daire Başkanı olarak görev yaptı. Ünal’ın görev yaptığı 2008-2009 yılları arasındaki en önemli icraatlarından birisi "uçan balonu" vurdurmasıdır.

TEŞHİS ETMEDEN VURMAYALIM DEMİŞLER AMA

Türk hava sahasına giren ve tanımlanamayan hava aracı Antalya’nın kuzey batısındaki bölgede dolaşmaya başladı. Şirin Ünal, ilgili hava birlikleri tarafından tanımlanamayan hava aracının "insansız hava aracı" olduğuna karar verdi. Ünal, emrinde bulunan Hava Savunma Şubesi’ndeki subayların, "tam olarak teşhis etmeden müdahale etmeyelim" uyarılarına rağmen, önce komuta kademesinden daha sonrada dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’dan onay aldı. İki F-16 uçağı havalandı ve milyon dolarlık iki füze atarak hava aracını vurdular. Vurularak düşürülen hava aracı, “kırmızı renkli meteoroloji balonu” çıktı. Şirin Ünal’ın gayretleri ve Tayyip Erdoğan’ın emriyle “uçan balon” vurulmuştu.

YUNANİSTAN'IN DÜŞÜRDÜĞÜ 2 F-16 OLAYI

Türk Ordusu’nu siyasi emellerine alet etme pahasına oy uğruna her türlü macerayı göze alan AKP’ye şu hatırlatmaları yapan Ümit Yalım haksız mı?

“Yunanistan, 1996 ve 2006 yılında uluslararası hava sahasında uçan iki F-16 savaş uçağımızı düşürdü ve bir pilotumuzu şehit etti. Buna karşılık, AKP Hükümetleri döneminde Türk hava sahasını defalarca ihlal eden Yunan helikopterlerine hiçbir önleme yapılmadı, konuyla ilgili olarak Yunanistan’a nota bile verilmedi.

İŞTE AYRINTILAR

* 31 Aralık 2008, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Grapsas ve Kara Kuvvetleri Komutanı Voulgaris’i taşıyan askeri helikopter Aydın/Bulamaç Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.

*  4 Eylül 2013, Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Tselios ve Savunma Bakan Yardımcısı Davakis’i taşıyan askeri helikopter Aydın/Bulamaç Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.

*  4 Eylül 2013, Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Tselios ve Savunma Bakan Yardımcısı Davakis’i taşıyan askeri helikopter Muğla/Kalolimnoz Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.

*  26 Haziran 2014, Yunanistan Savunma Bakanı Avramopoulas, Genelkurmay Başkanı Kostarakos ve Kara Kuvvetleri Komutanı Manolas’ı taşıyan askeri helikopter İzmir/Koyun Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.

*  26 Haziran 2014, Yunanistan Savunma Bakanı Avramopoulas, Genelkurmay Başkanı Kostarakos ve Kara Kuvvetleri Komutanı Manolas’ı taşıyan askeri helikopter Aydın/Eşek Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.

*  11 Ocak 2015, Yunanistan Savunma Bakanı Dendias’ı taşıyan askeri helikopter Aydın/Eşek Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.

*  30 Ocak 2015, Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Apostolakis’i taşıyan askeri helikopter Kardak Kayalıkları bölgesinde Türk hava sahasını 2 mil ihlal etti.

*  06 Mart 2015, Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos, Genelkurmay Başkanı Kostarakos, Kara Kuvvetleri Komutanı Tellidis ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Apostolakis’i taşıyan askeri helikopter Aydın/Eşek Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.

* 06 Mart 2015, Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos, Genelkurmay Başkanı Kostarakos, Kara Kuvvetleri Komutanı Tellidis ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Apostolakis’i taşıyan askeri helikopter Aydın/Bulamaç Adası bölgesinde Türk hava sahasını 3 mil ihlal etti.”

Baloncu AKP’ye iki adet de fotoğraflı-belgeli  hatırlatma yapalım ve soralım:

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.