1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. MHP'NİN SÜRPRİZ ADAYI KAZANDI
MHP'NİN SÜRPRİZ ADAYI KAZANDI

MHP'NİN SÜRPRİZ ADAYI KAZANDI

UŞAK'ta, 16 yıl gibi uzun bir aradan sonra MHP'nin yüzünü güldüren Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, kentin artık MHP'den bir milletvekiline sahip olduğunu söyledi. İlk açıklamasını uzmanlık alanı ekonomiyle ilgili yapan Yılmaz,...

A+A-

- UŞAK'ta, 16 yıl gibi uzun bir aradan sonra MHP'nin yüzünü güldüren Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, kentin artık MHP'den bir milletvekiline sahip olduğunu söyledi. İlk açıklamasını uzmanlık alanı ekonomiyle ilgili yapan Yılmaz, "Piyasalar belirsizliği sevmez. Bu dakikadan itibaren sabaha piyasalarda bir belirsizlik olacak. Sabah piyasalar açılıncaya kadar siyasi parti liderlerinin hükümet kurulması ile ilgili söyledikleri sözlerin piyasada algılanması, bu algıların da ayağının yere basıp basmaması belirleyici olacaktır" dedi.

MHP'nin, 16 yıl aradan sonra, 25'inci dönem seçimlerinde, Uşak'tan milletvekili çıkardığı Durmuş Yılmaz, parti binasında İl Başkanı Ali Kurt ile birlikte basın toplantısı düzenledi. İlk olarak uzmanlık alanı ekonomi hakkında açıklama yapan Yılmaz, "Piyasalar belirsizliği sevmez. Bu dakikadan itibaren sabaha piyasalarda bir belirsizlik olacak. Sabah piyasalar açılıncaya kadar siyasi parti liderlerinin hükümet kurulması ile ilgili söyledikleri sözlerin piyasada algılanması, bu algıların da ayağının yere basıp basmaması belirleyici olacaktır" dedi.

Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sabah saat 10.00'da piyasalar açılıncaya kadar söylenen sözler bir hükümet kurulabileceğini ortaya koyabiliyorsa, piyasada bunu satın alırsa, işlerin bu şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Uzun vadede ise istikrarsızlık beklemiyorum. Ak Parti tek başına iktidar da olsa artık reform yapacak gücü kalmadı. Ekonomi yüzde 2.5'lik büyüme bandına takıldı kaldı. Bunun önünün açılması için güçlü bir hükümete ihtiyaç var. Bu güçlü hükümeti de bu parlamentoda çıkaracağız diye düşünüyorum."

UŞAK'IN ARTIK MHP'DEN BİR MİLLETVEKİLİ VAR

Kent için en büyük hedefinin uluslararası ve ülke düzeyinde tanınırlığını artırmak olduğunu belirten Yılmaz, "Uşak'ın problemi çok büyük. Uşak'ın bir kere mastır ve şehircilik planı programı yok. Uşak'ta şehircilik plan ve programın çok ilerisinde gidiyor. Uşak'ın en az 50 yıllık mastır planı yapılarak geleceğinin planlanması gerekiyor. Ankara'ya gittiğimde Uşak'ın geleceğini planlayacağım. Bunun kolay olmadığını biliyorum, ama başarılı olmaya çalışacağım. Uşak sanayi bakımında girişimci bir şehirdir. Uşak'ı 'marka yapacağız' diyoruz ama marka kelimesini kullanmak istemiyorum. Çünkü markanın içi boş. Bir kelimeyi çok kullanırsanız anlamını yitirir. Bu kelimeyi kullanmadan Uşak'ı nasıl ön plana çıkarabiliriz, özellikle ayda 30 bin ton atık işleyen Uşak ekonomisinin bel kemiği olan geri dönüşüm sektörünü daha ileriye götürmek için elimden geleni yapacağım. Ankara'ya gittiğimde ulaşılabilir olacağım. Uşak'ın artık MHP'den bir milletvekili var. Biz bir köprübaşı tuttuk bunu kaçırmadan daha da ilerletmemiz lazım. Seçmenlerime çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TARTIŞMASIZ SEÇİMİ KAZANAN MHP OLMUŞTUR

MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt, "AK Parti, Uşak'ta 30 bin oy kaybederek yüzde 25 küçülerek reform yapma kabiliyetini yitiren bir parti olduğunu ispat etti. MHP ise Uşak'ta oylarını yüzde 100 artırarak 65 bin oy almış, tartışmasız seçimi kazanan MHP olmuştur" dedi.

FOTOĞRAFLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.