1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP'DEN ERDOĞAN'A SARAY DESTEĞİ
MHP'DEN ERDOĞAN'A SARAY DESTEĞİ

MHP'DEN ERDOĞAN'A SARAY DESTEĞİ

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanlığı Sarayına Külliye adı verilmesi kararına doğru bulduğunu söyleyerek

A+A-

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanlığı Sarayına Külliye adı verilmesi kararına doğru bulduğunu söyleyerek "Ben bu ismi de doğru buluyorum. Gerçekten külli olarak yiyorlar. Ekip olarak götürüyorlar" dedi.

AYAKKABI KUTULARINDA Kİ PARALAR MONTAJ MI?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Sakarya il kongresinde yaptığı konuşmada, hükümeti eleştirdi. 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasına değinen Oktay Vural, "Ayakkabı kutularındaki paralar montaj mıydı? Yok, paraları polisler koydu dediler. Ondan sonra yan geçtiler. Paraları da götürdüler. Bir de Sakarya'nın üzerinden faiz verdiler. Bu milletin hakkı gasp edildi. Tablo ortada. Meclis soruşturmasında ortaya çıktı. Rüşvet ve yolsuzluğu günah işleme özgürlüğü olarak görenler gün olacak dünyada da adalet. Ahrette de adalet olacak" dedi.

"KÜLLİ OLARAK YİYORLAR"

Cumhurbaşkanlığı Sarayına yeni verilecek 'külliye' sıfatını doğru bulduğunu belirten Oktay Vural, şunları söyledi:

"Ben bu ismi de doğru buluyorum. Gerçekten külli olarak yiyorlar. Ekip olarak götürüyorlar. Külliye çok uygun olur. Bari cüzi yeseniz, ama külli yiyorsunuz. Vallahi bu isim de cuk diye oturmuş değerli kardeşlerim. Bu işin üstünü külli diyerek de örtemezsiniz. Türk milletini tehlikeye düşürecek oyunlarınızın üstünü örtemezsiniz. Milletin hakkına hukukuna el uzatan rüşvet ve yolsuzluk çetesinin yaptıklarını önleyemezsiniz."

'ŞEFFAFLIK İSTİYORSANIZ HODRİ MEYDAN'

Oktay Vural, Başbakan Davutoğlu'nu Meclis'te 4 eski bakanın Yüce Divan'da yargılanmasıyla ilgili hazırlanan önergeye 'evet' oyu vermesi teklifinde bulunurken de şöyle dedi:

"Eğer şeffaflık istiyorsanız hodri meydan. Halep oradaysa arşın burada. Gelin ey Davutoğlu, senden isteğim şudur; Meclis soruşturma raporu önümüzdeki hafta TBMM'de oylanacak. Var mısın? Hodri meydan. Gerçekten bu süreç içerisinde yargının çalışması. Rüşvet ve yolsuzluklarla ilgili bakanların aldıkları piyanolar, saatler, bütün iddialarla ilgili yüce divan kararını beraber birlikte verelim. Ey Davutoğlu hodri meydan. Şeffaf olmak istiyorsan Meclis soruşturma komisyonu raporu doğrultusunda Yüce Divan'a gönderilmesiyle ilgili önergemizin üzerine beyaz pulla evet oyu ver. Şeffaf olsun her şey."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.