1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. MERKEL ERDOĞAN'I FENA KANDIRDI
MERKEL ERDOĞAN'I FENA KANDIRDI

MERKEL ERDOĞAN'I FENA KANDIRDI

Alman Ekonomi Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada sığınmacıların maliyetinin sadece Alman ekonomisine 50 milyar Euro olacağı açıklandı.

A+A-

Sığınmacıların iki yıl içerisinde Almanya’ya maliyeti 50 milyar euro olacak. Alman Ekonomi Enstitüsü‘nün (İW) tahminlerine göre, 2016 ve 2017 yıllarında Almanya’nın sığınmacıların barınma, bakım, uyum ve dil kurslarına yapacağı harcamalar 50 milyar euroyu bulacak. Oysa Merkel ekonomisi zor durumda olan Türkiye'ye Avrupa Hazinesinden sadece 3milyar Euro ödeyerek büyük bir maliyetten kurtulmayı başardı.

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU HEMEN KABUL ETTİ

Seçimlerden önce Erdoğan ile görüşerek eleştiri oklarını üzerine çeken Merkel'in amacı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.Başta Almanya olmak üzere Euro Bölgesi ülkelerinin başına büyük dert olan Suriyeli Mültecilerin kendilerine milyarlarca euroyu bulan maliyetinden kurtulmak için Türkiye ile anlaşma yapan Merkel'in sadece 3Milyar Euro vererek Milyarlarca Euro kaybetmekten kurtulduğu ortaya çıktı,

SADECE 2016 YILI MASRAFI

Rheinische Post’un merkezi Köln’de bulunan enstitünün çalışmalarına atfen verdiği haberde, Almanya’daki yaklaşık 1,5 milyon sığınmacının 2016 yılı içerisinde barınma ve bakım masraflarının 17 milyar euro olacağı yer aldı. Uyum ve dil kursları için ise 5 milyar euro gerekiyor.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL DAHA DA ARTACAK

Önümüzdeki yıl Almanya’daki sığınmacı sayısının 2,2 milyona ulaşacağını öngören İW’e göre, 22,6 milyarı barınma ve ve bakım olmak üzere, sığınmacıların 2017 yılı içerisinde Almanya‘ya maliyeti 27,6 milyar euro olacak.Merkezi Kiel’de bulunan Dünya Ekonomisi Enstitüsü de benzer bir tahminde bulunmuş ve sığınmacıların iki yılda Almanya’ya maliyetinin 55 milyar euroyu bulacağını öngörmüştü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.