1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MERAL AKŞENER'E; AKP'DEN AHLAKSIZ TEKLİF
MERAL AKŞENER'E; AKP'DEN AHLAKSIZ TEKLİF

MERAL AKŞENER'E; AKP'DEN AHLAKSIZ TEKLİF

İktidarları boyunca her seçim öncesi kaybettiklerini diğer partilerden yaptıkları koltuk karşılığı transferle kazanan Erdoğan'ın Meral Akşener'e Tuğrul Türkeş'ten önce teklif götürdüğü ortaya çıktı.

A+A-

Kamuoyunda güven kaybettikçe türlü transferler ile eksiğini kapatmayı başaran AKP'nin Tuğrul Türkeş'i Başbakan yardımcılığı vaadi ile MHP'den transferinden önce de Meral Akşener'e teklifte bulunduğu ortaya çıktı.

ERTUĞRUL GÜNAY, NUMAN KURTULMUŞ VE SÜLEYMAN SOYLU

Aynı vaatler ile HAS Parti kurucu genel başkanı Numan Kurtulmuş'u transfer eden AKP ve Erdoğan'ın operasyonla transfer ettiği Süleyman Soylu'da AKP Hükumetinde Çalışma Bakanı oldu. AKP'yi böyle transferler ile ayakta tutan Erdoğan'ın işin en başında CHP'den de Ertuğrul Günay'ı bakanlık karşılığı transfer etmişti. Meral Akşener transfer teklifi ile ilgili yaptığı açıklamanın ayrıntıları şöyle.

1 KASIM ÖNCESİ TEKLİF EDİLMİŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Meral Akşener, 1 Kasım seçimleri öncesi AKP’ye geçen MHP'nin kurucu lideri Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş gibi kendisine de “başbakan yardımcılığı teklifi yapıldığını” söyledi. Akşener, "Resmi bir şekilde ama ben hemen reddettim Sayın Türkeş ile ben de giderdim şu anda karşınızda bakan olarak oturuyor olurdum. Biz tırnaklarımızla bir mücadele veriyoruz. Ben başbakan olacağım sözünü hesaplayarak söyledim. Bilerek söyledim seçmen bunu kabul etti. Şimdi bana ne için saldırıyorlar çünkü bizim yüzde 19.5’lik bir oy potansiyelimiz var" diye konuştu.

LAHEY'DE SORGULANIR HALE GETİRDİNİZ

Başbakan Davutoğlu’nun Suriye’ye giden MİT TIR’larıyla ilgili yaptığı konuşmalarda, “O yardımlar Bayır Bucak Türkmenleri'ne gidiyordu. Orada Türkmen kardeşlerimiz katledilecek biz izleyeceğiz. Türkmen kardeşlerimizin katledilmesini ilaçlarla, yardım malzemeleri ile engelleyemezsiniz değil mi?” demişti. Konuya ilişkin konuşan Akşener, “Devletin şu veya bu şekilde, şuraya veya buraya yaptığı tırnak içi 'Yardım' her neyse onu yapamadınız, onu yakalattınız beceriksizler. Ve ülkemizi Lahey'de sorgulanır hale getirdiniz. Sayın Davutoğlu'nun dış politikadaki meşhur hayalleri, stratejik derinlik tezi Türkiye'yi stratejik çukurun içine yuvarladı” dedi.

BURSA'DA BASIN MENSUPLARI İLE BULUŞTU

Doğan Haber Ajansı’ndan (DHA) Hüseyin Tüccar’ın haberine göre Meral Akşener yaptığı adaylık çalışmaları kapsamında Bursa'da basın mensupları ile bir araya geldi. 30 Kasım’dan beri çalışmalarının devam ettiğini belirten Akşener, "15 Mayıs'ta Allah nasip ederse kongremiz, kurultay toplanacak, tüzük maddesi değişecek. Milliyetçi Hareket Partisi kurultayını yapar ve değişim sağlayabilirse ki ben inanıyorum, potansiyeli itibariyle iktidar partisinin en güçlü alternatifi olacak" dedi.

DEĞİŞTİRECEĞİZ

Akşener, tüzük maddesini anti demokratik buldukları için 548 imza ile Sulh Hukuk Mahkemesi’ne müracaat ettiklerini ve değiştirmeye çalıştıklarını ifade ederek şöyle devam etti:

"Değiştirmeye çalışıyoruz değiştireceğiz. Beş adaylı bir kongre talebinin içinde sadece bir aday olabilir mi ? Oluyorsa dönüp bakmamız lazım, korku dağları sarmıştır. Biz hareketimizle büyük bir delik açtık. İnsanlar şaşırdı. Ömrüm geçti güç odaklarıyla kavga ederek kardeşim neredeyse. Kişisel olarak Türkiye'nin milli güvenlik problemi haline gelmiş olmam başlı başına ne ile mücadele ettiğimizin kanıtıdır. Bu kongreyi başarabilmek artık hayatımın en önemli hedefi oldu. Türkiye'deki tüm güç odakları mitralyöz ile bana saldırıyor ama vız gelir tırıs gider. Olumsuz sonuç hiç hayal etmiyorum. Ama seçmen beni seçmeyebilir o zaman Amenna saddakna, biz kutsal bir davanın yolcusuyuz."

KORKUYORLAR

“Çeşitli çevrelerce Kendilerine 'paralelci' iftirası atıldığını” söyleyen Akşener, "Bilinçli olarak hedef haline getiriliyorum. Bizden korkuyorlar. Bu da gösteriyor ki biz doğru yoldayız. Bu konuda bir kadının uğrayabileceği en ağır iftiraya uğradım. Ben bunlarla sonuna kadar mücadeleme devam edeceğim" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.