1. WEB TV

  2. YURT HABERLERİ

  3. Melih Gökçek girdikten sonra ODTÜ ormanından görüntüler

Melih Gökçek girdikten sonra ODTÜ ormanından görüntüler

Yapılan protokolün hemen ardından dün gece yarısı çok sayıda iş makinesi ile ODTÜ Ormanına girerek yarım asır önce dikilmiş ağaçları yıkarak dümdüz eden Melih Gökçek Twitter'den zafer naraları attı. Amaç yol mu yapmak yoksa ODTÜ'yü dize getirdim algısı mı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök arasındaki anlaşma sonrası yaşanan yıkım oldukça sarsıcı.

GÖKÇEK'İN 20 YILLIK HAYALİYDİ

ODTÜ arazisine yapılması planlanan yol projesi için rektörlük ve Ankara Büyükşehir Belediyesi anlaşması sonucu iş makineleri dün akşam ODTÜ ormanına girdi. Gazete Karınca'nınhaberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise ağaçların kesildiği alanın fotoğraflarını ve “4,5 km’lik yolu bir gecede açarak büyükşehir belediyesi bir rekora daha imza attı” ifadesini paylaşarak durumla ‘övündü’.

AMAÇ ODTÜ'YE DİZ ÇÖKTÜRDÜK ALGISI YARATMAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü arasında üniversite arazisinden geçecek yol için yapılan anlaşma sonrası, iş makineleri dün akşam ODTÜ ormanına girdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 100 iş makinesi ve 400 kamyon, 4.8 kilometrelik yeni yol çalışmasına ODTÜ Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi’nin bulunduğu bölgeden başladı.

ODTÜ'DE BÜYÜK TEPKİ VAR

ODTÜ’lüler, iş makinelerinin ODTÜ ormanına girmesinin ardından sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaparak yaşananlara ilişkin bilgi verdi.

ODTÜ Eğitim Sen ise Twitter hesabından, “Yine bir gece vakti korkakça dayandılar kapımıza. Bütün üye ve dostlarımızı ODTÜ’yü, ormanlarımızı sahiplenmeye çağırıyoruz” paylaşımında bulundu.

ODTÜ MEZUNLARI ; POLİS ABLUKASI ALTINDAYIZ

Sendika.org’a konuşan ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Can Doğan ise iş makinelerinin ODTÜ’nün 4-5 farklı noktasında çalışmalara başladığını ve ODTÜ’nün polis ablukasında olduğunu söyledi.

Doğan ODTÜ’yü talana ve ranta açan yol projesine karşı olduklarını belirtti.

‘Züccaciye dükkanına dalmış fil gibi ağaçları yok ediyorlar’ diyen Doğan şunları söyledi:

20 YILDIR TARTIŞILIYOR

Tünel olarak yapılması düşünülen yolun ne kadar ihtiyaç olduğu baştan beri tartışmalı bir konu. Şu anda da iş makineleri esas rantın olduğu pastanın büyük kısmına girmiş durumda, züccaciye dükkanına dalmış fil gibi ağaçları yok ediyorlar.

İzinler alınmış değil. Ağaç tespiti yapılacağı ve ağaçların taşınacağı söyleniyordu fakat yapılmadı.

AMAÇ RANT ALANI AÇMAK

Ulaşım için yapılmadığını rant için yapıldığını biliyoruz. Eğer ulaşım sorununu çözmek isteselerdi toplu taşıma üzerine yoğunlaşırlardı. Ama ranta açılan bu alana konutlar yapılacak ve bu yol sadece sorunu birkaç sene ötelemiş olacak.

Kurulacak olan kent hastanesi için bu yolun yapıldığı söyleniyor fakat bu hastaneye gideceklerin çoğu özel aracı olmayan yoksul insanlar. Yoksulları düşünmedikleri, sadece rant peşinde koştukları belli, AKP’nin 16 yıllık iktidarında yaptığının aynısı yani.

YARIM ASIRLIK ORMAN TEK GECEDE YOK OLDU

60’lardan beri ODTÜ öğrencileri ve emekçilerinin ilmek ilmek ördüğü bir ormanın tek gecede yok olmasına şahit oluyoruz. [Rektörlükle Melih Gökçek arasındaki anlaşmaya ilişkin olarak] Bu protokol zaten bir satış protokolüydü, onu biliyoruz.

GÖKÇEK BÖYLE ÖVÜNDÜ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise yol için ağaçların kesildiği alanın fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

Durumla ‘övünen’ Gökçek şu ifadeleri paylaştı:

4,5 KM’lik yolu bir gecede açarak büyükşehir belediyesi bir rekora daha imza attı

1-278.jpg

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar