1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MELİH GÖKÇEK ARINÇ'A MEKTUP YAZDI AHMET HAKAN DALGA GEÇTİ
MELİH GÖKÇEK ARINÇ'A MEKTUP YAZDI AHMET HAKAN DALGA GEÇTİ

MELİH GÖKÇEK ARINÇ'A MEKTUP YAZDI AHMET HAKAN DALGA GEÇTİ

Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek istifa etmesini isteyerek başlattığı Arınç kavgasında saatlerce düşündükten sonra yazılı bir açıklama yaparak Arınç'a yanıt verdi.

A+A-

Açıklayinemasında Bülent Arınç'ın "Ankara'yı parsel parsel sattı" suçlamasını duymamzlıktan gelerek tek kelime açıklama yapmayan Gökçek Twitter'de küçük yaşta çocukları korkuttuğu gibi Arınç'ı mahkemeye vermekle tehdit etti. Açıklamasında zaman zaman siz, zaman zaman sen diyerek, çok sinirlendiğini, suçlamalar karşısında tıpkı gezi olaylarında tv de ağladığı günlerde ki gibi paniğe kapıldığını belli eden Gökçek'in açıklamasını katılmadığı Tarafsız Bölge" programında Ahmet Hakan alay ederek okudu.

BAZEN "SEN" BAZEN "SİZ" DEDİĞİ MEKTUBU TARAFISZ BÖLGEDE ALAY KONUSU OLDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kendisine yönelik yaptığı açıklamalara 'Bülent Arınç'a Açık Mektup' başlığı altında yazdığı bir yazıyla yanıt verdi.

İŞTE CEVABIM

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yayımladığı yazıda Gökçek, işte cevabım diyerek "Senelerdir yaptığın açıklamalarla hep partinin başına dert oldun. Partide 10 kişiye sor, 9'u teyit eder. Her kırdığın potu, parti temizlemek için günlerini harcar. Son olarak sanki başbakanımızın tarafında imiş gibi gözüküp cumhurbaşkanımızı eleştirip araya fitne sokmaya çalıştın. Bunu sanki hükümet adına yapıyormuş gibi gözüktün. Bu konuşmanı yaparken çözüm süreciyle ilgili izleme heyeti ile cumhurbaşkanımızın her şeyden haberi olduğunu söyledin. Cumhurbaşkanımız ise tam tersini söyledi.

YİNE ERDOĞAN'I PARLATTI

Bu açıklamalarınla cumhurbaşkanımızı neyle itham etme gayesi güttün? Bugün ise 'Meğer cumhurbaşkanını bilgilendirmemişiz, bilgilendirmedik ise hata bizim. Cumhurbaşkanımız haklı' dedin. Şimdi soruyorum. Önceki günkü Bülent Arınç ne yapmak istedi? Bugünkü Bülent Arınç ne yapmak istiyor? Dürüst politikacı söylediğinin arkasında durur. Eğer bir gün öyle bir gün böyle konuşuyorsan hükümet sözcülüğünde ne işin var? Ben seni paralel yapıdan talimat aldığın için tenkit ettim. Sana hakaret etmedim. Fikrimi söyledim. Delillerimi söyledim. Kızının ve damadının paralel yapının hala üst seviyelerinde görev yaptığını açıkladım. Onların tesirinde kaldığını söyledim. Aynı sözlerimi tekrar ediyorum.

PARALEL TETİKÇİLERİ TWİTTER DE BANA SALDIRIYOR

Dikkat ettin mi, şu anda paralelin (senin tabirinle) tetikçileri internet medyasından ve Twitter'dan bana saldırıyor. Hepsi tezgahlarının ifşa edilmesinden ve oyunlarının bozulmasından son derece rahatsız. Açıklamalarım Ak Parti'de oynanmak istenen paralel fitne ateşini söndürmüştür. İçine düştüğün çıkmaz, olayları açıklama yerine suçlu insanların telaşıyla hakaret dolu iğrenç bir üsluba dönüşmüştür.

"HAKARET YAĞDIRAN ARINÇ" DEDİ

Kibar ve mülayim Bülent Arınç gitmiş, yerine hakaret yağdıran ve saldırgan bir Bülent Arınç gelmiştir. Keşke bana takındığın bu yiğitliğin onda birini Gezi olaylarında gösterseydin. Hakan Fidan'ın tutuklanma girişiminde gösterseydin. Ama sanma ki hakaretlerin karşılıksız kalacak. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Çünkü hakaret eden kişi kendi seviyesini ortaya koyar. Ancak seni dava edeceğim. Hesabını mahkemede vereceksin" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.