1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. KÖYLÜLER OY KULLANMAYACAK
KÖYLÜLER OY KULLANMAYACAK

KÖYLÜLER OY KULLANMAYACAK

BİNGÖL merkeze bağlı Yelesen Köylüleri, yetkililerin defalarca söz vermelerine rağmen yol, su ve eğitim başta olmak üzere altyapı sorunları çözülmediği gerekçesiyle 7 Haziran'da sandık başına gitmemeyi tartışıyor. Köy Muhtarı Ramazan...

A+A-

BİNGÖL merkeze bağlı Yelesen Köylüleri, yetkililerin defalarca söz vermelerine rağmen yol, su ve eğitim başta olmak üzere altyapı sorunları çözülmediği gerekçesiyle 7 Haziran'da sandık başına gitmemeyi tartışıyor.

KANDIRILIYORUZ

Köy Muhtarı Ramazan Bulgak, "Eğer köylü beni dinlerse, genel seçimlerde boykot yapmayı düşünüyoruz. Seçimlerde hiç oy kullanmayacağız, boş sandık göndereceğiz. Çünkü hep kandırılıyoruz. Seçimden seçime gelip bir selam veriyorlar. Seçimden sonra kimse bize sahip çıkmıyor, hal, hatırımızı sormuyor" dedi.

YOL SU EĞİTİM HİZMETİ ALIYORUZ

Bingöl'e 30 kilometre mesafede bulunan 102 hane 600 nüfusa sahip Yalesen Köyü'nde yaşayanlar 7 Haziran'da yapılacak genel seçimleri boykot etmeye hazırlanıyor. Bu zamana kadar yol, su ve eğitim başta olmak üzere hiç bir alt yapı hizmetinden yararlanamadıklarını dile getiren köylüler, verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi. 60 öğrencili köyde 59 yıl önce yapılan okulun yenilenmediğini, yollarının çamur ve çukurlarla dolu olduğunu anlatan köylüler, artık bu durumun köyü yaşanılmaz hale getirdiğini söyledi.

Yelesen Köyü muhtarı Ramazan Bulgak, 1956'da yapılan okulun tuvaletlerinin dışarıda olduğunu kışın ısınmadığını belirterek, yeni bir okul yapılması için Milli Eğitim'e defalarca başvurmasına rağmen sonuç alamadığını anlattı.

'BOŞ SANDIK GÖNDERECEĞİZ'

Seçimden seçime hatırlanmak istemediklerini belirten Muhtar Bulgak, köy yollarının delik deşik olduğunu belirterek, hemşerileri olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a da sitemde bulundu. Muhtar Bulgak şöyle devam etti:

"Bakan bizim bölgedendir ama bir hizmetini görmüyoruz. Bakanın yanına çıktığımızda 'tamam' diyor. Yıllarca, aylarca gidip geliyorum, bizim bölgede bir hizmet görmüyorum. Eğer köylü beni dinlerse, genel seçimlerde boykot yapmayı düşünüyoruz. Seçimlerde hiç oy kullanmayacağız, boş sandık göndereceğiz. 

Çünkü hep kandırılıyoruz. Seçimden seçime gelip bir selam veriyorlar. Seçimden sonra kimse bize sahip çıkmıyor, hal, hatırımızı sormuyor. 'İhtiyacınız neye var, sıkıntınız var mı yok mu?' diye kimse sormuyor. Madem seçimden seçime bizi tanıyorsunuz, hiç tanımayın daha iyi."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.