1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. KOCASININ CEZAEVİ ZİYARETİNDE BOĞAZINI KESTİĞİ KADININ DRAMI
KOCASININ CEZAEVİ ZİYARETİNDE BOĞAZINI KESTİĞİ KADININ DRAMI

KOCASININ CEZAEVİ ZİYARETİNDE BOĞAZINI KESTİĞİ KADININ DRAMI

Cezaevine ziyarete gelen eşinin boğazını kesip öldürdü. Metin Avcı'nın, eşi Leyla Avcı'yı 'tecavüze uğradı' diye 3 santimlik meyve bıçağıyla öldürdüğü iddia edildi.

A+A-

Halife YALÇINKAYA- Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ/ SİVAS


Sivas'ta kapalı cezaevinde cinayet hükümlüsü 33 yaşındaki Metin Avcı, kendisini ziyarete gelen eşi 29 yaşındaki Leyla Avcı'yı görüş sırasında boğazını meyve bıçağıyla keserek öldürdü. 

Olay, akşam saatlerinde Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi'nde meydana geldi. Cinayet nedeniyle 16 yıl hapis cezasına çarptırılan Gaziantep nüfusuna kayıtlı Metin Avcı'yı ziyaret etmek için eşi Leyla Avcı, Sivas'a geldi. Cezaevine giden kadın burada kocası Metin Avcı ile eşlerin görüşmeleri için hazırlanan ve 'Pembe oda' adı verilen odaya geçti. Bir süre sonra da çift odaya meyve tabağı aldı. Odada Metin Avcı, henüz bilinmeyen nedenle eşinin boğazını meyve bıçağı ile kesti. Ardından da bıçakla kendi kollarını kesti. 

Bağırtılar üzerine içeriye giren cezaevi görevlileri Leyla Avcı'nın cansız bedeni ile karşılaştı. Yapılan kontrolde öldüğü belirlenen genç kadının cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Yaralı Metin Avcı ise ambulansla kaldırıldığı Numune Hastanesi'nde tedaviye alındı. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. 

PEMBE ODADA EŞİNİ 'TECAVÜZE UĞRADI' DİYE 3 SANTİMLİK MEYVE BIÇAĞIYLA ÖLDÜRMÜŞ

SİVAS'ta kapalı cezaevinde kendisini ziyarete gelen eşi 29 yaşındaki Leyla Avcı'nın boğazını keserek öldüren 29 yaşındaki Metin Avcı'nın olayda 3 santimlik meyve bıçağı kullandığı öğrenildi. Metin Avcı'nın 2010 yılında amcasının oğlunu öldürmekten hükümlü olduğu, eşini ise öldürdüğü amcasının oğlunun tarafından tecavüze uğradığı için öldürdüğü anlaşıldı.

TECAVÜZ EDEN AMCAOĞLUNUN BOĞAZINI KESMİŞ

Olay, dün akşam saatlerinde Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi'nde meydana geldi. 16 Eylül 2010 tarihinde Şanlıurfa'da amcasının oğlu Engin Avcı'yı silahla vurarak ve boğazını bıçakla keserek öldüren Metin Avcı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yargılama aşamasında Şanlurfa Cezaevi'nde kalan ve daha sonra Sivas E Tipi Kapalı Cezaevine nakli yapılan Metin Avcı'yı dün Elazığ'da yaşayan eşi Leyla Avcı, kayınpederi İsmet Avcı ve 3 çocuğu ile birlikte ziyarete geldi. Burada Leyla Avcı kocası Metin Avcı ile eşlerin görüşmeleri için hazırlanan ve 'Pembe oda' adı verilen odaya geçti. Odada Metin Avcı, henüz bilinmeyen nedenle eşinin boğazını meyve bıçağı ile kesti.

BIÇAK KANTİNDE SATILIYOR

Olayda kullanılan meyve bıçağını cezaevi kantininden aldığı öğrenildi. Avcı'nın karısının boğazını ucu küt olan 3 santimlik bıçak ile kestiği ve ordından da bıçakla kendi bileklerini keserek intihara kalkıştığı öğrenildi. İçeriye giren cezaevi görevlileri Leyla Avcı'nın cansız bedeni ile karşılaştı. Yapılan kontrolde öldüğü belirlenen genç kadının cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Yaralı Metin Avcı ise ambulansla kaldırıldığı Numune Hastanesi'nde tedaviye alındı.

GEREKÇE TECAVÜZE UĞRAMASI

Olaydan sonra hastaneye kaldırılarak tedaviye alınan mahkum Metin Avcı'nın eşini 2010 yılında işlediği cinayetle ilgili olarak öldürdüğü ortaya çıktı. Metin Avcı'nın amcasının oğlu Engin Avcı'nın 2010 yılında eşi Leyla Avcı'ya tecavüz ettiği ileri sürüldü. Bu nedenle 16 Eylül tarihinde çıkan kavgada Metin Avcı'nın amcasının oğlunu önce tabanca ile göğsünden vurarak yaraladığı ve sonra bıçakla boğazını keserek öldürdüğü öğrenildi. Olaydan sonra tutuklanan Metin Avcı'nın eşiyle ilk kez bu şekilde başbaşa görüştüğü ve öldürdüğü amcasının oğlunun tecavüzüne uğramış olmasından dolayı karısını da öldürdüğünü söylediği bilgisine ulaşıldı.

3 SAAT ÇIKMAYINCA GARDİYANLAR İÇERİ GİRDİ

Öte yandan olay sırasında kullanılan 'Pembe Oda'da çiftlere 3 saatlik görüşme süresi verildiği öğrenildi. Metin ve Leyla Avcı çifti odaya girdi. Gözetleme olmayan odada sadece çağrı butonu bulunduğu, ancak kullanılmadığı ortaya çıktı. Çiftlerin 3 saatlik süre dolmuş olmasına rağmen içeriden çıkmaması üzerine gardiyanlar kapıyı çaldı. Ancak açan olmayınca kapı açılarak içeri girildi. Genç kadın yerde boğazı kesilerek öldürülmüş halde, kocası ise bileklerini kestiği için baygın halde bulundu.

3 ÇOCUKLARI VARDI

Metin ve Leyla Avcı çiftinin 2005 yılında evlendikleri ve 9 yaşında Nazar, 6 yaşında Yağmur ve 4 yaşında Emircan isimli 3 çocukları bulunduğu öğrenildi. Cezaevine giden çocukların babalarıyla görüştüğü, daha sonra dedeleriyle birlikte dışarı çıktıkları ve çiftin özel görüşmesini bekledikleri öğrenildi.

YÖNETMELİKTE VAR

Olayda kullanılan bıçakların cezaevi kantininde satıldığı ve Metin Avcı'nın da ucu küt 3 santim uzunluğundaki bıçağı, meyve yiyeceğini söyleyerek satın aldığı anlaşıldı. Cezaevi yönetmeliğinde ucu küt olmak şartıyla 10 santimetreye kadar meyve bıçağı satılabildiği öğrenildi.

CENAZE MALATYA'YA GÖTÜRÜLECEK

Olayda yaşamını yitiren Leyla Avcı'nın Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanes'ne kaldırılan cesedine otopsi yapıldı. Otopsi sonrası yakınlarına teslim edilen cenazenin Malatya iline gönderileceği ve burada toprğa verileceği öğrenildi. Genç kadının ailesinin Malatya'da yaşadığı öğrenildi. 2010 yılında yaşanan cinayet olayından sonra Şanlıurfa'da yaşayan Leyla Avcı'nın kayınpederi ve çocukları ile birlikte Elazığ'a taşınarak burada yaşamaya başladığı belirlendi. Hastaneye kaldırılarak tedavisi yapılan Metin Avcı'nın jandarma tarından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

ELAZIĞ' DA YAŞIYORDU

SİVAS Kapalı Cezaevi'ndeki pembe odada, eşi tarafından boğazı kesilerek öldürülen 29 yaşındaki Leyla Avcı'nın 5 ay önce Elazığ’a taşındığı ortaya çıktı.
Sivas'ta kapalı cezaevinde cinayetten hüküm giymiş 33 yaşındaki Metin Avcı, tarafından boğazı kesilerek öldürülen Leyla Avcı'nın, Elazığ’ın Mustafapaşa Mahallesi, Tolga Sokak, Mehmet Ali Kortikoğlu Apartmanı 1'inci katında oturduğu ortaya çıktı. Komşuları, 5 ay kadar önce taşındıklarını, ancak kendilerini yakinen tanımadıklarını söyledi. Eşi tarafından öldürülen Leyla Avcı’nın 3 çocuğuyla 5 ay önce taşındığı Mustafapaşa Mahallesi'ndeki evinden cezaevindeki eşini ziyaret için Sivas'a gittiği öğrenildi. Adı öğrenilemeyen kayınpederi ile birlikte yaşadığı belirtilen Leyla Avcı’ın kayınpederinin yaşlı olduğu ve kağıt toplayarak geçimini sağladığı belirtildi.
Bu arada yapılan çekim sırasında, Leyla Avcı’nın oturduğu eve gelen bir postacının kapıyı çaldığı ancak, kapı açılmadığı için postacı gelen zarfı kapının önüne bırakarak evden ayrıldığı görüldü.

KENDİNİ ASMAYA ÇALIŞTI

Eşini boğazını boydan boya bıçakla keserek öldüren hükümlü Metin Avcı, hastanedeki tedavisinin ardından Jandarma tarafından cezaevi aracıyla adliyeye getirildi. Adliyedeki mahkum girişinden araçla içeri alınan Avcı'nın savcılıkta ifadesi alındı. 

Olay sonrasında Metin Avcı'nın önce çarşaf ile kendini asmaya kalkıştığı, beceremeyince bıçakla bileklerini keserek intiharı denediği ortaya çıktı. Metin Avcı, ifadesinin ardından yeniden E Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürüldü.

YÖNETMELİK NE DİYOR

Ceza İnfaz Kurumlarında, Koğuş, Oda ve Eklentilerinde Bulundurulabilecek Kişisel Eşya, Gıda, Tıbbi Malzeme ve Diğer İhtiyaç Maddeleri ile ilgili yönetmelikte "Koğuş, oda ve eklentilerinde, her hükümlü için kantinden temin edilmek şartıyla 1 adet uç kısmı sivri olmayan 10 santimetre uzunluğa kadar bıçak, plastik veya yumuşak metalden imal edilmiş çatal, yemek ve çay kaşığı, 0.50 mm. kalınlığında 2 adet metal yemek tabağı ve 2'şer adet cam su bardağı ile çay bardağı ve tabağı bulundurulabilir" maddesi yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.