1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. KILIÇDAROĞLU'NDAN MİT'E ERDOĞAN ELEŞTİRİSİ
KILIÇDAROĞLU'NDAN MİT'E ERDOĞAN ELEŞTİRİSİ

KILIÇDAROĞLU'NDAN MİT'E ERDOĞAN ELEŞTİRİSİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul adliyesinde meydana gelen terör eylemi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada MİT'e gönderme yaparak Başbakan yerine Erdoğan'a bilgi vermesini eleştirdi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çağlayan Adliyesi'ndeki terör saldırısına ilişkin, " Adliyedeki saldırı, Berkin Elvan'ın çocukluğuna da, onun bizde yarattığı duygulara da en büyük ihanet eylemidir. Berkin Elvan bu toplumun yüreğinde özel bir yeri olan çocuğumuzdur. O eylemle maalesef ona gölge düşürüldü" dedi.

TERÖRE KARŞI BİRLİK

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Çağlayan Adliyesi'ndeki odasında terör saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin Yol Tv'de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Terörden bu ülke çok çekti. Silahla sonuç alınmaz. Terör kimden gelirse gelsin, nasıl gelirse gelsin, ne zaman gelirse gelsin hepimizin ortak bir hedefi olmalı, teröre karşı durmalıyız. Berkin Elvan'ın babası geliyor yapmayın diyor, kan kanla yıkanmaz diyor, yazık günahtır diyor. Çocuğumun anısını kirletmeyin diyor. Adliyedeki saldırı, Berkin Elvan'ın çocukluğuna da, onun bizde yarattığı duygulara da en büyük ihanet eylemidir. Berkin Elvan bu toplumun yüreğinde özel bir yeri olan çocuğumuzdur. O eylemle maalesef ona gölge düşürüldü" diye konuştu. 

"BU ÜLKENİN İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ NE YAPIYOR NE OLUYOR BU ÜLKEDE?"

Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin istihbarat örgütleri ne yapıyorlar, nasıl yapıyorlar, ellerini, kollarını sallayarak, ellerinde silahlarla, bayraklarla gidiyorlar ta savcının odasına kadar giriyorlar. Ne oluyor bu ülkede?" diye sordu. 

"CUMHURBAŞKANI OLUR OLMAZ HER YERDE KONUŞAN, TARAFSIZLIĞINA GÖLGE DÜŞÜREN BİRİSİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafsız olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı olur olmaz her yerde konuşan, tarafsızlığına gölge düşüren birisi. Bu konuda konuşması gereken birisi varsa Başbakandır. Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı, Başbakan değil" diye konuştu. 

"DAVUTOĞLU'NUN BAYPAS EDİLDİĞİNİ, İSTİHBARAT BİLGİSİNİN DOĞRUDAN ERDOĞAN'A VERİLDİĞİNİ GÖSTERİYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu sert bir dille eleştiren Kılıçdaroğlu, "İcra organının başında değil. Konuşmasıyla Davutoğlu'nun baypas edildiğini, istihbarat bilgisinin doğrudan Erdoğan'a verildiğini gösteriyor" dedi. 

"BÜTÜN YETKİLER BENDE TOPLANMALI, DAVUTOĞLU'DA ÇÖMEZİM OLMALI DİYOR"

Kılıçdaroğlu, "Zaten kendisi de söyledi devlette çift başlılık var, çift başlılık olmamalı diye. Bütün yetkiler bende toplanmalı, Davutoğlu da çömezim olmalı diyor" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.