1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. KILIÇDAROĞLU'NDAN ANKARA MAMAK'TA GÖVDE GÖSTERİSİ
KILIÇDAROĞLU'NDAN ANKARA MAMAK'TA GÖVDE GÖSTERİSİ

KILIÇDAROĞLU'NDAN ANKARA MAMAK'TA GÖVDE GÖSTERİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara'nın Mamak ilçesinde düzenlediği mitingde konuştu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin 17 milyon yoksul yarattığını belirterek, "Sıkılmadan...

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara'nın Mamak ilçesinde düzenlediği mitingde karanlığa rağmen meydanı hınca hınç dolduran coşkulu bir kalabalığa konuştu.

SIKILMADAN HALA OY İSTİYORLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin 17 milyon yoksul yarattığını belirterek, "Sıkılmadan hala milletten oy istiyorlar, yoksullara gidiyor diyorlar ki 'CHP gelirse sizin sosyal yardımlarınızı kesecekmiş.' Hayatımda duyduğum en büyük yalan. Biz halkın partisiyiz. Mamak meydanından, Tuzluçayır'dan onlar duysunlar, CHP iktidarında sosyal yardımlar kesilmeyecek en az iki katına çıkacaktır" dedi.

"OĞLUM PARALARI SIFIRLADIN MI"

7 Haziran'da 4 yıllık süre verildiği taktirde Türkiye'yi uçuracağını ve şaha kaldıracağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "İşsizlik belasından da yoksulluk belasından da Türkiye'yi kurtaracağım. Türkiye 21. yüzyılın yıldız, onurlu, üreten ülkesi olacaktır. Bunun sözünü veriyorum. Çünkü ben çocuğuma sabahleyin telefon edip 'Oğlum paraları sıfırladın mı?' demeyeceğim. Benim bakanlarımın yatak odaların boy boy kasalar olmayacak, benim bakanlarım birilerinin önüne yatmayacaktır, onur görev yapacaklar, sizin için yapacaklar, çocuklarımız için, ülkemiz ve bayrağımız için yapacaklar" dedi.

YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİZ

Kılıçdaroğlu, yetki verildiği taktirde yoksulluğu ve işsizliği bitireceklerini, CHP iktidarında hiçbir ailenin gelirinin 720 liranın altında olmayacağını, aile sigortasını getireceklerini ve yoksulluğu tarihe gömeceklerini söyledi.

Her 4 gençten birinin işsiz olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "İşsizliğin olduğu yerde huzur olmaz. Anne-baba bekler, oğlum, kızım ne zaman işe girecek diye. KPSS sınavına girmek için gider kursa, kurs alır, para ödersiniz, onların çocukları sınava girmeden devlet memuru oluyorlar. Bu düzeni yıkacağım, bu düzeni değiştireceğim. Üniversiteden mezun olan gençlerimiz var, iş bulamamış, kredi almış öğrenciliğinde. Ya siz önce iş ver sonra parayı iste. Bunların tamamını değiştireceğim. Halktan yana, insandan yana, namustan, onurdan yana bir politika oluşturacağız" diye konuştu.

"ONLARIN DERDİ 'HORTUMCULARA PARA KALMAYACAK"

Emekliye iki maaş ikramiye vaadini yenileyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Kaçak sarayına para var, oğluna para var, yandaşa gelince para var, emekliye gelince para yok, 'Nereden bulacaksın?' Sözüm söz, 7 Haziran'da oy kullanın, 8'inde iktidar olalım. O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim. 'Kim kazanacak? Herkes kazanacak. Kim kaybedecek? Hortumcular kaybedecek. Onların derdi 'Hortumculara para kalmayacak', diyor ya 'Doldurduk, Hazine para dolu. Kılıçdaroğlu gelip boşaltacak.' Akıla, mantığa bakın. Sen meraklanma kardeşim, ben o parayı senin yaptığın gibi yapmam, iç etmem. Ben o parayı alacağım, halka dağıtacağım. O para halkın parası. Biri 'Kasa dolu' diyor, öbürü de diyor ki 'Ya para yok' diyor. Hangisi doğru belli değil. Ama bir şey yapacağım. 

DEVLET NASIL YÖNETİLİR ONU GÖSTERECEĞİM

CHP iktidarında bunlara bir kurs açacağım. Devlet nasıl yönetilir, para nasıl toplanır, bütçe nasıl hazırlanır, öğrensinler. Onlara bir şey daha öğreteceğim kul hakkı neden yenmez, yolsuzluk neden ayıptır, onu da öğreteceğim. Eğer anlıyorlarsa. Bu ülkede sadece refahı tabana yaymak için iktidar olmayacağız."

BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ

Partisinin bir amacının da ülkeye birinci sınıf demokrasiyi getirmek olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu ülkede kimse düşüncelerinden ötürü yargılanmayacak, ikinci sınıf vatandaş muamelesine görmeyecek, hiç kimse etnik kimliği dolayısıyla ikinci sınıf vatandaş sayılmayacak, hiç kimsenin inancı dolayısıyla kimse sorgulanmayacak, hiç kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmeyecek. Bunun garantisi CHP olacak... Bir şeyden emin olmanızı isterim. Sizden bir söz aldım, dedim ki 'Sandığa giderken geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızı ikna edin. Gel kardeşim yaşanacak bir Türkiye üzerinde uzlaşalım. Kılıçdaroğlu diyor ki bana 4 yıllık süre ver, gel kardeşim 13 yıllık süre verdik memleketi bu hale getirdiler, Kılıçdaroğlu da '4 yıl süre verin Türkiye'yi şaha kaldıracağım' diyor. Söz verdiniz değil mi? Ben de size söz veriyorum. Gün 12 saatse 12 saat, 24 saat diyorsanız 24 saat, 36 saat diyorsanız 36 saat, sizin için çalışacağım, emek harcayacağım. Ülkem için, bayrağımız için, torunlarımız için çalışacağım. Ülkem için alın teri dökeceğim" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.