1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. KILIÇDAROĞLU NİĞDEYİ UCUZ MAZOTLA FETHETTİ
KILIÇDAROĞLU NİĞDEYİ UCUZ MAZOTLA FETHETTİ

KILIÇDAROĞLU NİĞDEYİ UCUZ MAZOTLA FETHETTİ

'Konuşması sık sık 'Başbakan Kemal' sloganıyla kesilen Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'nin sorunlarına da değinerek kentin en önemli ihtiyaçlarından biri olan havaalanının 1996 yılında temelinin atıldığını...

A+A-

'NİĞDE'YE HAVAALANI NEDEN YAPILMIYOR?'

Konuşması sık sık 'Başbakan Kemal' sloganıyla kesilen Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'nin sorunlarına da değinerek kentin en önemli ihtiyaçlarından biri olan havaalanının 1996 yılında temelinin atıldığını ancak şu ana kadar bir kazma bile vurulmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Oysa Niğde için havaalanı çok önemlidir. Neden yapılmıyor, para mı yok? Yandaşa gelince para var, Niğde'ye gelince para yok. Sözüm söz, onu yapacağız. Niğde'de patates üreticilerinin sorunu var. Patates, çiftçi üreticisinin sorunlarını kaldırmak boynumun borcu" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın "Yaklaşık 1.75- 1.80 lira civarındadır" dediği mazotun rafineri çıkış fiyatının, daha düşük olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:

"Sözüm söz, söylüyorum. Çiftçi için mazotu 1.5 TL yapacağız. Bu bizim sözümüz. 'Petrol dışarıdan geliyor, karşılığında dolar ödeniyor, siz nasıl bunu yapacaksınız?' diyorlar. Petrolün rafineri çıkış fiyatı 1 lira 21 kuruş. Çıkıp söylesinler 'Verdiğiniz rakamlar doğru değildir' diye. 1.21 kuruş. Biz kaçtan vereceğiz? 1.5 liradan vereceğiz. Zarar eden var mı? Yok. Kim kazanacak? Hem devlet kazanacak, hem köylü kazanacak. 'Bunu nasıl yapacaksınız?' diyorlar. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne göre üretim için vereceğiz. Mısır'daki sağır sultan da duysun bunu."

KAMYONCULARA K1 BELGESİ İPTAL SÖZÜ

İktidara geldiğinde 'yandaş için çalışmayacağını ve cebini de doldurmayıp dolduranlara da izin vermeyeceğini' ifade eden Kılıçdaroğlu, "Benim için yandaş yok vatandaş var. Vatandaş zenginleşecek" dedi. Kamyon şoförlerinin sorunlarına da değinen Kılıçdaroğlu, K1 Belgesi'nin 18 bin lira olduğunu, kendi iktidarlarında kamyon şoförlerinin belgelerini yenilemeden araçlarını yenileyebileceklerinin sözü verdi. Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramları'nda birer maaş ikramiye sözünü yineleyen Kemal Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Sen kaçak sarayına para buluyorsun. 2 milyon Suriyeli'ye para buluyorsun. At çiftliğine para buluyorsun. Sıra emekliye gelince 'Para yok.' Ben de diyorum ki 'Emekliye de vatandaşa da para var.' Yeter ki siyaset zenginleşme aracı olarak kullanılmasın. Gel Niğde'nin patates üreticisine sor bakalım 'Faiz lobisi nerede?' diye. Tarlada, bakkalda, fabrikada insanın harcadığı her değerin hakkını vermek benim boynumun borcudur. Çünkü ben siyaseti insan için sizin için yapıyorum. Siyaset zenginleşme, köşeyi dönme aracı değildir. 6 milyon 200 bin işsizimiz var. 17 milyon yoksulumuz var. aylığı bin liranın altında olana açlığa mahkum edilen 8 milyon insanımız var. "

AYAKKABI KUTULARINI BİLİYORUM

Miting sırasında vatandaşlardan biri ayakkabılarını çıkararak Kılıçdaroğlu'na gösterdi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, "Ayakkabıyı, ayakkabı kutularını da biliyorum. Hiç meraklanmayın. Siz 13 yılda işsizliği yenememişseniz yeni bir başlangıç yapmamız lazım" dedi.

İktidar olduklarında 'CHP'den ya da başka bir partiden' diye ayrım yapmadan bir yönetim sergileyeceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, yoksulluğu 4 yılda tarihe gömeceklerini, asgari ücreti 1500 lira yapacaklarını tekrarladı.

Türkiye'de refahı tabana yayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında taşeron işçiliğini ortadan kaldıracağız. Ne diyorlar, 'Parayı nereden bulacaksınız?' Zaten parayı devlet ödüyor, taşeron da işçilere ödüyor. Biz ne yapıyoruz? Aradan köle tüccarını kaldırıyoruz. Bu kadar basit" diye konuştu.

İMAM HATİPLERİ NEDEN KAPATALIM?

Seçim beyannamesinde yer alan kesintisiz eğitim vaadiyle CHP'nin imam hatip okullarını kapatacağı yönündeki eleştirilere Balıkesir'deki mitinginde cevap veren Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde herkesin özgürce istediği okulda okuyacağı Niğde de tekrarlayarak şunları söyledi:

"Her evde huzur olsun. Huzur içinde yaşamak istiyoruz gerginlik, kavga istemiyoruz. İnanç üzerinden siyaset yapmak istemiyoruz. Gidip propaganda yapıyorlar 'CHP imam hatip okullarını kapatacakmış' diye. Yahu niye kapatalım? İmam hatibi kuran, Diyanet İşleri'ni kuran zaten CHP. Yalana, dolana inanmayın. Ankara'daki beyler duysunlar. Sen elmasta, incide, yakutta vergiyi sıfırladın. Ben de mazotta sıfırlayacağım. Ne var bunda? Onlardan alacağım çiftçiden almayacağım."

TOPLU KONUT TEMELİ ATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mitingin ardından Bor İlçesi'ne geçti. Burada bir kahvehaneye giren Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla birlikte çay içip sohbet etti. Daha sonra kahvehanenin yanındaki türbede dua eden Kılıçdaroğlu, ilçeye bağlı Kemerhisar Beldesi'ne geçti. Kılıçdaroğlu burada CHP'li Kemerhisar Belediyesi tarafından yaptırılan toplu konutların temelini attıktan sonra seçim otobüsüyle Niğde'den ayrıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.