1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. KIBRIS'A VERİLEN SU YARGIYA GİDİYOR
KIBRIS'A VERİLEN SU YARGIYA GİDİYOR

KIBRIS'A VERİLEN SU YARGIYA GİDİYOR

Alaköprü Barajı havzasına atıksu karıştığı' yönündeki iddiasını yargıya taşıyacaklarını söyledi.

A+A-

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak’ın, 'KKTC'ye su temini sağlayan Alaköprü Barajı havzasına atıksu karıştığı' yönündeki iddiasını yargıya taşıyacaklarını söyledi.

CHP Anamur İlçe Teşkilatı ziyaretinde açıklama yapan Sağlar, MESKİ Genel Müdürü Aybak'ın yaklaşımının 'Suçun ikrarı' olduğunu öne sürerek şöyle dedi:

''Geriye doğru baktığınızda bu bir suçtur. MESKİ yetkilisinin vermiş olduğu beyanat, bir ikrardır. Yani var olan gerçeği açıklamaktır. Dolayısıyla bu suçun devamıdır. Burada MESKİ Genel Müdürü de suç işlemiştir. 'Ben bunu devralmam' demek dolayısıyla suçu ben oluştururum demek, bugünkü yasaya göre yasadışı bir harekettir. Bu da bir suçtur.'' 'SUYUN KIBRIS'A GÖNDERİLMESİ DE SUÇ'

Konuyu yargıya taşıyacağını ifade eden Sağlar sözlerini şöyle sürdürdü:

''Buradan suyun alınarak Kıbrıs’a gönderilmesi de bir suçtur. Nereden bakarsanız bakın, suçların bir toplamıdır. CHP olarak bunu yargıya intikal ettireceğiz. Bu kadar tehlikeli bir durumu yaratan kurumların mutlaka ceza görmesi için gerekeni yapacağız.''

konuştu.

MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak bu değerlendirmesinin basında yer alması üzerine gelişen doğan tepkiler karşısında geri adım atıp sözlerinin yanlış anlaşıldığını öne sürmüş, valilik ve ilgili bakanlık da 'atıksu karıştığı' iddialarını yalanlamıştı.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.