1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. KALP HASTALARINA BÜYÜK MÜJDE
KALP HASTALARINA BÜYÜK MÜJDE

KALP HASTALARINA BÜYÜK MÜJDE

Böylece kuş gribi gibi virüs kaynaklı hastalıklar kabus olmaktan çıkacak, açık kalp ameliyatları tarihe karışacak

A+A-

 BİLİM adamı Prof.Dr. Joseph Wang, Gediz Üniversitesi'nde düzenlenen Uluslararası Biyosensör Kongresi'nde normal robot işlevinde nano robotlar ve mikro kurşunlar yaptıklarını açıkladı.

TIKALI DAMARLARI DA AÇACAKLAR

"Vücudumuzdaki virüsleri bulup yok ediyor, tıkalı damarları açıyor. Böylece kuş gribi gibi virüs kaynaklı hastalıklar kabus olmaktan çıkacak, açık kalp ameliyatları tarihe karışacak. Bu robotlar kanseri de yenecek, ancak bunun için zaman gerekiyor" dedi.

BİYOSENSÖR

Gediz Üniversitesi ile Ege Üniversitesi işbirliğiyle 2'nci Uluslararası Biyosensör Kongresi düzenledi. Sağlık üzerine yaptıkları çalışmalarla insanlığın umut bağladığı ABD, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fas, İsveç ve Türkiye'den 28 bilim insanı İzmir'de bir araya getirildi. Yurt içi ve dışından 200'e yakın kişi de dinleyici olarak katıldı. Hastanelerdeki laboratuvarları küçük çiplere sığdıran 'minyatür laboratuvarlar' başta olmak üzere hastalıkların teşhis ve tedavisinde yeni yöntemler geliştiren Prof.Dr. Emil Palacek, Prof.Dr. Joseph Wang ve Prof.Dr. Mehmet Dökmeci'nin aralarında yer aldığı konuşmacılar 3 gün boyunca birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı

TIP MÜHENDİSLİĞİ

ABD'nin Kaliforniya Üniversitesi'nden Prof. Joseph Wang, nano robot mucizesini paylaştı. Analitik kimya alanındaki araştırmalarıyla tıp ve mühendisliğe yön veren isimler arasında yeralan dünyaca ünlü bilim adamı, normal robotların işlevini gören nano robotlar hazırladıklarını söyledi. Prof.Dr. Joseph Wang, bu robotların damarlarımızda gezip hastalıkları yerinde iyileştireceğini dile getirdi, umut saçtı:

VİRÜSLERİDE YENECEĞİZ AMA ZAMAN GEREKİYOR

"Yakın gelecekte birçok hastalıkta kullanılabilecek, neye programlarsanız onu yerine getiriyor, hedefe ulaşıp yerinde teşhis ve tedavi sağlıyor. Yaptığımız çalışmalarda virüsleri bulup yok ettiğini de belirledik. Bu çok önemli bir gelişme, çünkü insanoğlu bakterilere karşı elde ettiği başarıyı virüslere karşı henüz sergileyebilmiş değil. Bu nano robotlarla virüsleri yenebileceğiz, kuş gribi gibi virüs kaynaklı hastalıklar kabus olmaktan çıkacak. Kanserin tanı ve tedavisinde de kullanılacaklar, bu yönde araştırmalarımız devam ediyor. Kanserli hücreyi bulup çevresini sararak büyümesini ve yayılmasını önleyebiliyor. Ancak bu hücreleri tamamen yok ederek kanseri yenebilmemiz için daha çok zamana, daha çok araştırmaya ihtiyacımız var. Ben ümitliyim, nano boyutundaki bu robotlarla kanseri de bir gün mutlaka yeneceğiz."

Prof.Dr. Wang, nano robotlarla benzer özellikte mikro kurşunlar hazırladıklarını da kaydetti, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu mikro kurşunlar çok güçlü, bir o kadar da hızlı. Tıkalı damarları açarak kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde kesin sonuçlar verecek. Bir süre sonra bu mikro kurşunlar sayesinde by-pass gibi açık kalp ameliyatlarına gerek kalmadan tıkalı damarları açıp hastaları iyileştirebileceğiz. Böylece bu zorlu operasyonlar tarihe karışacak, ağır kalp hastalıkları bile kolayca tedavi edilebilecek."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.