1. YAZARLAR

  2. Onur Akay

  3. kaçAK SARAY’IN SAÇAKLARINA TERS OTURUP TAVLA OYNASINLAR!
Onur Akay

Onur Akay

Yazarın Tüm Yazıları >

kaçAK SARAY’IN SAÇAKLARINA TERS OTURUP TAVLA OYNASINLAR!

A+A-

KaçAK Saray bile demek yanlış bence! Bunun neresi saray? Resmen 1000 odalı gecekondu. Milletin yaptığı gecekondu kaçak diye başına yık, sen 1000 odalısını yaptır...

KaçAK Saray'ı savunanlar, açlık sınırının altında maaş alıp Simit Sarayı'na bile gidemeyenler, hiç demiyor “Milletin adamı” nasıl oluyor da 1000 odalı sarayda oturuyor? diye.

Türkiye’de "Atatürk" adına hazımsızlık sebebiyle katliam yapılıyor. İtibarı, tarihi orman arazisine kaçak bina dikmek olarak görenlerin, kapalı alanda sigara içenlere kızmaya hakkı yok. Kapalı alanda sigara içenlere kız, yasak alanda kaçAK Saray yap!

KaçAK Saray yaparak örnek olursan, vatandaş tabii Cumhurbaşkanının yüzüne bakarak kapalı alanda sigara tellendirir.

Yaşam odası yaptırmak yerine kaçAK Saray yapanlar, hayatın artık yadsınmaz bir gerçeği haline gelen depremleri bile unutmuş durumda. Şehirleşme açısından deprem olgusuna hazır olmayan illerimize 615 milyon dolarlık parayla yatırım yapmak yerine, diktikleri kaçAK Saray'la asgari ücretlilere simit parası reva görmenin sembolü oluyorlar.

Size kaçAK Saray için bazı önerilerim olacak: 

Mesela bu bölüm 'Reza Zarrab Misafirhanesi' olabilir. Uzay gemisi gibi görünüyor, ters bir durumda uzaya doğru kaçmak için kullanırsınız.

sarayuzay.jpg

Atatürk Orman Çiftliği arazisine inşa edilen KaçAK Saray’ın yapımı sırasında gerçek ağaçların yerlerine, süs ağaçlar getirerek saksılara dikmişsiniz. O zaman burayı yeni yapılacak AVM'lerin planını yapmak için Gezi bahçesi olarak kullanabilirsiniz. Dolaştıkça Gezi Eylemlerini hatırlarsınız...

bahce.jpg

Ayrıca Erdoğan, 'Cami açılacak' dedi. Tamam işte Aktroller için yardım toplanabilir. Şimdi Saraya soytarıda lazım diyenler olacak, ama soytarı o kadar çok ki ona gerek bile duyulmaz! Aslında o açıdan gerekliydi kaçAK Saray. Hepsine bir oda tahsis etseler ancak! Artık kaçAK saray’ın saçaklarına ters oturur tavlada oynarsınız.

sacak.png

1000 odalı AK Saray’dan sonra, 1000 odalı AK Kabir’e doğru giden Yeni Türkiye bir kez daha hayırlı olsun...

Twitter: @_onurakay_

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.