1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İŞTE ERDOĞAN'IN KANDIRILDIĞI ZAMAN YAPTIĞI KONUŞMA
İŞTE ERDOĞAN'IN KANDIRILDIĞI ZAMAN YAPTIĞI KONUŞMA

İŞTE ERDOĞAN'IN KANDIRILDIĞI ZAMAN YAPTIĞI KONUŞMA

Daha önce söylediklerinin bir süre sonra tam tersini söylemek konusunda yaptığı çok sayıda konuşma görüntüleri birleştirilerek paylaşma rekorları kıran Erdoğan,rekoruna Hava Harp Okulunda bir konuşma daha ekledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı'nı ziyaret ederek subaylara hitap etti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada geçmişte Ergenekon davasını kastederek "Ben bu davanın savcısıyım" dediğini unutarak, yepyeni bir iddialar ve içeri atılan ortaya atarak, o zamanlar tutuklanan bir çok subay için "Gönlüm hiç bir zaman razı olmamıştır" dedi. Oysa Erdoğan'ın o günlerde haykırarak yaptığı konuşmanın görüntüleri sitemizde yayınlanmıştı. O görüntüleri haberimizin sonunda izleyebilirsiniz.

ESKİ SÖYLEDİKLERİNİ TAMAMEN UNUTTU

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Samimiyetle ifade ediyorum, eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmamıştır. Suçluyla suçsuzun, gerçekle yalanın, doğruyla yanlışın aynı torbaya konularak yürütüldüğü bu openrasyonlarla, şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi. Aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye'yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık" dedi.
 

"ŞAHSIM BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ÜLKE YANLIŞ YÖNLENDİRİLDİ, ALDATILDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tarihin her döneminde tehlikelerle karşı karşıya kaldığına dikkat çekerek, şöyle devam etti:
"Yakın zamanda komutanlarımıza, subaylarımıza, askerlerimize yönelik operasyonları da ben aynı kapsamda değerlendiriyorum. Suçluyla suçsuzun, gerçekle yalanın, doğruyla yanlışın aynı torbaya konularak yürütüldüğü bu openrasyonlarla, şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi. Aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye'yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık. Samimiyetle ifade ediyorum; eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmamıştır. Tereddütlerimi, itirazlarımı o dönemde bu işin sorumlularına ifade ettim, hatta kamuoyu önünde de dile getirdim. Ama o zaman önümüze konulan, ancak çoğunun sahte ve çarpıtılmış olduğu daha sonra ortaya çıkan belgeler, bilgiler karşısında, hukuka saygı gereği yapacak bir şeyimiz kalmadı. Bu süreçte, Başbakan ve hükümet olarak bizim de, Genelkurmay Başkanımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin de hukuk devleti ilkesine saygının gereğini yerine getirmek dışında bir duruşumuz olmadı. Uzun süredir temkinle yaklaştığım, faaliyetlerini takibe aldığım bu yapı, biliyorsunuz, 17-25 Aralık 2013'te doğrudan hükümeti devirmeye ve adeta Türkiye'ye topyekun el koymaya yönelik bir teşebbüse girişti. Yolsuzluk kılıfı altında başlattıkları bir operasyonla, şahsımla birlikte ülkemizin tüm milli kurumlarını, milli projelerimizi hedef aldılar. Milletimizin desteğiyle bu teşebbüsü akamete uğrattık." 

O ZAMAN NE DEMİŞTİ İŞTE O GÖRÜNTÜLERİ

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.