1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. İSTANBUL'DA BİR HASTANEDE ACİL KARANTİNA PANİĞİ
İSTANBUL'DA BİR HASTANEDE ACİL KARANTİNA PANİĞİ

İSTANBUL'DA BİR HASTANEDE ACİL KARANTİNA PANİĞİ

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi Acil Servisi 9 yaşında yüksek ateş şikayeti ile hastaneye getirilen bir çocukta salgın hastalık bulunması ihtimaline karşı karantinaya alındı.

A+A-

 

Mehmet AKTARAN / İstanbul

HALKALI'daki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yüksek ateş şikayetiyle getirilen ve adı açıklanmayan 9 yaşındaki bir çocuğun salgın hastalık taşıma ihtimali üzerine Acil Servis karantinaya alındı. Çocuk, ilk müdahalenin ardından yoğun bakıma alınırken, hastane personeline maskeler dağıtıldı. Acil Servis'e getirilen hastalar ise en yakın hastanelere yönlendirildi. Vatandaşlara hangi salgın hastalıktan kuşkulanıldığı bilgisinin verilemdiği hastanede, ismini açıklamayan bir görevli "Domuz Gribi" endişesi bulunduğunu, net bir saptama olmadığı için açıklanmadığını ileri sürdü.

9 YAŞINDA YÜKSEK ATEŞ ŞİKAYETİ

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne saat 21.00 sıralarında yüksek ateş şikayetiyle getirilen ve adı açıklanmayan 9 yaşındaki çocuk, salgın hastalık taşıdığı şüphesiyle yoğun bakıma alındı.

24d46f9bdf78476bbfe7e8b2ae2c4107.jpg

ACİL SERVİS BOŞALTILDI

Hastanenin Acil Servisi karantinaya alınırken, hastane personeline de maskeler dağıtıldı. Acil Servis boşaltılarak, tedavileri süren hastalar polikliniklere taşındı.

d0615f56a4dbaed0003fcc2b1e23d882.jpg

SALGIN HASTALIK YÜZÜNDEN KAPALIDIR

Hastanenin dışından itibaren Acil Servis girişine bariyerler çekildi. Plastik bariyerlere, "Salgın hastalık nedeniyle Acil Servis kapalıdır" yazıları asıldı. 

e7499bbd857254d79c90eda94c3990de.jpg

BAŞKA HASTANELERE YÖNLENDİRİLİYOR

Dış kapıda bekletilen maskeli özel güvenlik görevlileri, Acil Servis'e getirilen hastaları geri çevirerek, en yakın hastanelere yönlendirdi. Yapılan tetkikler sonucu, çocuğun salgın hastalık taşıyıp taşımadığı belirlenene kadar Acil Servis'in karantina altında tutulacağı öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.