1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. IŞİD'İN SEKS KÖLESİ FRANSIZ KADININ ŞOK ANILARI
IŞİD'İN SEKS KÖLESİ FRANSIZ KADININ ŞOK ANILARI

IŞİD'İN SEKS KÖLESİ FRANSIZ KADININ ŞOK ANILARI

Güvenlik gerekçesiyle haberde gerçek adı yerine “Nadya” takma adıyla konuşan kadın, IŞİD militanlarıyla nasıl tanıştığını, Suriye’ye nasıl gittiğini, gittikten sonra neler yaşadığını anlattı.

A+A-

Barbar terör örgütü IŞİD’e katılan genç bir Fransız kadın, örgütün Suriye’de kontrolü altında tuttuğu bölgelerde kadınlar için reva görülen yaşamı anlattı.Yandaş medyanın hiç birinde yer almayan haberin çok ilginç ayrıntıları var. Kadının anlattıklarından IŞİD'e katılmak için Türkiye'de tam bir organizasyon var. Ve çok rahat bir şekilde bu mekanizma sayesinde IŞİD'e ulaşılıyor.

KURAN'DA YAZILANLAR UYGULANMIYOR

Genç kadın, IŞİD’in Kuran'da yazanları uygulamadığını, kadınların sadece erkeklerin cinsel arzularını gideren bir meta olarak gördüğünü belirterek, “Ellerinde liste var: Esmer istiyorum, sarışın istiyorum, bu yaşta istiyorum” dedi ve militanların haremden kadın seçer gibi kadın seçtiğini dile getirdi.

KİMLİĞİ GİZLENDİ

IŞİD’den ayrılan 21 yaşındaki Fransız kadın, Fransız Haber Ajanjı AFP'den Fulya Özerkan’a konuştu. Güvenlik gerekçesiyle haberde gerçek adı yerine “Nadya” takma adıyla konuşan kadın, IŞİD militanlarıyla nasıl tanıştığını, Suriye’ye nasıl gittiğini, gittikten sonra neler yaşadığını anlattı.

IŞİD üyeleriyle internetteki sohbet odalarında tanıştığını ve konuşmalardan etkilendiğini belirten kadın, “Allah kanunlarının uygulandığı bir toprağa göç etmek istediğini, fakat kendini kadınlara bir nesne olarak yaklaşılan ve gerçek İslami değerlerin uygulanmadığı vahşi bir dünyada bulduğunu” söyledi.

Nadya, hikayesini, “Batı’nın bize karşı olduğunu ve IŞİD’in halifelik olduğunu söyleyen genç kızların gözlerini açmak için konuşuyorum. IŞİD halifelik değil, bir tarikat” diyerek anlatmaya başladı.

İSTANBUL'DAN ŞANLIURFA'YA

İnternette tanıştığı IŞİD üyelerinin gönderdiği 1800 euro tutarında sahte bir çekle 4 Mart'ta Fransa’dan İsviçre’ye geçip, oradan da Türkiye’ye gelen genç kadını İstanbul’da iki kişi karşılamış. Otobüs bileti alıp Şanlıurfa’ya gönderilen Nadya, burada da iki kişi tarafından karşılanmış. Beraberindeki teröristlerle dikenli tellerden atlayarak sınırdan geçmişler ve o dönem IŞİD’in elinde bulunan Tel Abyad’a, sonra da Rakka’ya gitmişler.

Rakka’ya 7 Mart’ta ulaşan Nadya, birkaç kadınla birlikte bir eve hapsedilmiş. “Evden çıkmak istiyorsa evlenmek zorunda olduğunu ve aksi taktirde hayatı boyunca evde kalacağını” söylediklerini anlatan kadın, iki hafta sonra, anadili Fransızca olan bir IŞİD üyesiyle evlenmeyi kabul etmiş.

“Ailenizi aramanıza izin verilmiyor. İnternetiniz yok ve her şey yasak” diyen Nadya, evlendikten bir gün sonra evliliğini sonlandırmış ve iki Fransız kadınla yaşamaya başlamış.

“BİZİ DİN KANALIYLA SATIN ALIYORLAR”

Geçmişte kuzeninin radikal dincilerle ilişkisi konusunda ifade verdiği Fransız istihbaratıyla bağlantıları olduğu gerekçesiyle hapse atıldığını anlatan kadın, iki buçuk hafta yeraltı hücrelerinde işkence gördükten sonra suçsuz bulunarak serbest bırakılmış. Ardından da Türkiye sınırına getirilerek, “Fransa’ya geri dönebilirsin ama çeneni kapalı tutacaksın ve gördüğün herşeyi unutacaksın” denildikten sonra serbest bırakılmış. Ancak IŞİD'in kendisini niye serbekt bıraktığını anlatmadı.

Fransız istihbaratının da Suriye’ye gittiğini ve bir cihatçıyla evlendiğini doğruladığı kadın, görüşmede 3 aylık süreç boyunca yaşadıklarını, “İslam yoktu… Kuran yoktu... Sadece silahlar ve bir tür savaş hayali kuran üniformalı insanlar vardı. Bize yalnızca Allah’ı memnun edin diyorlar ama bizi din kanalıyla satın alıyorlar” diye özetledi. 

IŞİD yönetimindeki yaşama ilişkin bilgiler veren Nadya şunları anlattı:

“İslam’ı çok az uyguluyorlar. Kuran’ı çok az okuyorlar. Çoğu din değiştirip İslam’a geçmiş. İslam’ı bir yıldır biliyor. IŞİD’le işbirliği yapan kadınlar ise sadece savaşçıların cinsel arzularını tatmin ediyor. Kadınlar erkekler için alınıp satılan bir mal. Ellerinde bir liste var: Esmer istiyorum, sarışın istiyorum, bu yaşta istiyorum.”

Aşırı radikalleşen militanların Kuran'dan çok kalaşnikov hayali kurduğunu görüp hayal kırıklığına uğrayan Nadya, 1 Haziran'da Türkiye'de gözaltına alındı ve salı gecesi ülkesine gönderildi.

Genç kadın, "Fransa'da yaşıtım olan diğer genç kızlar gibi düzgün yaşamak istiyorum. Dışarı çıkabilmek ve güneşi görüp havayı hissedebilmek çok ilginç olacak" diyor.

Haberde, Fransız genç kızın ülkesine gönderildiği gibi gözaltına alındığı belirtiliyor.

Fotoğraf: Adem ALTAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.