1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İŞİD İLE KOMŞU OLDUK
İŞİD İLE KOMŞU OLDUK

İŞİD İLE KOMŞU OLDUK

Türkiye’nin Musul Konsolosluğu çalışanlarının serbest bırakılması karşılığında aralarında örgütün ikinci önemli adamı Hacı Bekir’in hanımının da bulunduğu 100 IŞİD üyesinin serbest bırakıldığını ileri sürdü.

A+A-

Şanlıurfa Suruç'un Dikmetaş Köyü karşısındaki Suriye’nin Karabuk Köyü'nde kontrolü ele geçiren IŞİD militanlarının hakim bir tepeye IŞİD bayrağı asıldı.

ASKERLER DEVRİYE GÖREVİNDE
Geçen cumartesi günü IŞİD militanlarının ele geçirdiği Suriye’nin Karabuk köyünün yüksek bir tepesine IŞİD bayrağı asıldı. IŞİD bayrağı Türkiye tarafından da görülürken, askerler ise sınır hattında zırhlı araçlarla devriye görevi yapıyor.

100 IŞİD ÜYESİNİ SERBEST BIRAKMIŞIZ
Mısır'da yayınlanan Alyoum Alsakhen gazetesi Türkiye’nin Musul Konsolosluğu çalışanlarının serbest bırakılması karşılığında aralarında örgütün ikinci önemli adamı Hacı Bekir’in hanımının da bulunduğu 100 IŞİD üyesinin serbest bırakıldığını ileri sürdü.
Gazetenin internet sitesinde yayınlanan haberde, Türkiye'nin Musul konsolosluk çalışanlarını alıkoyan gruptan bir IŞİD militanı sosyal medya üzerinden irtibat kurduklarını iddia etti. IŞİD Militanın kimliğine dair bilgi paylaşmayan gazete, militanın iddialarını yazdı.

IŞİD'İN 2.ADAMININ KARISI DA VAR

Haberde, Türkiye'nin Katar'ın arabuluculuğunda IŞİD militanları ile Ankara'da görüşme yaptıkları, görüşmede Türkiye hapishanelerinde tutuklu bulunan IŞİD militanlarının serbest bırakılmasını istedikleri öne sürüldü. Haberde, Suriye'de Cephet EL Nusra bünyesindeki Liva El Tevhid elemanlarınca gözaltına alınarak silah yardımı karşılığı Türkiye'ye teslim edilen, aralarında örgütün ikinci adamı olan ve El Nusra tarafından öldürülen 'Hacı Bekir'in hanımının da bulunduğu IŞİD militanlarının istendiği ileri sürüldü.

MİLİTANLARA SİLAH GÖNDERİYOR

Haberde, konsolosluk görevlilerinin bırakılmalarına karşın Türkiye'nin Suriye üzerinden IŞİD militanlarına silah gönderdiği; Türkiye hapishanelerinden serbest bırakılanların sayısının 100’ü bulduğu ve uzayan müzakere sürecinin bundan kaynaklandığı, Türkiye'nin 'Hacı Bekir'in eşini sorgulamak için uzun süre geçirdiği iddia edildi. 

Haberde, örgütün önemli ikinci adamı olan Hacı Bekir'in eski Irak ordusunda subay olarak çalıştığı ve daha sonra Abu Bekir El Bağdadi'ye katıldığı aktarıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.