1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. IŞİD ELİNDEKİ TÜRK ASKERİ İLE TEHDİT ETTİ AKP SESSİZ
IŞİD ELİNDEKİ TÜRK ASKERİ İLE TEHDİT ETTİ AKP SESSİZ

IŞİD ELİNDEKİ TÜRK ASKERİ İLE TEHDİT ETTİ AKP SESSİZ

Davutoğlu'nun " Vatandaşımızın kılına dokundurtmayız" dediği IŞİD'in elindeki Türk Askeri'nin fotoğrafları yayınlandı

A+A-

Davutoğlu'nun bir zamanlar "Öfkeli Sünni Müslümanlar" olarak savunduğu IŞİD'in burnumuzun dibinden kaçırdığı Türk askerinin fotoğraflarını yayınlayarak Türkiye'yi tehdit etti. "Dünyanın neresinde bir Türk vatandaşının burnu kanasa biz oradayız" açıklamaları yapan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AKP İktidarından ise bir açıklama yok. 

RAKKA'DA HAPİSHANEDE

Serter Taş, geçtiğimiz sene Kilis sınırında terör örgütü tarafından kaçırılmıştı; Taş şu an Rakka'da bir hapishanede tutuluyor

IŞİD KENDİ DERGİSİNDE TEHDİTLER SAVURDU

IŞİD bu ay yayınladığı Konstantiniyye dergisinde geçen sene kaçırdığı Türk askeri Serter Taş’ın resimlerini yayınladı. IŞİD, dergide Türk askerini kafirlikle suçladı.

Sputnik'in haberine göre, IŞİD, Suriye’nin Rakka kentinde Türkçe olarak aylık yayınladığı Konstantiniyye dergisinin son sayısında, geçen sene Kilis sınırında kaçırdığı Iğdır nüfusuna kayıtlı 22 yaşındaki Türk askeri Serter Taş’ın fotoğraflarını yayınladı. IŞİD, Rakka kentindeki bir hapishanede tuttuğu  askerle yaptığı röportajı bir sonraki sayıda yayınlayacağını belirtti. Dergide askerle yapılan röportaj konularının başlıklarına da yer verildi.

Türk askerini kafir ilan eden IŞİD, Türk askerlerine çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

Tağutlara askerlik yapan veya yapacak olan herkese nasihatimiz; tağutlara kul olmaktan kurtulup Allah’a kul olmalarıdır. Allah’ın kanunlarıyla yönetilmeyen demokrasi sistemi için savaşıp ebediyen cehennemlik olmamalarıdır. Ayrıca demokrasi kanunları için değil, Allah’ın kanunları için savaşmaları gerektiğini kendilerine hatırlatırız.”

Dergide Türk askerlerinin ‘cehennemlik’ olduklarını savunan IŞİD, şunları yazdı:

“Sizleri tağuti bir rejim için savaştırıp öldüğünüzde size şehit ismini kullanabilirler. Fakat bilmeniz gerekir ki şehit, Allah’ın dininin yeryüzüne hakim olması için savaşıp öldürülen kimselere denir. Demokrasi adına veya laiklik adına ölenler Allah’ın şehit dediği kimselerden olamazlar. Onlar ancak, demokrasinin ve laikliğin şehidi olabilirler."

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN IŞİD'E BAKIŞ AÇISI

AKP hükümetine ağır suçlamalarda bulunan IŞİD, dergide şunları yazdı:

“Sırf haçlıları korumak ve onları memnun etmek için halkına ve askerine hiç değer vermeden onları adeta ölüme terk eden tağut Türkiye hükümeti, bir kez daha kendi askerine vermiş olduğu değeri ortaya koydu. Ayrıca şu anki Tağut Türkiye hükümeti, askerlerini ABD ve Avrupa’ya kurban etmekte sırf onları razı etmek ve onların güvenliklerini kurumak için kendi askerlerini gözünü kırpmadan feda etmekte ve onları korumak için İslam Devleti aleyhinde yaptığı çalışmalarla kendi ülkesini savaşa sürükleyip halkını onlara feda etmektedir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.