1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İŞİD BAYRAMDAN SONRA SALDIRACAK TÜRKİYE SURİYE'YE GİRECEK
İŞİD BAYRAMDAN SONRA SALDIRACAK TÜRKİYE SURİYE'YE GİRECEK

İŞİD BAYRAMDAN SONRA SALDIRACAK TÜRKİYE SURİYE'YE GİRECEK

Erdoğan öyle bir Bayram Mesajı yayınladı ki bu yorumlara neden oldu

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  dün TBMM'de 298 destek oyu ile geçen Suriye ve Irak'a asker gönderme tezkeresinin ardından öyle bir "Bayram Mesajı" yayınladı ki, siyasi çevreler anında şu yorumu yaptılar. "Bayramdan sonra IŞİD Süleyman Şah Türbesine saldıracak ve Türk ordusu anında Suriye'ye girecek ve Türkiye Süleyman Şah Türbesinin de bulunduğu Suriye topraklarında yaklaşık 100 km içeriye kadar girecek." Sosyal medya da da kimi hesaplarda ileri sürülen bu iddialara "Türkiye'nin bu hamlesine batılı devletler hiç bir  şey diyemeyecekler çünkü Lozan anlaşması hükümlerine göre Türkiye'nin kendisine ait olan bu toprağı koruma hakkı bulunuyor. 

ERDOĞAN'IN MESAJI NEYDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Şah Saygı Karakolu Personeline hitaben Kurban Bayramı mesajı yayınladı.

Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tereddüt etmeden ve bir an bile gecikmeden yanıbaşınızda olacaktır" dedi.

İşte siyasi kulisleri hareketlendiren Erdoğan'ın bayram mesajın'da söylediği "Bir an bile gecikmeden yanıbaşında olacağız" cümlesiydi. Yorumcular bu cümlenin bayramdan sonra, IŞİD'in Süleyman Şah Türbesine saldıracağını ve Erdoğan'ın kafasında olan Suriye'ye girme hamlesi için kaçırılmayacak bir fırsat olacağını ileri sürüyorlar.

"MİLLETÇE BU EMNİYET İÇİNDE İSTİKBALE BAKIYORUZ"

Erdoğan'ın mesajı şu şekilde:
"Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun kahraman personeli, Sizin ve ailelerinizin Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.
Türkiye’nin dışardaki tek vatan toprağını ve dalgalanan bayrağını korumak için ailenizden uzak ve çok büyük bir fedakarlık içinde yürüttüğünüz mübarek vazifenizden dolayı hepinizi yürekten tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatanının her karış toprağını savunmak için bir an bile tereddüt etmeden tüm imkanlarını seferber etmekten asla kaçınmayacaktır. Sizlerin de, dünyanın en büyük ve en tecrübeli ordularından birinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli mensupları olarak, aziz Türk milletinin destek ve hayır dualarının arkanızda olduğu şuuru ile, cesaretle vatan toprağımızı koruyacağınızı biliyor, milletçe bu emniyet içinde istikbale bakıyoruz"

"BİR AN BİLE GECİKMEDEN YANIBAŞINIZDA OLACAKTIR" 

"Süleyman Şah Saygı Karakolu’nda yalnız olmadığınızı, milletin bizzat kendisinin ve hayır dualarının her an sizlerle birlikte olduğunu bir kez daha teyit etmek isterim. Yine bilmenizi isterim ki, gerektiğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tereddüt etmeden ve bir an bile gecikmeden yanıbaşınızda olacaktır. Osmanlı Cihan Devleti’nin Kurucusu Osman Bey’in Dedesi Merhum Süleyman Şah’ın manevi huzurunda, Karakol’umuzda vazife yapan tüm personelimizin ve ailelerinin Bayramını tekrar kutluyor; ifa ettiğiniz kutsal vazifeden dolayı şahsım, ülkemiz ve milletimiz adına hepinize şükranlarımı sunuyorum"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.