1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İHSANOĞLU-FEYZİOĞLU GÖRÜŞMESİNİN ŞİFRELERİ
İHSANOĞLU-FEYZİOĞLU GÖRÜŞMESİNİN ŞİFRELERİ

İHSANOĞLU-FEYZİOĞLU GÖRÜŞMESİNİN ŞİFRELERİ

İhsanoğlu, Türkiye Barolar Birliği'ni Ziyaret Etti

A+A-

EKMELEDDİN İhsanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim ziyaretleri kapsamında Türkiye Barolar Birliği'ni ziyaret etti. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşen İhsanoğlu, "Ben bugün burada adeta hukukun mabedinde, hukuk abidesi bu kurumda bulunmaktan şeref duyuyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı makamının, birliğin, bütünlüğün savunulduğu ve korunduğu bir merkez olması gerektiğini ifade eden Feyzioğlu, "76 milyonu kucaklayan, kimseyi ötekileştirmeyen, kimsenin dili, dini, inancı nedeniyle ötekileştirilmesine fırsat vermeyen bir cumhurbaşkanı bizim için önceliklidir" dedi.

Ziyaretten sonra basına yapılan açıklamada, Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve yöneticileriyle beraber çok verimli bir görüşme yaptıklarını ifade eden İhsanoğlu, "Hukukun üstünlüğü, hukuk devletinin egemenliği ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın temel hükümleri üzerinde durduk. Ben bu husustaki görüşlerimi Sayın Başkan'a ve arkadaşlarına izah ettim. Kendilerinin tabii şüphesiz bu konudaki hassasiyetleri yerindedir ve bu konuda hassas davranacak olan adaylara da desteklerini esirgemeyeceklerini anlamış bulunuyorum" diye konuştu.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, bir cumhurbaşkanı adayı olarak, Türkiye Barolar Birliği'ni ziyaretinden memnun olduklarını kaydeden Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği olarak bizim herhangi bir aday aleyhinde veya lehinde bir görüş bildirmemiz mümkün değildir. Çok verimli bir görüşme yaptık. Türkiye Barolar Birliği yargının en üstünde yer alan kurumlardan biridir, yargının kurucu unsuru olan avukatlığı temsil eder. Dolayısıyla bir cumhurbaşkanı adayının bu süreçte Türkiye Barolar Birliği'ni ziyareti son derece anlamlı olmuştur. Kendilerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.