1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. HÜKUMETİ ELEŞTİRMEYİN GENÇLER
HÜKUMETİ ELEŞTİRMEYİN GENÇLER

HÜKUMETİ ELEŞTİRMEYİN GENÇLER

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, İstanbul’da bulunan bütün üniversite öğrencileri ile bir toplantı yaparak, “Üniversitelerimizde Reyhanlı saldırısı ile ilgili hükümeti eleştiren ve Suriye halkını eleştiren eylemler istemiy

A+A-

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, İstanbul’da bulunan bütün üniversite öğrencileri ile bir toplantı yaparak, “Üniversitelerimizde Reyhanlı saldırısı ile ilgili hükümeti eleştiren ve Suriye halkını eleştiren eylemler istemiyorum” dedi.

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, İstanbul’da bulunan bütün üniversite öğrenci temsilcileri ile bir toplantı yaptı. Cevahiroğlu, öncelikle Reyhanlı saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar için Allah’tan rahmet diledi. Yapılan bu saldırının birlik ve beraberliği bozmaya yönelik bir saldırı olduğunu ifade eden Cevahiroğlu, şöyle konuştu:

“Hükümetimizin başlatmış olduğu çözüm sürecine yönelik bir saldırıdır. Fakat hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu saldırılar Türkiye halkı ile Suriye halkının arasını açmaya yönelik saldırılardır ama başarılı olamayacaklardır. Bilakis bu saldırı Türkiye ve Suriye halkının kardeşliğini daha çok pekiştirecek. Değerli arkadaşlarım biz gençler olarak üniversite öğrencileri olarak bu tip terör olaylarının karşısında daha duyarlı olmalıyız. Provokatif eylemlere alet olmamalıyız. Dış güçlerin ve emperyalist güçlerin oyununa gelmemeliyiz. Üniversitelerimizde Reyhanlı saldırısı ile ilgili hükümeti eleştiren ve Suriye halkını eleştiren eylemler istemiyorum.”

Cevahiroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Reyhanlı halkına yapılan bu saldırıyı karşılıksız bırakmayacak ve bu saldırının arkasında hangi devletler ve hangi milletler varsa hesabını soracak güçte ve konumda olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.