1. YAZARLAR

  2. Onur Akay

  3. Hem Çapulcuyum Hem Artist Müsveddesiyim!
Onur Akay

Onur Akay

Yazarın Tüm Yazıları >

Hem Çapulcuyum Hem Artist Müsveddesiyim!

A+A-

Sayın Başbakan Soma faciası olduğunda 1800’lü yıllara gitti. Gezi eylemlerinin yıldönümünde ise 1453, hatta 1071’e kadar indi.

Geçmişte yaşayanlar anda yaşanan güzellikleri kaçırırlar!

‘Türkiye’de 1453’e sahip çıkan bir gençlik var. Türkiye’de 1071’e sahip çıkan bir gençlik var. İşte o gençliğin sabrı, tahammülü, dirayeti 1 yıl önceki o tuzağı bozdu, dağıttı, darmadağın etti. Bu günlerde aynı tuzağı yeniden canlandırmak istiyorlar. Türkiye’ye yeni ölümler, yeni acılar yaşatma heveslileri bir kez daha sahneye çıkmak istiyorlar. Artist görünümünde, sanatçı görünümünde bir takım müsveddeler yeni yıkımlar, yeni acılar, yeni ölümler yaşansın diye isyan çağrıları yapıyorlar.’ diyen Başbakanımız, ağaçla konuşan gazetecilerin yazılarını ve ağaçla röportaj yayınlayan gazeteleri okumaktan, Gezi’nin bayram havasını kaçırıyor. Atatürk yaşasaydı, aydın sanatçılarımıza müsveddeler demez, 31 Mayıs’ı Ulusal Birlik ve Gezi Bayramı olarak onlara ve tüm gençliğe armağan ederdi.

Gezi eylemleri sırasında parktaki ağaçlardan biriyle 'röportaj' yapan Takvim gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, yine o ağacın başına mı yoksa o ağacın altına mı gitti bilmiyorum ama, bir yıl sonra yine Gezi'deki ağaçları korumak isteyenleri, ağacın ağzından huzursuzluk yaratmakla suçladığı iddia edildi. Ağaç, Mevlüt Yüksel'e ‘Emekliye ayrıldım. Aman huzurumu kaçırmayın.’ demiş. Sayın Yüksel ben çok önemli bir kaynaktan bilgi aldım. Ağaç konuşmuyormuş. Arkasına Fuat Avni saklanmış ve size şaka yapmış. Ayrıca ağaç için değil, attığınız başlıklardan dolayı size emekliye ayrılın demiş.

Tahrik etmek için provokasyonlara başvuranları ağaçla konuşanların görmesi mümkün değil zaten. Ancak ellerinde kitap ve karanfil olan gençleri provokasyon yapmakla suçlarlar. Tarık Akan, Edip Akbayram, Genco Erkal, Şebnem Sönmez ve Ezel Akay'ın aralarında bulunduğu, ünlü sanatçıların Gezi çağrısı için hazırladıkları videonun haberini, Takvim Gazetesi ‘Ünlü sanatçılardan Gezi provokasyonu’ başlığı ile verdi. Etkinliği provokasyonla karıştıran bir gazetenin Haber Müdürü olan Mevlüt Yüksel’in de, ağaçla konuşması gayet normal. Bende sizin bu durumunuzu, Leman dergisinin kapağında Gezi Parkı gazisi olarak ün yapan Twitter’ın kuşu Larry ile konuştum Sayın Yüksel…

Ülkemizde bir gazetenin haber müdürü ağaçla konuşuyor ve röportaj yapıyor dedim. Twitter’ın kuşu Larry ise, 'onların başka işi yok hakara, makara yaparlar.” dedi. Bu söze alınmayın sakın. Çünkü durumunuz, ‘bakara makara’ yapanlardan daha iyi. Ağaçtan röportaj için yine randevu alırsanız beni de çağırın. Size röportaj yaparken, ‘O Ağacın Altı’ isimli şarkıyı söylemek istiyorum...

Çocukken bayram arefesinde hissettiğim heyecanı, bugün Gezi Parkı’na gideceğim için hissediyorum.

Gezi Bayramı herkese kutlu olsun.

Onur AKAY

TWİTTER: @_onurakay_

E-POSTA : onurakay@onurakay.com.tr

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.