1. HABERLER

  2. SPOR

  3. HAZİNE BOŞALINCA SPORCULAR ÇİN'E GİDEMEDİLER
HAZİNE BOŞALINCA SPORCULAR ÇİN'E GİDEMEDİLER

HAZİNE BOŞALINCA SPORCULAR ÇİN'E GİDEMEDİLER

Türkiye Okul Sporları Federasyonu, Türkiye şampiyonu olan ve Atletizm Dünya Şampiyonası'na gitmeye hak kazanan Bursa Faik Çelik Kız Meslek Lisesi ve Mersin Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ni parasızlıktan şampiyonaya...

A+A-

ERCAN ATA - ANKARA 

Türkiye Okul Sporları Federasyonu, Türkiye şampiyonu olan ve Atletizm Dünya Şampiyonası'na gitmeye hak kazanan Bursa Faik Çelik Kız Meslek Lisesi ve Mersin Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ni parasızlıktan şampiyonaya götüremiyor.

PARA KALMAYINCA

27 Haziran - 2 Temmuz 2015 tarihleri arasında Çin'in Wuhan şehrinde yapılacak olan (ISF) Dünya Okul Sporları Federasyonu Atletizm Şampiyonası öncesi, Spor Genel Müdürlüğü'nün bütçe vermemesi nedeniyle Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun, okulları şampiyonaya götüremediği ortaya çıktı.

PARA AKTARILMADI

Spor Genel Müdürlüğü spor faaliyetleri başkanlığının sorumluluğunda olan Türkiye okul sporları organizasyonunda, Türkiye şampiyonu olan Bursa Faik Çelik Kız Meslek Lisesi ve Mersin Atatürk Endüstri Meslek Lisesi erkek takımları yurt dışına parasızlıktan gönderilemiyor. Yurt dışı organizasyonlarının Okul Sporları Federasyonunun yetkisinde olduğu ve bu şampiyona için para aktarılmadığı öğrenildi. Federasyonun yıllık bütçesinde yer alan faaliyetin parası Spor Genel Müdürlüğü tarafından federasyona aktarılmayınca federasyonun, Spor Genel Müdürlüğü'ne bir yazı yazdığı öğrenildi. Para aktarılmaması nedeniyle okulların şampiyonaya götürülemediği belirtildi.


Dünya şampiyonasına çok kısa bir süre kalması ve son katılım tarihinin geçmesi nedeniyle Federasyon'un, hafta sonuna kadar Spor Genel Müdürlüğü'nden bütçe alamaması halinde, Liseli gençlerin Dünya şampiyonası hayali sona erecek.


AİLELER TEPKİLİ


Spor Bakanlığı tarafından gençliğe verilen önemin sürekli dile getirilirken, çocuklarının yurt dışına parasızlıktan gidemeyecek olması ailelerin tepkisine neden oldu. Okullararası Türkiye Atletizm Şampiyonası'na iki yıldır hazırlanan Bursa Faik Çelik Kız Meslek Lisesi ve Mersin Atatürk Endüstri Meslek Lisesi erkek atletizm takımları şok yaşadılar. Öğrencilerin ve ailelerinin skandal olarak değerlendirdiği olayla ilgili Federasyon, yetkileri olmadığı gerekçesiyle açıklama yapamayacaklarını belirttiler. Kısa bir süre önce özerkliğinin kaldırılması kararı Spor Genel müdürü Ömer Altınsoy ve Spor faaliyetleri başkanı Ömer Kalkan'ın önerisiyle alınan Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun durumu ile ilgili bu güne kadar resmi bir açıklama yapılmadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.