1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hastane zincirlerinin ortağı olan First Lady kim?
Hastane zincirlerinin ortağı olan First Lady kim?

Hastane zincirlerinin ortağı olan First Lady kim?

Kim bu first First Lady?

A+A-


HASTANELR ZİNCİRNE ORTAK OLAN FİRST LADY KİM?

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, mecliste yaptığı konuşmada "Hastane zincirlerinin ortağı olan, yandaş gazeteleri ve televizyonları olan First Lady kim?" diye sordu.

"HERKESİN BİLDİĞİ SIR"

Aslında bu sorunun cevabı için meclis kulisleri "herkesin bildiği sır" diyordu.

Sağlık Torba Yasa görüşmelerinde yaptığı konuşmada "çok bilindik" bir hastane grubundan söz Eden Özel, bu gruba ihalelerin "bakan oluruyla" nasıl sonradan verildiğini de anlattı.

"ACAYİP İŞLER"


Yozgat, Bursa ve Elazığ hastanelerinde "acayip işler" döndüğünü belirten Özgür Özel, "Bu hastanelerin projelerini kim almış diye bakmak isteriz. Ama özellikle Elazığ'ınki çok enteresan olmuştu." Dedi ve olayları şöyle anlattı:

"Biliyorsunuz ilk önce şartnamede yeterli şartlar sağlanamazsa, o sırada ihaleye giremeyip teklif veremeyenlere özel bakan oluruyla izin vardı. Elazığ hastanesinde bir şirkete böyle bir izin verildi. Bu şirket bizim o çok yakından tanıdığımız meşhur bir hastane grubu.

"GAZETE VE TELEVİZYONLARI DA VAR"


Bu şirketin yandaş gazeteleri var, yandaş televizyonları var, hepimiz biliyoruz. Hatta bu şirketle ilgili bazı şüpheler, bazı iddialar var. Deniyor ki 'bunun ortaklarından bir tanesi First Lady...'

First Lady deyince durdum düşündüm benim aklıma Michelle Obama geldi. Ümit ediyorum Michelle Obama'dır. Sizin aklınıza bir başka First Lady'nin ortaklığı geliyorsa o da artık sizin bileceğiniz iş. Ama bir kamu özel ortaklığında yapılan bir yatırımın, hem de 25 yıl boyunca para ödeyeceğimiz bir yatırımın ihalesine sonradan bakan oluruyla sokulan bir şirketin gizli ortaklığı konusundaki endişeleri birinin de çıkıp bu kürsüden ortadan kaldırması gerekir."

odatv/dea

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.