1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. HANDE ATAİZİ'NDEN ERDOĞAN'A ŞOK SÖZLER
HANDE ATAİZİ'NDEN ERDOĞAN'A ŞOK SÖZLER

HANDE ATAİZİ'NDEN ERDOĞAN'A ŞOK SÖZLER

Ataizi: Erdoğan'ın diktatör tavrı...

A+A-

Hande Ataizi bile 'Başbakan Erdoğan'ın diktatör olduğu doğru olabilir' dedi.

Hürriyet'ten Onur Baştürk'e açıklamalarda bulunan Hande Ataizi, Başbakan Erdoğan'ın üslubu, Türkiye'nin gidişatı ve muhafazakarlık üzerine çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Başbakan Erdoğan'ın üslubunun sert olduğunu söyleyen Ataizi, "Belkide Erdoğan'ın bu diktatör tavrı doğru olabilir" şeklinde konuştu. Aşırı muhuafazakarlığında iyi olmadığına dikkat çekti.

Başbakan'ın üslubu üzerine kendisine yöneltilen soruya, "Politikayla çok haşır neşir biri değilim. Vatandaş olarak ne kadar ilgilenmem gerekiyorsa o kadar ilgileniyorum. Evet, üslubu sert geliyor ama Türkiye’nin nabzını iyi bilen biri olarak belki de Erdoğan’ın bu diktatör tavrı doğru olabilir." dedi.  İşte o röportaj'dan dikkat çeken bölümler:

 ERDOĞAN'IN DİKTATÖR TAVRI DOĞRU OLABİLİR

Ülkenin gidişatı üzerine konuşmazsak olmaz. Muhafazakârlık hakkında ne düşünüyorsun?

- Muhafazakârlık aslında çok kötü bir kelime değil. İki tarafın da kendine bakması, yumuşaması gerekiyor. Bir yandan uyuşturucu kullanım yaşı 13’e filan indi. Yeni jenerasyon sadece içkiden ibaret. Bu iyi bir şey değil. Öte yandan o kadar muhafazakârlaşmak da iyi değil.

Peki Başbakan Erdoğan’ın üslubunu nasıl buluyorsun?

- Politikayla çok haşır neşir biri değilim. Vatandaş olarak ne kadar ilgilenmem gerekiyorsa o kadar ilgileniyorum. Evet, üslubu sert geliyor ama Türkiye’nin nabzını iyi bilen biri olarak belki de Erdoğan’ın bu diktatör tavrı doğru olabilir. Çünkü hepimiz koşullanmış bir eğitimden geliyoruz. Birçok insan komut almaya alışık. “Şunu yap, bunu getir” gibi şeylerden anlıyor. Eğitimsiz insan da çok fazla. Sonuçta Türkiye’yi yönetmek o kadar kolay bir şey değil. Düşün, ben şu anda evin içini yaptırıyorum, üç tane ustayla baş edemedim.

Vizyon toplantısına giden ünlüler çok eleştirildi. Ünlüler sence politik görüşünü açık açık söylemeli mi yoksa Türkiye’de buna alışık değil miyiz?

- Samimi olmayan her şey göze batıyor. Erdoğan’ın yanına duruşunla, tavrınla yakışırsan kimse sana laf etmez. Ama demek ki insanlar eğreti bulmuş. Oradaki ünlüleri samimiyet derecesini ölçebilecek kadar tanımıyorum. Mesela Bülent Ersoy’un kafasından geçenleri bilemem. Umuyorum ki samimidir.

Eşinin kendisinden muhafazakar olduğunu söyleyen Ataizi, kendisinin eşine göre daha esnek olduğunu belirtti.

BENJAMİN BENDEN DAHA MUHAFAZAKÂR

Eşin Benjamin’in yabancı oluşu avantaj mı yoksa dezavantaj mı?

- Yabancı olması aslında avantaj. Çünkü çocuk iki kültürün de karışımı olacak. İlişkide ise artılarımızı, eksilerimizi beraber tamamlıyoruz. Karakterlerimizde çok ortak nokta yok. Onda da yine böyle güzel bir karışım var. Karışım güzeldir ya!

Peki burada kala kala Benjamin Türkleşti mi?

- Benjamin her anlamda benden daha muhafazakâr biri. Onun inandığı birtakım doğrular var. Onları kıramazsın, sabittir. Mesela ben hatalı olduğum zaman “A, evet öyle de düşünülebilir, farklı bir bakış açısı” derim. Daha esneğim. Onun doğruları ise daha keskin.

Hâlâ aynı mı?

- Aynı. Öyle idare ediyoruz. Güzel bir şey oldu aslında. Doğru bir ilişki. Bana da bakma, çok fazla dışarıya duygusunu belli eden biri değilim. Vurdumduymaz gibi görünüyorum ama aslında çok duygusalım.

“Türk olmasın, mutlaka yabancı eş/sevgili olsun” diyen kadınlar da var. Onlara bir öğüdün olabilir mi buradan?

- Hiçbir zaman ille de yabancı olsun diye bir diretmem olmadı. Denk geldi. Bir şeyin olacağı varsa oluyor. Akışa bırakmak en doğrusu. Bakıyorum da etrafta herkes “Doğru düzgün adam yok” diyor ve her şey o adama endeksliymiş gibi yaşıyor. Ya sen önce kişi olarak hayattan keyif al, arkadaşlarınla güzel vakit geçir, zaten o adam bir şekilde önüne çıkacak. Bu kadar sıkıştırmaya, zorlamaya gerek yok ki... Sıkıştırdığın an güzel enerjileri engellemiş oluyorsun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.