1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÜLEN'DEN ERDOĞAN'A ÇOK ACITACAK GÖNDERME
GÜLEN'DEN ERDOĞAN'A ÇOK ACITACAK GÖNDERME

GÜLEN'DEN ERDOĞAN'A ÇOK ACITACAK GÖNDERME

Daha seçim sonuçları bile netleşmeden, tek başına iktidarı kaybeden AKP ve Erdoğan'a dolaylı göndermelerini eksik etmeyen Fethullah Gülen'den çok ilginç sözler

A+A-

AKP'nin savaş açtığı Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, Cumhuriyet'in verdiği habere göre; AKP’nin yayınlanan tüm anketlerde salt çoğunluğu kaybederek tek başına iktidar olamayacağının anlaşıldığı pazartesi günü yayınladığı haftalık sohbetle, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ‘firavun’a benzeterek, “Bugün milleti kurban edenler yarın olurlar millete kurban!” dedi.

ERDOĞAN'A DERS DİĞERLERİNE UYARI

Gülen, rutin haftalık sohbetinde, “Bugün kötülük yapanlar, yarın öyle kötülüklere maruz kalacaklardır ki, hiç şüpheniz olmasın, ettiklerinin on katıyla Cenâb-ı Hak onlara azap edecek. Kıvranacak, gözlerini dikip sizin yüzünüze bakacaklar; medet dilenecekler kendilerini çok güçlü görenler” diye konuştu.

FİARAVUN DA KENDİSİNİ ÇOK GÜÇLÜ GÖRMÜŞTÜ

Gülen, sözlerine şöyle devam etti: “Firavun da kendini çok güçlü görüyordu; Hazreti Musa (aleyhisselam) ve bir avuç Musevî karşısında gark olup giderken, döndü sığındı ama artık iş işten geçmişti. “Bugün milleti kurban edenler yarın olurlar millete kurban!” Hiç tereddüdünüz olmasın!..”

Gülen konuşmasını Kuran ayetlerinden atıflarda bulunarak, “Ve bu âyetlerden süzülen sarsılmaz bir prensip: Hak daima galiptir; üsten ve üst gelmiştir ve katiyen o yenik düşmemiştir, ona galebe çalınamaz” sözleriyle bitirdi.

AKP'YE ERDOĞAN'DAN KURTULUN YİNE ESKİSİ GİBİ OLALIM MESAJI MI?

"Evet, geçmişte kavgaya, gürültüye, patırtıya sebebiyet vermiş hadiseleri deşelemek suretiyle günümüzde yeni kavga unsurları oluşturmamak, aksine güzergâh emniyeti adına herkese açık durmak lazım."  Gülen'e yakın kaynaklar; "Bu cümlenin altını çizmekte fayda var. Eğer bu cümleyi kullandıysa AKP Erdoğan'dan kurtulma sürecini başlatacaktır" yorumu yaptılar

MECBUREN AKP YANINDA OLANLARI AFFEDECEK Mİ?

Kardeş, dost, taraftar, muhip, sempatizan, ilişmeyen ve arafta (bir o tarafa bakan, bir de bu tarafa bakan, bazen dökülen bazen de siz kalkıp yürüdüğünüz zaman çıkarları o istikamette olduğundan dolayı sizin yanınızda) bulunanlara kadar alaka dairesini geniş tutmak lazım.

KİN VE NEFRET İNSANA BİR ŞEY KAZANDIRMAMIŞTIR

Hazreti Mevlana’nın ifadesiyle “Bir ayağım İslam’ın merkezinde, öbür ayağım yetmiş iki millet içinde!..” Hazret öyle diyor, öyle bir daire çiziyor. Böyle engin bir vicdanla insanlığa bakmak lazım. Zira kinlerin, nefretlerin, gayzların, öfkelerin şimdiye kadar insana bir şey kazandırdığı hiç görülmemiştir.

Her dönemde böyle hal ve manzaralar olmuştur. Fakat bunların hepsi gelip geçicidir. Tarihî tekerrürler devr-i daimi içinde bunların elli tanesi görülmüştür, bundan sonra da -kesretten kinaye- elli tanesi görülecektir. Diriğ etmeyin; müteessir olmayın.

KATİYEN YENİK DÜŞMEZ,GEVŞEMEYİN MESAJI

“Gevşekliğe kendinizi salmayın, katiyen tasalanmayın; Allah’a yürekten inanıyorsanız, siz o üstünlük dinamizmini elde etmişsiniz demektir; er geç, Allah’ın izin ve inayetiyle, sütün yoğurdun kaymağı ve balın özü gibi hep üste vuracaksınız.” Ve bu âyetlerden süzülen sarsılmaz bir prensip: “Hak daima galiptir; üsten ve üst gelmiştir ve katiyen o yenik düşmemiştir, ona galebe çalınamaz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum