1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. GÜL'DEN KİMİN ADAY OLACAĞI AÇIKLAMASI
GÜL'DEN KİMİN ADAY OLACAĞI AÇIKLAMASI

GÜL'DEN KİMİN ADAY OLACAĞI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Temmuz 2008'de Başbakan Erdoğan'ın eksi 560 metreye inerek kömür kazdı

A+A-

Gül: Hangimizin Aday Olacağına İkimiz Arasında Bir Karar Vereceğiz 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Zonguldak Valiliğini ziyareti sırasında gazetecilerin gündemdeki konularla ilgili sorularını yanıtladı.
Gül, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili; " Takvim işlemeye başladı, neticede adaylar olacaktır. Millet, halk karar verecektir. Sayın Başbakan ve ben söz konusu olduğumda, ki başka adaylar da şüphesiz söz konusu olacak, hangimizin aday olacağıyla ilgili ikimiz arasında bir karar vereceğimizi söyledik. Ama herhalde Sayın Başbakan'ın daha istişare yapma ihtiyacı var. Çünkü bazı istişareler yapıyor. Bunun ötesinde bu konuyla ilgili fazla da bir şey söylemek istemem.Muhakkak adaylar çıkacak halk kimi istiyorsa onu seçecek. Herhangi bir siyasi risk, herhangi bir gerilim beklememek gerekir. Sabırla sürecin bitmesini beraber takip etmek gerekir.

SEÇİM SİSTEMİ MECLİS'İN BİLECEĞİ BİR KONU

Cumhurbaşkanı Gül, seçim sistemiyle ilgili de "O, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bileceği bir konu. Siyasi partiler, zaman zaman seçim sistemleri üzerinde çalışırlar, görüşürler. Önemli olan halkın temsilinin en iyi şekilde ve katılımının en iyi şekilde gerçekleşmesidir. O açıdan söyleyeceğim fazla bir şey yok çünkü ortada henüz berraklaşmış herhangi bir proje ve taslak da söz konusu değil. Gördüğüm kadarıyla bütün bunlar tartışma safhasında" dedi.

MADEN İŞÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Temmuz 2008'de Başbakan Erdoğan'ın eksi 560 metreye inerek kömür kazdığı Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında maden işçileriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Gül'ü, müessese müdürlüğü önünde TTK Genel Müdürü Burhan İnan karşıladı. İnan'dan kurum hakkında birifing alan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra sadece madenci üst kıyafeti giyerek 'kuyu başı' tabir edilen ocak girişinde maden işçileriyle buluştu. Madencilerin alkışlarıyla karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, gündüz vardiyasından çıkan eli yüzü kömür karası içindeki madencilerle sohbet etti. Gül, sorunlarını anlatan ve işçi kuruma işçi alınmasını isteyen madencilere kazasız belasız mesai dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir süre madencilerle sohbet ettikten sonra müesseseden ayrıldı.

 

GÜL'DEN KİMİN ADAY OLACAĞI AÇIKLAMASI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.