1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. Gökçek'in Ankara'sı da İptal
Gökçek'in Ankara'sı da İptal

Gökçek'in Ankara'sı da İptal

İlk kar yağışında Melih Gökçek'in milyonlar harcayarak "ısıtmalı otoban"

A+A-

ISITMALI YOL SKANDALI UNUTULMADAN

 İlk kar yağışında Melih Gökçek'in milyonlar harcayarak "ısıtmalı otoban" diye övündüğü yol buz pistine dönmüş sayısız kaza olmuştu. Bu gün ise kar Ankara'yı tehdit etmeye devam ediyor. Valilik yurttaşları uyardı ama trafik felç olmaktan kurtulamadı. Belediye başkanı melih Gökçek'in bu gece twitter'de kabak lastikli araç sahiplerini suçlaması bekleniyor.
Ankara Valiliği; meterolojik değerlendirmelere göre bölgede ani sıcaklık düşüşleri olması nedeniyle buzlanma ve don olayı meydana gelebileceğinden tüm vatandaşları tedbirli olmaları hususunda uyardı. 

Valilik açıklamasında; "Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından meteorolojik şartlar nedeniyle şehirde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması ve vatandaşlarımızın genel hayatını etkileyecek ve mağdur edilecek bir durumun ortaya çıkmaması için 132 özel donanımlı kar küreme aracı, 50 adet özel donanımlı kamyon, 135 damperli kamyon, 43 ekip aracı, 22 grayder, 44 loder-beko loder, 22 dozer ve 2500 personel ile kar mücadelesi çalışmalarının aralıksız olarak sürdürüldüğüö belirterek “50 bekleme noktasında 40.000 ton tuz stoklandığı" vurgulandı. 

TÜM ANKARA İÇİN ZOR GÜN

Valilik açıklamasında; "Ankara İli mülki hudutları dâhilinde, köylerde ve kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın genel hayatını etkileyecek ve mağdur edebilecek bir durumun ortaya çıkmaması bakımından da Ankara İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan 26 ekipte; 26 grayder, 26 kepçe, 45 kamyon 2 kar bıçaklı kamyon ve 1kar makinesi, 230 personel ile kar mücadelesi çalışmalarının sürdürüldüğüö vurgulanarak “İl Özel İdaresi sorumluluk alanında bulunan yollarda aşırı buzlanmalar nedeniyle oluşabilecek kazaları önlemek üzere 80 ton solüsyon (don önleyici ve buz çözücü) ile 150 ton tuzlu karışım stoğunun kullanılacağı" belirtildi.
Valilik açıklamasında, ani sıcaklık düşüşleri nedeniyle meydana gelebilecek don ve buzlanmadan dolayı ilgilileri ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları hususunda uyarılması ile "Başta öğrenci velileri olmak üzere eğitim-öğretim kurumları yöneticilerinin; öğrencilerimizin sağlıkları ve ulaşım güvenlikleri ile eğitimlerinde sürekliliğinin olumsuz etkilenmemesi bakımından gerekli tedbirleri almalarıö istenerek, “Sürücülerin araçlarına kar tipi lâstikleri takmaları, araçlarında çekme halatı ve zincir bulundurmaları ile vatandaşlarımızın toplu taşım araçlarını kullanmalarının yararlı olabileceği" vurgulandı.

DURUM İZLENİYOR
Ankara Valiliği açıklamasında; "Ankara İlinde ani sıcaklık düşüşlerine dayalı meteorolojik durum ve gelişmeler nedeniyle genel hayatı olumsuz etkileyebilecek durumların meydana gelmemesi bakımından Ankara Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından gelişmelerin dikkatle ve aralıksız olarak izlendiği" belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.