1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. GAZİ MAHALLESİ KARIŞTI; YARALILAR VAR
GAZİ MAHALLESİ KARIŞTI; YARALILAR VAR

GAZİ MAHALLESİ KARIŞTI; YARALILAR VAR

Polisle göstericiler arasındaki koşturma sırasında Sadık Karaaslan adlı gösterici de düşüp başını yere çarpması sonucu yaralandı.

A+A-

POLİSİN göstericilere müdahale ettiği, göstericilerin polise taş ve sopa attığı olaylar sırasında 1 kişi ayağına isabet eden gaz fişeği kapsülü, 1 kişi de yere düşerek başını çarpması sonucu yaralandı.

2 YARALI (güncelleme 18 53)

Geçtiğimiz Cuma günü Bağcılar'daki evinde polis baskını sırasında öldürülen Günay Özarslan için Gazi Mahallesi'nde gösteri yapan guruba yapılan müdahale sırasında 2 kişi yaralandı. Gazi Mahallesi'nde İsmetpaşa Caddesi ve caddeye kesişen sokaklara biriken guruplarla polis arasında yaşanan gerginlik ve müdahale sırasında Cüneyt Yavuz adlı kişi gaz fişeği kapsülünün sol ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. Sol ayağında kırık oluştuğu bildirilen Cüneyt Yavuz, Cemevi'nin ikinci katına çıkarıldı. Cemevi'nde bulunanlar ambulans çağırdı. Ambulansa taşınan Yavuz, hastaneye götürüldü. Olaylarlar sırasındaki koşturma sırasında yeren düşen göstericilerden Sadık Karaaslan başını çarpması sonucu yaralandı. Yüzü kanlar içinde kalan Karaaslan önce Cemevi yemekhanesinde bir masaya yatırılarak bekletildi. Karaaslan daha sonra Gazi Mahallesi Toplum Cerrahi Tıp Merkezi'ne götürüldü.

YÜZLERİNİ BEZLE KAPATAN KİŞİLERİN BULUNDUĞU GRUPLA POLİS ARASINDA GERGİNLİK

Cemevi avlusu ve yakınında toplanan grup öğlene doğru İsmetpaşa Caddesi üzerine çıktı.Caddedeki barikatların arkasında toplanan gurupta bulunan kişilerin bazılarının yüzlerini bezlerle kapattığı görüldü. Bu gruba polis müdale etti.

GRUPTAKİLER TAŞ VE MOLOTOF ATTI, POLİS TAZYİKLİ SU VE GAZ BOMBASI KULLANDI

Gruptakiler polise taş ve molotof kokteyli atarken, TOMA ile barikatları aşan polis tazyikli su , gaz bombası, plastik mermi ile göstericilere müdahale etti. İsmetpaşa Caddesi'ne çıkan ara sokaklara dağılan göstericilerle polis arasındaki çatışma burada da devam etti. Polisin dağıttığı guruplar, bir süre sonra yeniden toplanarak polise taş ve molotof kokteyli attı, polis aynı şekilde karşılık verdi. 

YARALANANLAR OLDU

60081_82850_26072015131149_3.jpg

Gösteriler sırasında Cüneyt Yavuz adlı kişi sol ayağından yaralandı. Yavuz'un ayağında, atılan gaz fişeği kapsülünün isabet etmesi sonucu kırılma meydana geldiği öğrenildi. Bir süre Cemevi'nin ikinci katında bir masada bekletilen Yavuz, İsmetpaşa Caddesi'ndeki ambulansa kadar sedyeye dönüştürülen bezle taşındı ve hastaneye götürüldü. Polisle göstericiler arasındaki koşturma sırasında Sadık Karaaslan adlı gösterici de düşüp başını yere çarpması sonucu yaralandı. Karaaslan da bölgenin yakınındaki Toplum Cerrahi Tıp Merkezi'ne götürüldü.


EMNİYET : CENAZE DOLAYISIYLA ALINMIŞ TEDBİRLER, CEMEVİ VE CENAZE RİTÜELLERİNE KARŞI BİR MAHİYET TAŞIMAMAKTADIR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gazi Mahallesi Cemevi ve çevresinde 2 gündür yaşanan olaylarla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi ; Bilindiği üzere 24 Temmuz 2015 günü yapılan operasyonda terör örgütü mensubu bir bayan Bağcılar İlçesinde Güvenlik güçleri ile girdiği silahlı çatışma neticesinde ölü olarak ele geçirilmiş, Bahçelievler Adli Tıp Kurumuna kaldırılmıştır.

"İKAMETİ TUZLA İLÇESİ OLMASINA RAĞMEN.."

Söz konusu bayanın cenazesi, ikameti Tuzla İlçesinde olmasına rağmen terör örgütünün propagandası doğrultusunda Gazi Mezarlığına defnedilmek üzere ısrarla Gazi Mahallesi Cemevine götürülmüştür.

"..SÖZ KONUSU GRUBA MÜDAHALE EDİLEREK DAĞILMALARI SAĞLANMIŞTIR.."

260720151315109937664_2.jpg

Bu nedenle 25 temmuz 2015 saat 16:00'dan itibaren Cenaze merasimi nedeni ile Sultangazi İlçesi Gazi Polis Merkezi sorumluluk alanında gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır. Bahse konu güvenlik tedbirleri esnasında yüzleri kapalı, maskeli ve tek tip kıyafet giyen yasadışı örgüt mensubu bir grubun , bilinen cenazeyi istismar etmek için , mahalle içerisinde ana caddeyi işgal etmeye kalkışması, polise yönelik taş ve molotof atmaya başlaması üzerine söz konusu gruba müdahale edilerek dağılmaları sağlanmıştır.
O andan itibaren ihtiyatlı bir şekilde Gazi Polis Merkezi sorumluluk bölgesinde alınan tedbirler bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada çarpıtılarak “ Cemevi ve cenazeye müdahale “ olarak yansıtılmaya, cenaze için gelenlerin istismar edilerek yalan yanlış yönlendirmelere sebebiyet verilmekte olduğu görülmektedir.

CENAZENİN KALDIRILAMAMA NEDENİ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARININ KANUNSUZ EYLEMLERİNE DAYANMAKTADIR.

60081_82850_26072015131149_8.jpg

Söz konusu cenaze dolayısıyla alınmış olan tedbirler Cemevi ve cenaze ritüellerine karşı bir mahiyet taşımamaktadır.
Cenazenin ülkemiz değerlerine ve yasal sınırlar içerisinde defnedilebilmesi için her türlü güvenlik tedbiri alınmıştır. Şu ana kadar cenazenin kaldırılamama nedeni terör örgütü mensuplarının kanunsuz eylemlerine dayanmaktadır. Bu maksatla sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında yer alan maksatlı ve provakatif paylaşım ve asılsız iddiaların vatandaşlarımızın huzur ve güvenini sarsıcı, kamu düzeninin bozulmasına etki eden mahiyet almasına asla müsaade edilmeyecektir. Vatandaşlarımızın bu şekilde mesnet dışı ve istismar içeren haberlere riayet etmemesi hususunu kamuoyuna duyururuz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.