1. HABERLER

  2. SPOR

  3. GALATASARAY'IN BORCU DUDAK UÇUKLATTI
GALATASARAY'IN BORCU DUDAK UÇUKLATTI

GALATASARAY'IN BORCU DUDAK UÇUKLATTI

Galatasaray'ın borç-alacak farkı 881 milyon TL olarak açıklandı

A+A-

 

Galatasaray'ın Nisan ayı olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nin Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleşti.

MALİ KONGRE ÖNCESİ ACI REÇETE

Gelecek hafta yapılacak Mali Kongre öncesinde gerçekleşen Divan Toplantısı'nda yönetimin 2014 yıl bütçe kitapçığının özet sunumu yapıldı. Mete İkiz yönetim kurulu adına Divan üyelerine geçen yılın mali hesapları ile ilgili bilgilendirme yaptı. İkinci sermaye artışının gerçekleşmemesi nedeniyle borç  artışı önemli bilgi notu olarak belirtildi. 

GELİRLERDE BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞANDI

Sarı kırmızılı kulübün 2014 yılında geliri 62 milyon TL azalırken, gideri ise aksine artmış durumda. Dönem olarak 188 milyon TL zarar edildi. 2014 yılı mağazacılık gelirlerinin de şampiyon olunamadığı için büyük düşüş yaşandığı bildirildi. Gelir kaybına etken olarak tribün geliri ve Şampiyonlar  Ligi'nde gruptan çıkılamaması neden olarak açıklandı. Toplam banka kredileri 498 milyon TL ye yükseldiği belirtildi. Banka kredilerine karşılık, tüm sponsorluk gelirlerinin ile temlik edildiği açıklandı. 

Denetleme Kurulu raporunda da Galatasaray'ın şu an itibari ile net borç alacak farkı 881 milyon TL. olarak açıklandı

Yönetimin sunumun ardında bazı üyeler söz alarak bütçe sunumu ile ilgili tenkitlerde bulundu.

İlk konuşmacı Murat Ece ilgi çekici bir tespitte bulunarak, "Bu kadar zararı kendi şirketinizde olsa o yönetimi ve başkanını ne yapardınız?" sorusunu Divan üyelerine sordu.

TANER AŞKIN: "GİDİŞAT TÜM MALVARLIKLARININ SATILMASINA DOĞRU GİDİYOR"

"Rapor ile burada söylenenler bağdaşmıyor. Ya tamam ye devama gidiyor. Bir tek çare kalmıştır; Galatasaray'ın tüm malvarlıklarını satmak. Bu gidişat kötü bir yönetimle, hata ile dikkatsizlik ile bu duruma gelmedi. Burayı 3 sene yöneten kariyeri belli insanların bunu yapmalarını anlayamıyorum. Bunun altında başka şeyler var. Üç saatte yönetim olup, 4 saatte iktidara gelirseniz böyle olur. Müspet oy verdiğimiz takdirde suça iştirak halimiz var. "

MEHMET BİLEN'İN AÇIKLAMALARI...

"Borç katrilyona dayanmış. Bunun nedeni de yanlış futbolcu transferi. transfer ile ilgili çok şaibe var. Basketbolun bir yıllık eksi maliyeti 67 milyon lira. "

DUYGUN YARSUVAT: "SPORTİF AÇIDAN BAŞARILI OLDUK"

"Bugün kadar başarı ile geldik. Baskın seçim olmayacak, Mayıs için 6-7 aday çıkıyor. Galatasaray kaçılacak bir kurum değil. Bütün hesapları, bizim bildiğimiz herşeyi bütün açıklığı ile sizlere açıkladık. Sportif başarı kulüplerde en önemli gelen konudur. Tahmin ediyorum ki bunda başarılı olduk. Önümüzdeki haftada sporcularımıza ücretlerinin önemli bir bölümünü ödeyeceğiz. Muhafazakar bir bütçe yaptık. Kararı sizler vereceksiniz. Galatasaray'a çalışmak çok keyifli, insanı mutlu yapar."

BEŞİKTAŞ'A BAŞARI DİLEĞİ

Özellikle Beşiktaş'a uluslararası alanda başarılar dilerim. Çünkü Beşiktaş'ın başarısı ülke puanının artması demek. Hamza Hoca ya da başkası bir hata yapabilir. Bu eleştirmek değil. Eleştirmek herkesin fıtratında var. "

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.