1. HABERLER

  2. YURT HABERLERİ

  3. FUAT AVNİ'NİN UZAN AİLESİ İLE İDDİASINI MUHTAR YALANLADI
FUAT AVNİ'NİN UZAN AİLESİ İLE İDDİASINI MUHTAR YALANLADI

FUAT AVNİ'NİN UZAN AİLESİ İLE İDDİASINI MUHTAR YALANLADI

TWİTTER'da Fuat Avni'nin, Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde bulunan daha önce Uzan ailesine ait olan çiftlikte terör örgütü IŞİD elamanlarının eğitim aldığı yönündeki iddiası yalanlandı. Çiftliğin bulunduğu Bakacak Mahallesi Muhtarı...

A+A-

TWİTTER'da Fuat Avni'nin, Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde bulunan daha önce Uzan ailesine ait olan çiftlikte terör örgütü IŞİD elamanlarının eğitim aldığı yönündeki iddiası yalanlandı. Çiftliğin bulunduğu Bakacak Mahallesi Muhtarı İsmail Dinçer iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Buraya her gün jandarma ekipleri gelip gider. Böyle bir şey olması söz konusu olamaz" dedi

Fuat Avni'nin, Uzan ailesinin Pamukova Bakacak Mahallesi'ndeki eski çiftliğinde terör örgütü IŞİD elamanlarının eğitim yaptıkları yönündeki paylaşımları üzerine bugün sabah Sakarya'da bulunan gazetecilere çiftlik gezdirildi. Pamukova Kaymakamı Recai Karal, jandarma yetkilileri bulunurken, izci kampı olarak kullanılan çiftlik hakkında bilgi verildi. Bakacak Mahallesi Muhtarı İsmail Dinçer gazetecilere açıklamada bulundu. Çiftliğin mahallelerine yakın olduğunu söyleyen Dinçer, "Buraya her gün jandarma ekipleri gelip gider. Böyle bir şey olması söz konusu olamaz" dedi. Çiftliğe gelen haberciler daha sonra çiftlikte yaklaşık bir saat gezerek, bilgi aldılar.

FUAT AVİNİN İDDİASI NEYDİ?
 

Twitter fenomeni Fuatavni, "Pamukova’da el konulan Cem Uzan'ın çiftliğinde IŞİD'çiler eğitiliyor" iddiasında bulundu.

BirGün'ün haberine göre; Konya'da Uludağ'da, Bolu'da Tekirdağ'da IŞİD kampları olduğunu iddia eden Fuatavni, "Türkiye'de binlerce militan yetiştirildi. Konya-Kırşehir-Bolu-Sakarya-Bursa-İstanbul-Tekirdağ hattı IŞİD militanlarının kışlası oldu. Sakarya Akyazı ilçesi ve İnönü Yaylası’nda IŞİD kampları var. Pamukova’da el konulan Cem Uzan'ın çiftliğinde IŞİD'çiler eğitiliyor. Uludağ’ın iç kesimlerinde IŞİD’e kamp yerleri tahsis edildi. Ayrıca Konya Meram’da IŞİD kampları var. Fatih’te uyuşturucu bağımlısı gençleri ıslah için kurulan Gençlik ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği, müptela gençleri IŞİD'e yolluyor." dedi.

YEREL YÖNETİMLERİN HABERİ VAR İDDİASI


Fuatavni bu kampalardan belediye başkanlarının haberi olduğunu, "Teröristlerin eğitildiği kamplardan o bölgenin AKP'li belediye başkanlarının haberi var. Kamplara yiyecek, içecek, giyecek yolluyorlar. Kayseri Bedir Gençlik Kolları Derneği’nin IŞİD’e katılım sağladığı belgelenmesine rağmen, konu Kayseri Valiliği’nin emriyle kapatıldı." şeklinde paylaşımlarla öne sürdü.

"Osmanlı Torunları derneği, IŞİD’in önemli eleman kaynaklarından biri. Derneğin başkanı İsa Üçüncü MİT'e çalışıyor." diyen Fuatavni, İçişleri Bakanı Efkan Alanın'nın kuzeni Halil İbrahim Yıldız'la ilgili, " Esenkent’te Halil İbrahim Yılmaz yönetimindeki Sosyal Yardımlaşma Derneği IŞİD’e eleman ayarlıyor. H.İ.Yılmaz, Efkan’ın kuzeni. IŞİD'in başındaki Bağdadi’nin kardeşi İstanbul’daki Göçmen Toplama Merkezi’ne gelerek MİT'çilerle çalıştı." biçiminde iddialarda bulundu.

"EMİNE ERDOĞAN'IN HASTANESİNDE TEDAVİ EDİLDİLER"

Fuat Avni IŞİD'lilerin İstabul'daki hastanelerde tedavi edildiğini de öne sürerek, "İstanbul Başakşehir 4. Etapta bazı bloklar, yandaş hastanelerin himayesinde yaralı IŞİD militanlarının tedavisine ayrıldı. Sakarya’daki Fırıncı Adnan yaralı IŞİD’lileri Emine Erdoğan’ın Medical Park hastanesinde tedaviye getirenlerden. Her adımları belgelenmiş"dedi.

Erdoğan'ın ülkeyi ailesine miras bırakmayı düşündüğü öne sürülen Fuat Avni hesabından ayrıca şu şekilde paylaşımlar yapıldı:

"Nar.... ve avaneleri timsah gözyaşı döküyor. IŞİD onların eseri. IŞİD'i kendi elleriyle büyüttüler.​

Göçmen Toplama Merkezi adı altında çalışan legal görünümlü yerlerde MİT'in illegal birimleri IŞİD’e eleman devşiriyor.

İSTANBUL'DA TOPLAMA MERKEZLERİ


Başta İstanbul olmak üzere IŞİD’e eleman sevkiyatı yapılan 70 farklı nokta var.

Binlerce insanı devşirip IŞİD askeri haline getirdiler. Zeytinburnu’nda IŞİD’e eleman kazandıran karargah, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Topkapı’da IŞİD’e eleman temin eden merkezler var.

Gelişini Fidan koordine etti. Bu merkezlerde militanlara para, sahte pasaport ve kimlik ayarlanıyor. Belli bir süre barınmaları ve beslenmeleri sağlanıyor.

Fidan pis işlerini stratejik düşünce kuruluşları ve özel güvenlik firmaları üzerinden yapıyor. Legal görünümlü, illegal yapılar.

Hizbullah, İBDA-C ve selefi radikal örgütlerle ilişkili olan kişiler de IŞİD’e eleman olarak servis edildi. Aralarında MİT'çiler de var.

AKP GENÇLİK KOLLARI VE SADAT İDDİALARI


SADAT, Terörist Eğitim Organizasyonu gibi çalışıyor. Yıllardır bünyesinde radikal tiplere askeri eğitim veriyor.

AKP Gençlik Kolları, Osmanlı Ocakları, Osmanlı Torunları Derneği ve bazı tarikatlardaki saf gençleri kandırıp kamplara yolluyorlar.

Başkan olup ölene kadar Türkiye'yi demir yumrukla yönetmeyi ve kendisinden sonra ülke yönetimini ailesine miras bırakmayı hesaplıyor.

Bazı tarikatlara sızan emekli TSK ve kamu personelleri oradaki gençleri IŞID kamplarına yönlendiriyor.​

IŞİD kamplarına silahlar MİT'ten gidiyor. Militanlar silahları kullanma eğitimini SADAT bünyesindeki eski asker ve polislerden alıyor.​

SADAT'çı Adnan Tanrıverdi, kendince Halife Ordusu kuruyor. Narsist, Adnan'ı desteklemeleri için Bozdağ ile Şentop'u görevlendirdi.​"

NİTOMAK VE METKİM ŞİRKETLERİ

Fuatavni bazı şirketlere IŞİD'e muhimmat verdiklerinden dolayı askeri ihalelerin verildiğini ileri sürdü ve "IŞİD’e mühimmat sağladığı için uluslararası arenada kara listede bulunan Nitromak ve Metkim şirketlerine Savunma Bakanlığı ihale veriyor" diye paylaşım yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.