1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FUAT AVNİ'DEN ŞOK EDEN İDDİALAR
FUAT AVNİ'DEN ŞOK EDEN İDDİALAR

FUAT AVNİ'DEN ŞOK EDEN İDDİALAR

Herşeyi bir bir anlattı.

A+A-

Twitter fenomeni Fuat Avni MİT, El- Kaide, DHKP-C, IŞİD ve 22 Temmuz operasyonuna dair çarpıcı iddialarda bulundu.

Fuat Avni'nin iddiaları şöyle;

"Yeni MİT Yasası ile birlikte KCK-MİT ortak uyuşturucu ve silah trafiğine kimse bir şey diyemiyor. MİT kimliği tam dokunulmazlık demek.

El-Kaide'ye bağlı gruplar, yıllardır Van merkezli olmak üzere bölgeye yerleşiyor. Fidan ekibi tarafından kendilerine MİT kimliği verildi.

Paralel safsatasından çok önce MİT'çi gazeteciler ve üst düzey MİT'çiler, bölgede engel gördükleri emniyetçileri hedefe koydu.

MİT Bölge Başkanı, tutuklanan Serdar Bayraktutan'la ilgili Fidan'a gönderdiği özel bilgi notunda 'Bu adamın icabına baktıracağım' diyordu.

MİT Müdürü, Vali Aydın Nezih Doğan'ı yanlış bilgilendirmeler sonucu planlarına angaje edince Vali, Bayraktutan'a tavır almıştı.

DHKP-C, PKK, El-Kaide, Hizbullah gibi terör gruplarıyla 17 yıl mücadele eden Bayraktutan'ı Van Valisi ilk fırsatta görevden almak istiyordu.

Bayraktutan etkin ve başarılı mücadelesiyle, PKK ve DHKP-C'nin hedef listesinde olduğundan daha önce kendisine koruma verilmek istenmişti.

'Benim yüzümden bir tek polisin dahi burnu kanamamalı' diye teklifi geri çeviren Bayraktutan, hükümet çevrelerince kahraman görülürdü.

Bayraktutan, 'Sadece operasyonla değil yumuşak güçle, şefkatle ve ikna yoluyla terör problemi çözülmeli' diye projeler üretiyordu.

Kandırılan evlatların pişman olup 'Anne Ben Geldim' demesi için çırpınıyordu.

Bayraktutan'ın, Van'a geldiğinde IŞİD ve El-Kaide arasındaki bağı fark edip El-Kaide'ye operasyon yapması bardağı taşıran son damla oldu.

MİT Başkanı'nın amacı ve yönlendirmesi sonucu operasyon sabahı Bayraktutan görevden alındı. Dar Oligarklar, terörden yana tavır almıştı.

Operasyon, EGM üst yöneticileri ve İDB Egin Dinç'in onayıyla yapıldı. IŞİD, El-Kaide, MİT, İHH, AKP bağlantılarının ortaya çıkması şok etti.

Operasyon olunca Başbakanlık ve MİT teyakkuza geçti. Tedirginlik ve korku hakimdi. Atalay 'Sonumuzu getirecekler' demişti. Vali arandı.

MİT Başkanı ve Vali Doğan, operasyonu engellemek için operasyon düzenleyen ekibin görevden alınması talimatını uyguladılar.

IŞİD bağlantılı operasyon yaptılar diye önce terör ve istihbarat müdürleri sonra kademeli olarak polisler görevden alındı.

Operasonda El-Kaide lideri Zevahiri bağlantılı Ortadoğu'nun 2. ismi İ. Şen, IŞİD'in Türkiye sorumlusu Halis Bayancuk tutuklanmıştı.

Ayrıca İ. Şen ve kardeşi A. Şen'in Afganistan-Suriye-Somali-Irak terör hücreleriyle bağlantıları deşifre edildi.

ABD ve AB İ.Şen ve kardeşini Essebab örgütüne insani yardım kılıfıyla mühimmat  yardımı yaparken yakalamış, terörist listesine almıştı.

El-Kaide mensupları Türkiye'den Suriye'ye geçişte sorun olunca İ.Şen'in, İHH içindeki tanıdıkları devreye giriyor problem çözülüyordu.

MİT ve AKP, İ.Şen'i kullandığını zannederken IŞİD'in Musul'da 49 kişiyi rehin alması, Şen'in MİT'i kullandığını ortaya çıkardı.

Bayraktutan, El-Kaide operasyonuyla bu şifreleri çözmüştü. Van'dan Muş'a gönderildi ve 22 Temmuz'da gözaltına alınıp tutuklandı.

MİT Başkanı ve El-Kaideciler, yeni atanan hakim ve savcılarla Bayraktutan'ı tutuklattı. Sıra içerdeki El-Kaidecileri çıkarmak.

Kan donduran kumpasa gelince. İçerdeki emniyetçilerin MİT, PKK, El-Kaide koordinasyonuyla öldürülmesi.

Metris'e teröristlerin içine bilinçli gönderilen bu emniyet mensuplarının kılına zarar gelirse BB - Fidan ve Ala bunun tek sorumlusudur.

IŞİD rehineler için 2 şart koşmuştu. Biri çuvalla paraydı ki verildi. Diğeri içerdeki El-Kiade mensuplarının salınması. 6 Ağustos bekleniyor."

İşte o tweetler;

9-002.png8-002.png7-002.png5-005.png4-006.png3-010.png2-012.png1-013.png

Fuat Avni'nin sözünü ettiği Serdar Bayraktutan'ın operasyon görüntüsü ve yaşadıklarına dair kesitler; 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.