1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FUAT AVNİ'DEN BOMBA İDDİALAR!
FUAT AVNİ'DEN BOMBA İDDİALAR!

FUAT AVNİ'DEN BOMBA İDDİALAR!

"Montaj dediği konuşmaların gerçek olduğunu kendi eliyle ispatlayacak"

A+A-

Hükümete yönelik iddialarıyla twitter fenomeni olan Fuat Avni gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fuat Avni Bülent Arınç ve Abdullah Gül'e yönelik şu mesajları paylaştı;

"'Evde hırsız var diye evi ateşe vermeyiz' diyerek başlarındaki adamın hırsızlığına gözyumanlar şimdi hırsız tarafından evden atılıyor.

Ey @bulent_arinc sahip çıktığın Tiran seni değil sekiz ay, sekiz gün başbakan yapmayacak. Biraz da kendine ağla.

Arınç iki gündür Gül'e ağlarken Efkan, Akdoğan, Yiğit, Davutoğlu, Varank gibiler kikirdiyor. Ey @bulent_arinc partiyi bunlar için mi kurdun?

'Biz olmazsak siz olmazdınız' diyen @bulent_arinc Beyefendi. Artık sen ve aveneleriniz yoksunuz. Kaybedenlerdensin.

Can havliyle yalancıların önüne yatan yamacılar artık devre dışı. Sürecin sonunda yalancılar da devre dışı kalacak. Hep beraber göreceğiz.

Gül'ün Gezi sürecinde 'Mesaj alınmıştır' ifadesini duyduğunda Tiran elindeki tableti fıtlatmış ve o gün her şeyi bitirmişti. Kindardır."

Fuat Avni bu sözlerinin ardından TİB'e yönelik iddialarda bulundu;

"KÇG'in 'Paralel Yapı' safsatasını bahane ederek hafızasını silmeye çalıştığı kurumların en önemlisi TİB. Son günlerde kumpasa hız verildi.

Kumpasa alet olan Yüksel Y. ve İbrahim. H. S. Türgev iftarında görüntülenmiş müfettiş ve bilirkişilerin durumu şaibeli hale gelmişti.

TİB'de görevlendirilen müfettiş ve bilirkişiler, fişledikleri bazı insanlara kumpas raporu ayarlamak için ayda 18 bin lira maaş alıyor.

BB Teftiş Kurulu Başkanı Yunus A. müfettişler Yüksel Y. ve Osman B.'yi TİB eski yönetimini zora sokacak rapor hazırlasın diye sıkıştırdı.

Ciddi vaadler ve baskılar sonucu son ayda hazırlanan 'Kayıtlar silinmiş' raporu karşılığında Yüksel Y. üst düzey bir makama atandı.

TİB'de müfettişlerin yaptığı tek iş, TİB Başkanı Cemalettin Ç.'nin önlerine koyduğu sahte delillere göre uydurma rapor hazırlamak.

Bilirkişilerle sözleşmeyi bizzat TİB yaptı. Denetlenen ve işveren aynı. 18 bin tl maaş alınınca Cemalettin ne derse raporlara o yazılıyor.

Gölbaşı Savcılığı sekiz bilirkişi ayarlamıştı. Bunlardan sadece biri ki üniversite bitirememiş bilir (!) kişidir kendisi, TİB'e geldi.

Üniversiteler, Türk Telekom ve Türksat'ın görevlendirdiği bilirkişiler TİB'e sadece bir kez uğradı. 'Siz takılın biz hallediyoruz' dendi.

Düzmece rapora itiraz edenler tasfiye edildi. İş ayarlanmış bilir(!) kişiye bırakıldı. D.Başkanı Alper Ö'ye danışmadan rapor yazılmıyor.

Hafta da bir MİT'in 'Kaç İsmail Kaç'larından biri TİB'e giderek bilirkişilere nasıl raporlar istediklerini lisan-ı münasiple anlatıyor.

Bilirkişiler, Cemalettin'in kendilerini nasıl bir kumpasa sürüklediğini fark etmemesi onların ne kadar bilen kişiler olduğunu gösteriyor.

Cemaalettin bize sunum yaparken dahiyane fikrini de açıkladı. Tiran'ın internete düşen konuşmalarını indirip TİB sistemine kopyalatmış.

Tiran'ın internete düşen konuşmaları şu an 'ftp' sunucusuna kayıtlı. Bazı biatçılar tarafından TİB sistemine kaydedilmeye çalışılıyor.

Kayıt formatını ve ses kalitesini TİB standardına getirip sisteme koyacak ve ayarlanmış bilirkişiler 'Aa bakın neler bulduk' diyecekler.

Bilirkişiler, TİB'de kayıtları bulmuş gibi yapacak, müfettişler savcılığa rapor yazacak, Havuz Medyası da Tiran'ı Cemaat dinlemiş diyecek."

Dahi (!) Cemaletin şunun farkında değil. Tiran'ın reddettiği ve montaj dediği konuşmaların gerçek olduğunu kendi eliyle ispatlayacak.

Cemaletin, sisteme numara ekleme icraatı deşifre olunca kirli işlerde kullandığı C.İ.İ ve B.Ö'ye MİT kimliği kazandırıp kurtarma peşinde.

Tiran, TİB'i MİT'e bağlayıp hepinizi kökten kurtarmak isterken bu telaş nedir Cemalettin Efendi? Delil üretme korkusu bacayı mı sardı?"

İşte o tweetler;

f10-002.png

f9-001.pngf8-001.pngf7-001.pngf6-002.pngf5-003.pngf4-006.pngf3-015.pngf2-022.pngf1-025.png

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.